Адаптация в яслата. Как?

  • 1 799
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 928
Мили мами, какво правите вие за по-бързата адаптация на децата в яслата? Имате ли си хитрини?
Какво обяснявате сутрин или на тръгване от яслата?
Направо не знам как да се държа с малкия и какво да му обяснявам. Аз в момента съм изплашена точно колкото детенцето ми. Мисля, че каквото и да му кажа, все ще му е зле, но съм убедена, че докато аз се чувствам така и той няма да свикне.
Моля ви да споделите вашият опит. Всичко ще е от полза   bouquet   bouquet   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 403
Ами аз само като по4нех да говора за яслата и тя по4ваше да реве. Говорих и най ве4е за децата как ще си играят, как ще спинкат и така... Ние за една седмица свикнахме, само ако не бяха тия болести  Praynig

# 2
  • Мнения: 5 577
Днес е първия ден на Иван в яслата, той е на 2 год. Сутринта му обясних, че отива при едни деца да поиграят (не казвам ясла, а за децата говоря).
Ще видим как е на обед като си го взема Simple Smile

Утре дано пак да иска да ходи, да няма проблем, ще пиша пак.

# 3
  • Мнения: 643
Моя пък не харесва децата, особенно от както ходи на ясла! Това ми е голям проблем, затова аз му говоря за лелките, малко е странно сигурно, но ние сме така. И започваме от сутрента : Ей сега отиваме да видим леля Цветкова, и да видим какво са ни направили за ядене. Тази сутрин направо си хвана лелката за ръката и не заплака.

# 4
  • Мнения: 303
говоря за яслата само когато тя се напрегне, сети се за нея и почне да вика "не гадинка"=не градинка...
когато я взема гледам да я водя на любимите й места, да яде любимата храна, да правим всичко най-предпочитано, за да разпусне детето... в яслата внимава да слуша, напрегната е от новите отношения и правила

# 5
  • Мнения: 7 362
                                 Какво може да се направи от страна на родителите за адаптация в яслата?Много труден въпрос.Нашият е от днес на ясла и въпреки,че отлично съм запозната с всичко ми е много трудно да предприема някакви мерки за по-бърза адаптация.Влезе без да плаче и ми е ясно,че минути след това ще се сети и ще писне,но как да обясня на дете 1 г 6 м ,че ще стои известно време и т.н.Просто не е възможно да се обясни въпреки доброто ми желание.То си знае близките и в къщи.Ако можеше да ми разбере обясненията то значи,че не е за ясла ,а за училище.Върнах се 20 минути по-късно и надникнах,малчото плачеше с прекъсване.Педагожката го държеше на ръце ,сестрите едва ли не му изнасяха куклен театър с различни играчки,но нашият си знае "мама" и "баба".Надяваме се,че ще разбере ,че го взимаме след известен престой с децата,а не ,че ме е разбрал какво му говоря.Адаптивните възможности на децата са различни и се надявам при него да е по-кратък периода на приспособяване към новите условия.Ясно ми е,че не е лесно ,но сме решили да се въоръжим с търпение,защото всички май сме по-притеснени от него. Cry
                                 Майчета пожелавам ви успех и много устойчивост и търпение.Не е лесно,но дано свикнат бързо.  bouquet

# 6
  • Мнения: 62
ох и аз преди малко я оставих в яслата-първи ден Confused,
не плака като влязохме и докато се оглеждаше аз изчезнах,
но съм почти сигурна,че се усетила след 10-тина минути и е писнала,
защото там имаше вече едно момиченце дето плачеше за мама и лелите го утешаваха.
ох иска ми се да знаех какво прави сега,
аз май по-трудно от нея ще свикна,много ми е криво,
но за адаптацията си мисля,че докато на майката й е зле, и на малкото няма как да му стане добре Cry,
затова трябва да се стегнем

# 7
  • Мнения: 6 206
Моя пък не харесва децата, особенно от както ходи на ясла! Това ми е голям проблем, затова аз му говоря за лелките, малко е странно сигурно, но ние сме така. И започваме от сутрента : Ей сега отиваме да видим леля Цветкова, и да видим какво са ни направили за ядене. Тази сутрин направо си хвана лелката за ръката и не заплака.
Ние бяхме същите, приказката беше, ах, какви добри лели, колко много те обичат и плачат за теб и тн.т.
А сега е обърнал песента:
"Оши /лоши/ лели, бият ми гъзенцето."
което разбира се е лъжа, защото той лъжеше баща си, че го бия, както и на мен казваше, че баща му и баба му са го били. Без да е бит никога, хитряга.
Момичета, бъдете спокойни, всичко минава, моят беше за около 3 седмици пушка, просто имайте положителна нагласа!

# 8
  • София
  • Мнения: 676
   Здравейте мамчета   bouquet

   Днес е първия ден в яслата на синът ми. Сутринта поплака малко, но сестрата го взе и аз се изнесох набързо, докато не плачка. После ми стана мъчно и си поплаках, че и на мъжът ми му стана кофти  Rolling Eyes. Сега чакам да стане обяд, за да видя какво е положението. В момента искам да го зърна  Hug
  Късмет на останалите и се надявам да сме по-силни  Peace

# 9
  • Мнения: 9 583
Не знам дали нашият опит ще е полезен, защото може да нямате баби наоколо. Ние предпочетохме баба му да го води първите няколко седмици, докато осъзнае, че това ще се случва вече всеки ден, а не отива само да си поиграе. Според някои мнения детето плаче, защото смята, че майка му го изоставя като го води в градината. Така че ние опитахме с бабата и плака само на четвъртия-петия ден. Тръгна на 2 год. и досега не сме имали проблем нито в яслата, нито в градината. Успех и на вас!   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 406
аз водех малкия да си играе  в двора на яслата вечер, катерехме се по стълбите и т.н. , защото след първите дни само като видеше сградата, и писваше

# 11
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Според мен за успешната адаптация на детето, главна роля играят лелките в яслата - как го посрещат, занимават ли се с него, опитват ли се да го утешат...

# 12
  • Мнения: 62
като ме видя Нийка и ревна ама малко беше,
иначе си беше весела и доволна,
казаха ми че е яла
ама като се прибрах тя пак яде,незнам колко е яла там newsm78,
бяха й сменили памперса,но не бяха използвали лигавниците
и кърпита-цялата беше омазана,
не са ги видели ли в ранничката,
ама то и аз съм една ошашкана,нищо неможах да видя и да попитам като хората Embarassed,
пожелавам на всички късмет с яслите

# 13
  • Мнения: 504
аз водех малкия да си играе  в двора на яслата вечер, катерехме се по стълбите и т.н. , защото след първите дни само като видеше сградата, и писваше
Имаше ли резултат?

# 14
  • Мнения: 4 176
Ще следя темата с интерес понеже и ние тръгваме на ясла след седмица-две.

Общи условия

Активация на акаунт