Замразявате ли сокове ???

  • 1 043
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте , мами !  bouquet

Искам да разбера, дали има и други сред вас , които замразяват прясно изцедени сокчета с идеята  "да има за зимата " ??? Прибрала съм във фризера известно количество сок / от ябълка , круша , пъпеш , морков , праскова / замразен в пликчетата за лед , но се питам колко време може да се съхранява така ? На вратата на фризера е посочено , че замразените плодове се съхраняват до 1 година , та си мисля , че сокчетата могат да изтраят поне 6 месеца . Вие как мислите ???  newsm78 Естествено въпросът ми е продиктуван от притеснението да не навредя на бебчо . Благодаря ви за отговорите !

# 1
  • Мнения: 3 042
Не. Naughty
Не виждам никакъв смисъл от това замразяване. Витамини така и няма да останат.

# 2
  • Мнения: 1 313
Не виждам смисъл

# 3
  • Мнения: 660
Витамините търпят разпад само при стайна температура , престой и пряко слънчево греене , което стимулира окислителните процеси !!! Под определена температура окисляването спира и всичко се запазва .Така , че в замаразените сокове си ги има в достатъчни количества  Laughing.

# 4
  • Мнения: 145
Мисля, че и през зимата също има плодове, а и в крайна сметка ще пие сокове според сезона, излишен труд!

# 5
  • Мнения: 315
15 минути, след като сока е изцеден в него вече няма витамини, това знам аз. Затова трябва да се дава веднага, fresh, както се казва  Simple Smile

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не  Naughty, защото:

Не. Naughty
Не виждам никакъв смисъл от това замразяване. Витамини така и няма да останат.


# 7
  • Мнения: 660
Аз ли малко съм учила newsm78 ... или не разбирам  newsm78 , но по логиката от горните постове не трябва изобщо нищо да се замразява , вари , консервира .... , защото ... нищо няма да остане Mr. Green , а само баласт да си стимулираме червата !!! ... а през зимата освен за ябълки и цитруси не се сещам за някакъв друг плод за сок , който да не е оранжериен и генно модифициран ... Е , ... със здраве !  bouquet

# 8
  • Мнения: 8 917
Не. Naughty
Не виждам никакъв смисъл от това замразяване. Витамини така и няма да останат.


Peace
По същата причина не замразявам и аз Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 676
Зная, че замразените неща си губят витанимчетата,т.е. намалява им се съдържанието. Иначе моркови можеш да ги съхраниш, като ги заровиш в пясък и на проветриво място. Така зимата си ги вадиш цели и после ги изцеждаш  Peace

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Да има за зимата какво  newsm78 Ябълки и моркови има целогодишно...

# 11
  • Мнения: 27 524
Не, няма смисъл  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт