глина, моделиране

  • 9 166
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 285
Дали знаете за такива занимания, както за деца, така и за възрастни? Това лято в Созопол можеше да моделираш с глина гърне, вазичка. Дъщеря ми се пробва, стана красиво гърненце. Направо ме засърбяха ръцете и аз да направя нещо. Дали и в София има подобни занимания?

# 1
  • Мнения: 5 877
Продава се в магазините за художници бързосъхнеща глина, бяла и кафява. Моделира се като пластелин, после изсъхва и става твърда. Може да се боядисва.

Иначе в Добрич се продава натурална в грънчарницата в Стария Добрич... в София натурална не съм виждала.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бялата мирише на зъболекар  Sick

# 3
  • Мнения: 2 070
Пробвай в центъра за работа с деца, бившите пионерски домове или детски дворци..също и по читалищата..В Плевен към ЦРД има страхотна школа детска, самата жена, която се занимава с децата е склуптур и съм гледала нейни изложби в Сф с мн хубави творби... Да си купиш глина май е скъпичко.. Зависи колко е голямо детето, обича ли да рисува, канто за начало може да пробваш с тесто...

# 4
  • Мнения: 504
В МЕТРО миналата Коледа имаше комплекти грънчарски работилнички. Но не зная точно потребностите на каква възраст деца задоволяват. И все пак може да разгледаш из магазините.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Натурална глина има на Кирковския пазар, при грънчарите, но тя е с лошо качество и нещата се напукват.......В Метро съм виждала да се продава детско грънчарско колело........

# 6
  • София
  • Мнения: 285
Благодаря за бързите отговори. Иска ми се обаче да бъдат организирани заниманията, защото съм пълен лаик и ми се иска да науча нещо, това ако има занимания за възрастни, ако не, то поне за деца.

# 7
  • Мнения: 216
http://www.hitentertainment.com/artattack/menu_gallery.html
Ние в къщи правим това.
Иначе има детско студио Шарканици - правят страхотни неща.

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 382
В много от книжарниците тук, в Сливен, има от бързосъхнещата глина, за която каза Анда. Не вярвам в София да е по-малко заредено. Може би не си пбръщала внимание, защото не очакваш да видиш подобно нещо.
Аз правих на Дени отпечатъци на ръчичката като беше бебе и ползвах такава глина.

# 9
  • Мнения: 2 700
Не те съветвам да си даваш парите за грънчарниците от Метро. Миналата година купихме на дъщеря ми, която тогава беше на 7 години. Въпреки силното й желание тя не можа нищо да направи сама, а и аз се издъних, защото колелото се върти трудно и адски бавно. От тогава работилницата само събира прах.

# 10
  • Мнения: 8 917
В магазин "Слънчоглед", Метро, Бриколаж, Практикер може да намериш такава глина Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
Ама тя пита за някакви кръжоци/курсове дали има организирани някъде.

Тези глини дето ги продават по книжарници и магазини не струват. Първо, много бързо съхнат - не със скоростта на истинската глина. Освен това, качеството им не е такова - елементарни операции, които се правят с истинската глина, не могат да се направят - не можеш да добавиш елемент към друго парче, а ако все пак стане, ще е съвсем нетрайно, излиза, че само с "изтегляне" може да стане, а това не е характерно за глинените изделия.

Натурална глина има на Кирковския пазар, при грънчарите, но тя е с лошо качество и нещата се напукват.......
Това с напукването не е проблем на глината, а на техниката. Само това ли й е недостатъка?

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Натурална глина има на Кирковския пазар, при грънчарите, но тя е с лошо качество и нещата се напукват.......
Това с напукването не е проблем на глината, а на техниката. Само това ли й е недостатъка?

Ами, аз не разбирам от глина..........мисля, че няма други недостатъци  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Тези глини дето ги продават по книжарници и магазини не струват. Първо, много бързо съхнат - не със скоростта на истинската глина. Освен това, качеството им не е такова - елементарни операции, които се правят с истинската глина, не могат да се направят - не можеш да добавиш елемент към друго парче, а ако все пак стане, ще е съвсем нетрайно, излиза, че само с "изтегляне" може да стане, а това не е характерно за глинените изделия.

Точно така. Миналата година се изтормозих да лепя части със секундно лепило Crazy. Дда не говорим, че глината, която остана не ставаше по-късно за нищо, въпреки съхранението(влажни кърпи, пликове и т.н).

# 14
  • Мнения: 79
Моят син през пролетта се беше запалил да моделира.Мачка пластилин денонощно и все нещо майстори.Специализира се в изработването на животни и има доста сполучливи неща.Разучих за кръжоците в Стара Загора и го записах в кръжок по малка пластика.Въпреки,че е най-малкият в групата,ходеше с голямо желание и там изработваше най-различни фигурки от глина.Ръководителят е скулптор.Беше организирал изложба от детските творби.За 1 юни изпече на всяко дете по една фигурка,която то само е изработило,за да си я има за спомен.Сега с нетърпение очакваме да дойде 1 октомври,за да започне да ходи пак на кръжок.

Общи условия

Активация на акаунт