нормално и секцио

  • 2 102
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Привет на всички мами.
Искам да ви попитам нещо,и дано има някоя мама която да е раждала и по двата начина,за да направи сравнение!Интересува ме най-много процеса на възстановяване,кога можеш да вдигаш тежко,къпане,конци и т.н.

# 1
  • Мнения: 446
здравей
аз не съм раждала нормално,а със секцио.Но мога да ти кажа че на петия ден си бях в къщи и си къпех и гледках бебчето без проблем.На дестия ден въобще бях забравила че съм раждала Laughing
Но все пак е до организъм и наистина професионално отношение от лекарите.

# 2
  • Мнения: 2 401
Аз съм минала и през двете. След нормалното раждане за няколко часа вече си ОК, след секциото ти трябва седмица (а в болницата те карат още на третия ден да си буташ количката с бебето, поне при мен беше така.) Секциото хич не е шега работа, но при всички положения го препоръчвам пред едно тежко нормално раждане . Това е моета мнение.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
здравей
аз не съм раждала нормално,а със секцио.Но мога да ти кажа че на петия ден си бях в къщи и си къпех и гледках бебчето без проблем.На дестия ден въобще бях забравила че съм раждала Laughing
Но все пак е до организъм и наистина професионално отношение от лекарите.

Аз се чувствах също, като moon.  Знам примери за нормално раждане  и за секцио, които се възстановяват трудно, както и обратното.
Всичко е много индивидуално  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
Раждах нормално. Тежко не си спомням кога започнах да вдигам, но само аз се грижех за детето, така че него със сигурност съм го разнасяла по цял ден от първия ден.
Къпането-3 часа след раждането се изкъпах за първи път.
Конци-на 6-тия ден ми ги свалиха. За да си облекча болките от тях, се къпех на всеки половин-един час.

# 5
  • Мнения: 1 986
  Да...поредната тема за "нормално и секцио" newsm78-и тук да се изкажа-всичко е толкова индивидуално,че колкото поддръжници за нормалното раждане ще намериш,толкова и за секциото PeaceИма някои мами,родили нормално и се възстановяват много по-бавно от тези,със секцио/лично познавам такива/,както и обратното Wink

# 6
  • Мнения: 962
Всеки организъм е различен и различно е възтановяването на всяка една жена  Peace

# 7
  • Мнения: 7 803
5 4аса след секциото се къпех сама в банята, та мита zа тежкото и дълго въzстановяване не се отнася zа мен. бебки си гледах пак аz  Peace

# 8
  • Мнения: 1 294
Раждах чрез секцио Peace
На крак бях 11-12 часа след операцията.На петия ден нито спомен от болка Mr. Green, конците също на петия ден ми ги свалиха, къпане може оше на същия ден ако си в състояние, но операцията трябва да се пази от намокряне)Тежко си вдигах, но много тежко не(за всеки случай Wink).  bouquetПроблема ми при грижите за малката в началото беше недоспиването, а не операцията Mr. Green


# 9
  • Мнения: 160
Аз съм минала и през двете. След нормалното раждане за няколко часа вече си ОК, след секциото ти трябва седмица (а в болницата те карат още на третия ден да си буташ количката с бебето, поне при мен беше така.) Секциото хич не е шега работа, но при всички положения го препоръчвам пред едно тежко нормално раждане . Това е моета мнение.
Аз съм раждала нормално,и знам какво е,но сега по предписание,а не по желание може би ще съм секцио,след като си минала е двете,болката след операцията по-силна ли е,от тази при раждане,и мога ли да си вдигам бебето за да се грижа за него?

# 10
  • Мнения: 942
Аз раждах нормално - бързо и лесно.При мен възтановяването беше почти моментно.Но кактои другите момичета са ти писали всичко е много индивидуално и наистина се свежда до организъм.Има хора които се възстановяват много бързо след скецио има и такива които не могат да се възтановят със седмици след нормално.
Позелавам ти да родиш лесно и бързо като мене и скоро да си гушкаш едно сладко и здраво бебче! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 436
Всяко възстановяване е индивидуално, дори 2 възстановявания при една жена пак са различни.

Жената, с която бях в една стая роди нормално и се въстанови за 1 месец и половина, аз бях секцио и се възстановх за 8 дена.
И двете се къпахме някъде 24 часа след като родихме. Изписаха ни с 1 ден разлика, конците ми ги махнаха преди изписването. Тежко и в двата случая не е добре да вдигаш.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз родих нормално и бях на крака на 4 час след раждането и бях готова, ако ми кажат да родя още едно да го родя тогава, но аз имах изключително леко раждане. Бебка ме пощади и нямах никакви охлузвания или разкъсвания, но всичко е строго индивидуално и няма определени срокове.

# 13
  • Мнения: 468
Първият път раждах нормално и веднага бях във форма, сама си слязох от родилното легло и ме овикаха, че неможело. Всичко около бебето вършех сама без затруднения, чувствах се като преродена.
Второто раждане беше със секцио по абсолютни медицински показания, перфектно извършено, с обща анестезия. Болеше ме силно до 3-4 ден /ползвах еднократно обезболяване, сигурно щеше да ме боли по - малко, ако се бях възползвала от стандартното обезболяване/, на 7-ия бях много добре, но си осещах болка дълго - при умора, вдигане на тежко, при промяна на времето дори.
Разбира се, че е индивидуално, но цезаровото сечение е немалка коремна операция и изисква по - дълго време за възстановяване и пазене от много неща за да се избегнат така наречените късни усложнения. Но подкрепям, че оперативното раждане е за предпочитане пред тежкото и продължително нормално.
Леко раждане и сладко бебче!

# 14
При мен раждането започна нормално, но приключи със спешно секцио. Относно болката при нормалното раждане-разбира се,че я има, но не е нетърпима (доколкото я изпитах аз) и от това,което видях покрай мен,майките родили нормално бяха на крака след 2 часа. След операцията (бях под пълна упойка) станах след 12 часа и се изкъпах сама. Възстановяването ми беше 1-2 седмици, след които мога да кажа, че бях в състояние напълно да се грижа сама за бебка. Естествено всичко е въпрос на организъм.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт