Майчета, дайте ми съвет МОЛЯ ВИ!!!!!

  • 746
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте на всички,искам да Ви разкажа какво ми се случи днес и да ви попитам за съвет как да реагирам,защото съм страшно ядосана и изнервена от случката и мисля че мога да взема грешно решение.

Та значи синът ми има едно приятелче от градината,с което непрекъснато си играят и след като ги вземем вечер се отбиваме на дет.площадка да си поиграят малко.Но другото детет има проблем с говора/заеква доста/,което нито за сина ми нито за мен е някакъв проблем,но поведението на майката е ужасно.Не му правят забележка дори ,да не говорим за каране,та можете да си представите то си прави каквото иска.Днес следобед както си играеха спокойно това дете,взело една пръчка и удари със всичка сила сина ми  по главата,пръчката мина през лицето и много жестоко го ОДРА / около 10см/.Не мога да Ви опиша как ми пречерня пред очите,втурнах се да успокоя сина ми и съответно се скарах на детето,а майка му ми вдигна скандал,че съм стресирала детето й.Аз ли нещо не съм добре или просто незнам.Ами какво ще стане в градината те са цял ден заедно.Вие как бихте реагирали и дали ще остане белег на лицето на сина ми?
Извинявам се че стана малко дълго,благодаря Ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 504
Много неприятно. Но ти си постъпила съвсем добре според мен. Сега аз бих изчакала да видя как ще реагира другата майка - тя е тази, която трябва да ти се извини. А ти я поздравявай както нормално. Надявам се, че искрено ще се поинтересува как е детенцето ти.
Би могла и ти да я попиташ стреснала ли си нейното, макар не виждам що за стрес е това, което си причинила Thinking

За белега на малкия - веднага щом падне коричката можеш да започнеш да го мажеш сутрин и вечер, на измита кожа с Мадекасол или Контратубекс. Няма да остане белег Hug

# 2
  • Мнения: 5 228
Съжалявам за случилото се. Дано бързо да му мине раната. В такава ситуация обаче аз бих се развикала на майката, а не на детето. Детето е малко и родителите му са отговорни за това да осъзнава какво може и какво не може да прави.

# 3
  • Мнения: 4 668
Съжалявам  Confused , много е неприятно наистина ...
Аз бих се скарала сериозно с майката , в такава ситуация тя трябва да се извини , а не да ти вика на теб .
Също така бих прекратила всякакви отношения с нея ...
Мисля , че няма да остане белег ... аз съм била много палава и ако след всяко нараняване ми е оставал белег , нямаше да имам здраво място по себе си , а не е така .
Успокой се и гушкай малкия   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 517
Извинявайте, ама това, че едно дете заеква, НЕ значи, че с перце трябва да го галят.  Crossing Arms
Павел беше на 2 и нещо, говореше много добре за възрастта си, рано почна и ...много хубаво не е на хубаво, казали хората. Изведнъж започна да заеква. Верно, че се съобразявахме, ама чак пък толкова... Даже съм му крещала и съм го пляскала, тъй както името си не можеше да каже. Оправи се след около 2 год. почти от самосебе си.
berina, хич да не ти пука. Нищо нередно не си направила. Но детето не е виновно, а родителите му. Представям си как се чувстват, но с такова поведение и възпитание само ще му навредят. Ами че те така му внушават, че ще се стресира!
Ох, извинявайте, ама не се сдържах  Mr. GreenХич не ги обичам тия, дето децата им са  People Angel а всички останали деца са  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 1 425
Благодаря Ви,малко се поуспокоих,но наистина защо реагирах така на детето, незнам.Може би защото виждам ,че от страна на майката няма никаква реакция.Дори от местото си не стана да види какво е станало.Чак когато и другите майки се намесиха тогава стана и то за да каже,че на сина й не му се повишавало тон.Пък и аз не съм му викала или нещо друго просто му се скарах и му обясних че така не е хубаво да се прави и че моето дете нищо не му е направило,защо го удря.А днес сутринта беше върха вече ,засякохме се в съблекалнята на децата и оставете извинение или да се поинтересува как е раната,тя ми заявява че съм драматизирала нещата и ако синът и бил стресиран аз съм щяла да му плащам посещенията при психолог Shocked Shocked Shocked

# 6
  • Мнения: 4 668
Тази жена явно е много нагла и едностранчива  Thinking , за съжаление е пълно с такива ...
Дано по - бързо забравиш случката , това ти пожелавам , защото аз на твое място много бих се изнервила и навивала  Close и това за посещенията при психолог ... не знам , ама сигурно щях да я набия ,честно ...
Ти си драматизирала , боже ...  Sick
Това нейното дете представям си какъво момче ще израстне ...

# 7
  • Мнения: 1 866
Не мога да повярвам, че има толкова нагли хора! Много се ядосах. Значи нейното дете било травмирано и чак за психолог, защото някой му се е скарал, а твоето дето е получило удар с пръчка нищо му няма и ти драматизираш! #Cussing out

# 8
  • Мнения: 603
За съжаление се срещат такива нагли хора и не е в нашите възможност да ги променяме.
Може би за да си по-спокойна, тр да ограничиш контактите с нея.
Инъче, съвсем нормално си реагирала. Всеки би направил забележка в този случай. Отределено другата майка е в грешка и вероятно ще си носи последствията от т. нар. възпитание.

За белега - добре е да го мажеш с нещо. Питай в аптеката за подходящ мехлем. В първи клас една съученичка ме одра по лицето /доста дълбоко/ Допреди няколко години все още се забелязваше много лек белег.

# 9
  • Мнения: 3 116
Според мен трябва да спрете да се виждате  Thinking

С такъв тип хора аз лично не бих могла да контактувам, а и не виждам причина все моето дете да е виновно или да го отнася само защото другото заеква ooooh!

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А ти защо не й каза, че мехлема за раната на сина ти ще го плати ТЯ  Twisted Evil

Много мразя такива хора, най-много се учудих на това, че вие се познавате и излизате заедно с децата и тя е постъпила по такъв начин в такава ситуация  Shocked
Баси наглата и невъспитана жена  Close

# 11
  • Мнения: 1 277
.А днес сутринта беше върха вече ,засякохме се в съблекалнята на децата и оставете извинение или да се поинтересува как е раната,тя ми заявява че съм драматизирала нещата и ако синът и бил стресиран аз съм щяла да му плащам посещенията при психолог Shocked Shocked Shocked

А защо тази лигла не се бръкне в джоба и да ти плати лекарството за белега? Не "стресираното" дете, а майка му има нужда от психолог. Или по-скоро психиатър Twisted Evil.  Явно е много нагла и не си струва да се занимаваш изобщо с нея.

# 12
  • Мнения: 323
Е,не!Наглостта човешка просто няма край!!! #2gunfireА простотията още повече.Аз ако съм на твое място ще постъпя съвсем крайно.а именно -никакви контакти с тези хора занапред.Те май си търсят някой ,който да бъде изкупителна жертва на техните проблеми.Едва ли ти и детето ти  ще имате полза от контакта с такива хора като тях,за приятни емоции да не говорим.Аз ако съм на твое място винаги ще трябва да мисля ,как съм се държала и какво съм им казала,да не би случайно да ги стресирам.Игнорирай случая и деликатно се отдели от тях! smile3513

# 13
  • Мнения: 8 917
Съжалявам  Confused , много е неприятно наистина ...
Аз бих се скарала сериозно с майката , в такава ситуация тя трябва да се извини , а не да ти вика на теб .Също така бих прекратила всякакви отношения с нея ...

Peace

В правото си си Peace Нагушкай детенцето си и прекрати контактите с тях Peace

Общи условия

Активация на акаунт