Свестен очен лекар в София

  • 161 288
  • 162
  •   1
Отговори
# 90
Благодаря на всички мами. Вече записах час за преглед при Топов.

# 91
Здравейте,
искам и аз да споделя опита си от ходенето по мъките т.е. търсенето на свястни детски офталмолози. Дъщеря ми кривеше едното око и започнах обиколката - д-р Русева от 3-та градска - искаше да оперира детето на 1 годинка, но аз се изплаших и реших да изчакам. Доц. Мишева от Окръжна (добър избор за възрастни) не успя да постави точна диагноза и препоръча закриване на здравото око (да лекуваме мързеливо око)- не успях да принудя малката да изтърпи това и спряхме. Доц. Алексиева може да е добър специалист, но е абсолютна комерсия и се отнася с децата като с предмети.  И след още 1-2 не така големи "светила"  и опити да закриваме здравото око попаднахме на д-р Топов, който постави диагноза "хипопластична папила" или нещо подобно, което означава, че това око няма зрение изобщо и няма смисъл да се закрива здравото. Направи операция в МА, която е само козметична и ми обясни подробно ситуацията. Пари не ми е искал за нищо. Просто сложи в джобчето си комерсиите с титли, които не можаха да поставят диагноза, защото детето не стояло мирно за да го прегледат. Сега ходим на профилактични прегледи в частния му кабинет и горещо го препоръчвам .

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз обаче съм много доволна от д-р Русева.Тя е човекът,който ме спаси от ослепяване като дете и оправи ужасното ми кривогледство.Аз съм нейна пациентка от 20 години/бях на осем,когато за първи път се видях с нея/.Изключителен човек и професионалист!

# 93
  • София
  • Мнения: 14 630
Извинявам се, че вдигам наново темата. Изпращат ни на очен заради конюктивит с неизяснен произход. Педиатъра каза или в Трета градска или МА-каква е процедурата в МА? Може ли да се избере лекар при който да се влезе или който се падне? Че нещо се наплаших от коментарите тук.

# 94
  • Мнения: 47 962
аз доколкото знам е който се падне
отиваш рано сутринта- около 7 часа, и си взимаш номерче от регистратурата
важи само за деня
после чакаш с детето за прием
повечето лекари там са много добри специалисти, само чернодринска избягвай на всяка цена

# 95
  • София
  • Мнения: 14 630
Благодаря HugЯвно ще трябва да чакаме таткото да се прибере, с бебето на ръце няма да стане.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 430
Мога да ви препоръчам,като изключително добър офталнолог(поне за мен) д-р Нелидия Танева,работи в кл.Грийнберг на гърба на 25ДКЦ,изключително мила и отзивчива жена!Направи ми впечатление,че непрекъснато се интересува от най-новото в офталмологията и джи пи то ми винаги се съобразява с нейното мнение

# 97
  • София
  • Мнения: 14 630
аз доколкото знам е който се падне
отиваш рано сутринта- около 7 часа, и си взимаш номерче от регистратурата
важи само за деня
после чакаш с детето за прием
повечето лекари там са много добри специалисти, само чернодринска избягвай на всяка цена

Благодаря за съвета, който ми даде-добре че отидохме в 7, та бяхме първи, после стана митинг. Номерцата ги раздава сестрата в самия кабинет-тя благоволи да пристигне в 8 и 20(започват в осем), а докторката-в 9 #Cussing outИ нали сме си късметлии, се оказа точно Чернодринска, разбрах го от рецептата. Иначе, за прегледа нямам забележки, нуждаехме се от капки за алергичен конюктивит. Но заедно с нас прегледа набързо още двама Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 47 962
няма защо   bouquet
не се ядосвай, щом не сте с толкова тежък случай и чернодринска става Hug
наистина малко е неприятна организацията с номерцата, но все пак специалистите си заслужават чакането
успех и дано нямате повече нужда от лекари

# 99
  • София
  • Мнения: 14 630
Благодаря  bouquetВесели празници.

# 100
  • Мнения: 1 671
Бих могла да препоръчам горещо д-р Захариева (има частен кабинет на "Клокотница"). Преди повече от 10 години какви ли не светила ме бяха наплашили, че едва ли не ще остана без зрение. Когато отидох при нея се оказа, че имам най-обикновено ученическо късогледство и от многото четене вдигам рязко диоптрите. Сложи ми контактни лещи, от 10 години ми следи очите и за цялото това време съм качила диоптрите с 0,50, което направо е нищо (преди това ми нарастваха с 3 за година). Много внимателен лекар, изключителен професионалист. Тя установи и какъв проблем има свекърва ми и й препоръча да се оперира, сега свекърва ми има прекрасно зрение. Не знам обаче дали се занимава с деца, със сигурност ще я питам, защото дъщеря ми криви очички.

# 101
  • София
  • Мнения: 816
Съвсем се обърквам вече ThinkingДетето вече е на 13 и пол.год.Като всяка майка и аз потърсих второ мнение и сега си имам три различни Shockedот три добри докторки д-р Попниколова от св.Анна,д-р Чернодренска и д-р Попова и двете от националния детски офталмологичен център. newsm78

# 102
  • Мнения: 47 962
Чернодренска не я брой

# 103
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте мили мамчета!
Ноември живот и здраве ще раждам за първи път. Имам притеснения свързани със зрението, поради травма на дясното око и смесен астигматизъм с диоптър -4.5 и + 1.5. Четох, че при късогледство над -3 диоптъра се препоръчва раждане със секцио. Бихте ли ме насочили към добър офталмолог в тази сфера?
Благодаря предварително!

# 104
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте мили мамчета!
Ноември живот и здраве ще раждам за първи път. Имам притеснения свързани със зрението, поради травма на дясното око и смесен астигматизъм с диоптър -4.5 и + 1.5. Четох, че при късогледство над -3 диоптъра се препоръчва раждане със секцио. Бихте ли ме насочили към добър офталмолог в тази сфера?
Благодаря предварително!
Доц.Анета Мишева в МБАЛ"Св.Анна"(бившата окръжна),петък мисля,че има приемен ден на 1ет,но пак провери

Общи условия

Активация на акаунт