Отново за имунитета

  • 3 243
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте, всички!  Simple Smile Моят малкият 4 дни беше на градина и сега е с хрема  #Cussing out Започнах да му давам от сиропчето ADLiquid For Kids за засилване на имунната система.Сега се чудя дали да не му давам успоредно с това и Изопринозин, миналата година му давах и съм много доволна. Моля Ви, споделете опит и мнения, дали е нужно да му давам и двете или да ги редувам. Благодаря предварително!!!   bouquet

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 03:52 от iskrica_nadejda

# 1
  • Мнения: 1 271
това ескимо кидс ли е или не?
а за другото - от тебе го чувам и не знам как се ползва
  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 333
Мили мами ако имате опит с Ескимо кидс моля ви споделете го!!!
Или някакъв друг имуностимулатор който няма противопоказания при Епилепсия.

Благодаря Ви предварително!

# 3
  • Мнения: 1 193
ние в момента сме болни,мисля че настива при правенето на упражненията.Ще следя темата с интерес.Аз давам от време на време витаминС.

# 4
  • Мнения: 4 414
нашето ДжП смята, че имуностимулаторите НЕ повишават имунитета, а изземват финкцията на имунната система и и пречат да се справи сама. аз съм склонна да и вярвам. за повишяване на имунитета - закаляване и правилно хранене.
напоследък се замислям за аквасорс, ама...

# 5
  • Мнения: 1 234
Ние в момента пием Ескимо Кидс, това е рибено масло, с омега 3, 6 и 9 мастни киселини. Освен за подсилване на организма, ние специално го вземаме за хиперактивност, за концентрация.

# 6
  • Мнения: 2 232
Според мен е по добре да ги редуваш.Досега не бях чувала да се смесват два подобни препарати за подсилване на имунитета...

Нанди, в брошурката на Ескимото нищо не пише за епилепсия, дори няма противоказания както е редно, може би трябва да питаш лекуващата...

# 7
  • Мнения: 3 698
При настинка и хрема аз давам пет поредни дни по една ампула витамин це.
А сутрин пие сиропче Киди.

# 8
  • Мнения: 3 914
нашето ДжП смята, че имуностимулаторите НЕ повишават имунитета, а изземват финкцията на имунната система и и пречат да се справи сама. аз съм склонна да и вярвам. за повишяване на имунитета - закаляване и правилно хранене.

Peace

# 9
  • Мнения: 3 537
Давам капсули коластра. Peace

# 10
  • Мнения: 8 585
Давам капсули коластра. Peace
ох....

# 11
  • Мнения: 1 193
На мен личния доктор ми препоръча да давам на детето exberitox N, в листовката обаче сега чета че е противопоказна за епилептици.Вече ще искам в аптеката да чета листовките .А не първо даваш 10.60лв и в къщи чета че не става за нас.

# 12
# 13
  • Мнения: 8 585
Моля излезте от рамката на тези абсолютни глупости...
Не правете неща, които дават впечатление за ситуация от третият свят...

# 14
  • Мнения: 3 537
Моля излезте от рамката на тези абсолютни глупости...
Не правете неща, които дават впечатление за ситуация от третият свят...
Коластра дават много от майките.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 17:54 от Eis /Айс/

# 15
  • Мнения: 8 585
Не е въпроса какво правят всички.
Въпросът е какво трябва да се прави. И какво работи.

# 16
  • Мнения: 4 414
Не е въпроса какво правят всички.
Въпросът е какво трябва да се прави. И какво работи.
ами ако имаш мнение какво трябва да се дава и какво работи, напиши го. недей да охкаш като отегчена леля. тук обменяме мнения, а не възклицания Wink

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650



 Joy Joy Joy hahaha

# 18
  • Мнения: 8 585
Няма какво да се "подсилва".
Дайте същите тези пари за качествена храна, дрешки, обувки и за да платите добър, знаещ и свястен педиатър. Повече ще Ви е от полза, отколкото тигровият нокът (котешкият спада в тази категория), "коластрата", и всякакъв вид зелено-червено-пембяни магии.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 16:10 от Birdie

# 19
  • Мнения: 3 537
Няма какво да се "подсилва".
Дайте същите тези пари за качествена храна, дрешки обувки и за да платите добър, знаещ и свястен педиатър. Повече ще Ви е от полза, отколкото тигровият нокът (котешкият спада в тази категория), "коластрата", и всякакъв вид зелено-червено-пембяни магии.
Мерси много за съветите!  bouquet
Повече няма да тъпча детето с некачествени храни и да го държа голо и босо. Embarassed

# 20
  • Мнения: 8 585
Не е личен въпроса-по същество е.
Сами знаете колко са скъпи качествените детски дрешки и обувки. От добри материали, да можете да ги сменяте често и да са красиви и практични.

# 21
  • Мнения: 3 537
Не е личен въпроса-по същество е.
Сами знаете колко са скъпи качествените детски дрешки и обувки. От добри материали, да можете да ги сменяте често и да са красиви и практични.
Затова и мъжът ми работи на две места.Всичките дрешки на децата ни са качествени и практични.А лекарката не ме е накарала да давам коластра.Аз сама го реших,понеже чух за много добри резултати при деца,които често са боледували,а след приемане на коластра,боледуват сравнително по-рядко.Това е. GrinningНищо лично! Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 4 884
С  две ръце гласувам "ЗА" Коластрата и водораслите..
Не коментирам, не отричам и не заклеймявам чуждите съвети и избор..

ОХ, Бърди..Регистрирай се като педиатър в БГ, за да се запишем най-сетне при добър детски лекар...

# 23
  • Мнения: 8 585
"Аз сама го реших,понеже чух за много добри резултати при деца,които често са боледували,а след приемане на коластра,боледуват сравнително по-рядко."
->Простете, но Вие сама не можете да вземате такива "решения" без да се съветвате с човек, имащ много по-дълбоки и пространни знания от Вас по дадената материя. Първо е наивно, и второ пак опираме до въпроса дали сме Европейска страна или такава от третият свят. Защото доколкото знам само в последните страни майките първо посещават "шаман", а после щом нещата "зазлеят" истински отиват там където изначало би трябвало.

# 24
  • Мнения: 3 537
Лекарката ни е осведомена за това,че давам коластра и сама каза,че при някой деца коластрата наистина помага.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 17:46 от Eis /Айс/

# 25
  • Мнения: 8 585
"Лекарката ни е осведомена за това,че давам коластра..."
->Как така-"аз реших да давам коластра..." и аз, например, трябва да се съглася... така ли да се разбира?? newsm78
Разбира се че няма да са съглася.
Подхода Вие да "уведомявате" за вашите "терапевтични решения" педиатърът Ви, вместо обратното, е неприемлив. Ако има нужда да Ви се назначи нещо, той ще го направи. Иначе, разбира се-не.
Трябва да се освободите от този манталитет. Как? Доверете се... Можете ли? Съмнявам се-това е изкуство и се учи.

"Аз се доверявам..." а в същото време викам втори за второ мнение и давам каквото и когато сметна за добре...

# 26
  • Мнения: 3 537
Това е добавка,а не лекарство.

# 27
  • Мнения: 8 585
С  две ръце гласувам "ЗА" Коластрата и водораслите..
Не коментирам, не отричам и не заклеймявам чуждите съвети и избор..
Избор има педиатърът Ви. Затова ви е педиатър. Вие просто го следвате. Защо? Защото го харесвате и му имате пълно доверие.
Така се работи навсякъде.

Другото е Ориента-варианти на тема Педиатрия с ориенталски привкус.
Изобщо не е реч за моята скромна персона. За Вас става въпрос...

# 28
  • Мнения: 1 193
Ако има нужда да Ви се назначи нещо, той ще го направи. ...
За това съм в това положение защото се доверих на докторите.Сега събирам вода от 100 кладенеца и тогава пак аз решавам какво да правя.Извинявайте че се намесвам

# 29
  • Мнения: 212
   Naughty На мен педиатър ми препоръча да даваме коластра и зелена енергия. И ... защо да не опитам? Няма нищо ориенталско в качествата на коластрата !
   Друг е въпроса защо не смеем да се доверим на лекарите - защото сме си патили!

# 30
  • Мнения: 8 585
"На мен педиатър ми препоръча да даваме коластра и зелена енергия. "
->Изобщо не е сериозно това...

# 31
  • Мнения: 3 537
Както казах,на мен също нашият  педиатър ми каза,че при някой деца коластрата има страхотен успех .

# 32
  • Мнения: 8 585
Всякаква препоръка спрямо деца трябва да се базира на достоверни източници на информация, или на достоверен опит, на базата на известни механизми на действие. Взима се под внимание и понятието "разум и целесъобразност".

Всичко останало е повод за да стигаме до заключения от типа:
"За това съм в това положение защото се доверих на докторите...."

# 33
  • Мнения: 212
Обоснови се! Защо си против да се дава коластра или каквото и друго да е за подсилване на имунитета?

# 34
  • Мнения: 8 585
Не е практика, и никой свястен педиатър не се занимава с "подсилване".
Освен витаминни препарати за попълване дефицит на желязо, нищо друго доказано не работи и масово не се използва.

Нормално е в рамките на една зима дете, посещаващо за пръв път детска градина, да се разболее 6-7 пъти и да се предпишат 3-4 пъти АБ. Нито със "Зелена...", нито с "коластра" ще постигнете нещо. Детето в последствие няма да боледува не заради тези "лекарства", а заради имунитета си.

Тоест-нужно е хладнокръвие, ясен разум и професионализъм.

# 35
  • Мнения: 3 537
Само че ние за три седмици ,сменихме два антибиотика вече.В понеделник сме на ясла пак,но до кога ли? Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 8 585
*направете противо-грипната ваксина.
*уточнете дали детето има неизлекувана инфекция
*Уточнете дали детето няма тайна липса на желязо-това е честа причина за често боледуване. Ако е така-дайте железен препарат за известно време докато се коригират нещата.

# 37
  • Мнения: 212
   Никак не ми се струва сериозно някой да ми каже, че е нормално едно дете да боледува 6-7 пъти  само през зимния период. Това означава да боледува всеки месец, и всеки месец то да пие антибиотици! А ако боледува и извън зимния период?! Значи ония пари, които давам за коластра ме съветваш да давам за антибиотици, а не за дрехи ?!

# 38
  • Мнения: 8 585
Говорим за първата година от детската градина.
Детето няма имунитет и затова докато си го изгради е възможно да боледува толкова пъти. Не важи за всички деца и не е задължително да става така.
Повечето от тези състояния са вирусни и не изискват АБ.
Нормално една хрема от вирусен произход минава за 7-9 дена. Зелени сополки са нормални в хода на такава хрема. Знаете ли тези подробности?

А Вие какво очаквате? препълнени детски градини, лош санитарен контрол, водят болни деца...
Имайте по-малки очаквания и ще сте предпазени от "коластра", "магии", "котешки нокът", "Аквасорс..." и други подобни плод на неконтролируемо мошеничество...

# 39
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ех,  Birdie... Хубаво даваш съвети, мислиш, че си прав... Но кога ли ще се научиш да бъдеш малко по-толерантен? И да не гледаш така "от високо"? Толкова ли трудно е в темата да напишеш например " аз бих препоръчал вместо коластра да се дава това и това, за мен тези добавки не помагат" и по възможност да се обосновеш, ако не ти е много трудно  Wink
Реакции от сорта на "ох", "по-добре купи качествена храна на детето" и прочие глупости (с извинение), са най-малкото непрофесионални...

# 40
  • Мнения: 8 585
Просто е обидно за интелигентността на когото и да е било да се обсъждат тези "добавки" и модата по тях, която "върлува" в Бг.
Не виждам нещо лошо в препоръката за добри дрешки и обувки.
Трябва да помагате да се оттървем от този "знахарски" подход към децата...

# 41
  • Мнения: 4 150
С риск да иzлеzе,че преследвам Бьрди с ваксините,но искам да попитам как да раzбираме следното иzречение от него...

Говорим за първата година от детската градина.
Детето няма имунитет и затова докато си го изгради е възможно да боледува толкова път


Как едно дете на 2 месеца или на 24 часа след раждането иzгражда имунитет среЩу ХепатитБ и Туберкулоzа,на втория месец среЩу полио,тетанус и дифтерит,на около 1 годинка среЩу zауШка,рубеола и морбили?
Как се справя тоzи "неуzрял" имунитет с всички теzи ваксини,имаЩи zа цел да направят имунитет среЩу zаболяванията?

А по темата мога да добавя,че всичко,което е живо дава живот и сила.Всичко минало преz огьня и лабораторията носи всичко друго,но не и живот и zдраве.
Повече плодове и zеленчуци,диви растения и кьлнове и децата са zдрави.Обаче само родителите имат сметка децата да са zдрави. Wink

# 42
  • Мнения: 8 585
Просто->>няма изобщо връзка между нещата, за които говориш.
Ваксинационният имунитет е вид дразнение->отговор.
За заболяванията, които обсъждаме тук, детето не е имунизирано. Трябва да преболедува, за да има имунитет. Макар и нетраен, в много от случаите, от тази втора категория.

Е, да преболедуваш хепатит Б и да преболедуваш розеола има голяма разлика... затова са и ваксините за първото.

Ако имаше ваксини за редицата обикновени заболявания те биха могли да се използват, но лекият им ход прави ваксината ненужна в тези случаи.

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 19:49 от Birdie

# 43
  • Мнения: 4 150
Благодаря ти zа постинга,макар,че отговор в него не виждам на вьпроса си. Peace

# 44
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Тази коластра и на мен не ми е много ясно защо я пиете, в нея няма нищо друго освен кравешки протеини. Пият я бодибилдърите, много са доволни  Simple Smile.
Има може би Peace лактоферин, който има противовирусни и протививъзпалителни свойства но доказано не повишава имунитета, а и се свързва с желязото, така че ако давате железен препарат му намалява ефекта. Лактоферин има и като отделна добавка. Има уж някакви имуноглобулини, но  защо се дават на децата да пият кравешките имуноглобулини, а се отказват ваксини и АМ, не виждам логиката ...
Антиоксиданти и витамини има във всичко, по-добре прясна салата от месни плодове и зеленчуци, отколкото пресована таблетка или тинктура Close, неизвестно от какво  Peace.
По темата, давам рибено или ленено масло, сравнително редовно. Нещо антибактериално ако усетя че се задава проблем - прополис, капка олио от риган. Ако не подейства Mr. Green - антибиотик НАВРЕМЕ  Peace.

# 45
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Просто е обидно за интелигентността на когото и да е било да се обсъждат тези "добавки" и модата по тях, която "върлува" в Бг.
Не виждам нещо лошо в препоръката за добри дрешки и обувки.
Трябва да помагате да се оттървем от този "знахарски" подход към децата...
Ми тогава не ги обсъждай  Wink - нищо лично спрямо теб. Няма нищо обидно в препоръката за качествени дрешки и обувки, обиден е начинът, по който е поднесена. Едва ли има майка, която пише тук и не дава всичко, което е по силите и за детето си, в това число качествени дрехи, обувки и храна. Няма нищо лошо в съветите, които  даваш, но просто се опитай да бъдеш малко по-деликатен в изказванията си, особено в този форум.
Иначе по темата и аз не давам коластра или разни други добавки, имуностимуланти и прочие, но това не ми пречи да уважавам правото на избор на другите родители.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз давам на децата мултивитамини,но се замислям и за противогрипна ваксина.Ще видим докторката какво ще каже.

Мили майки,защо изобщо отговаряте на провокациите на г-на,който ви обижда?Игнорирайте го и няма да се ядосвате излишно.И без това на всички ни е достатъчно напрегнато,та да си хабите нервите с глупости.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


# 47
  • Мнения: 1 193
*направете противо-грипната ваксина.

Сега аз какво да кажа.Говоря за дете което е със сериозни проблеми,не са му правени измунизациите.Деца за които сме предопредени че ще боледуват много и за които се борим със зиби и нокти да не боледуват и без да ходят на градина.Ще ни кажеш ли какво се прави тогава.

# 48
  • Мнения: 4 414
Бърди, как не разбра, че няма ЕДНА истина newsm78 те и на времето са избивали хора, защото са били така твърдо убедени, че Земята не е кръгла...може би ще кажеш, че това няма връзка с темата...ама аз виждам връзка...
темата за ваксините изобщо няма да я подхващам -има я на дълго и на широко в другия форум. детето ми има всички задължителни ваксини, в добротата на които не съм убедена. НО никога няма да му сложа противогрипна ваксина! това нискоинтелигентно, неинформирано и необосновано решение си е лично мое. ако някой не го приема, аз не го наричам с обидни квалификации...
и решенията за МОЕТО дете не ги взема педиатърът му! вземам ги АЗ! педиатърът само ме съветва. защото АЗ нося отговорността за това дете! педиатърът работи по схеми и лични пристрастия...ти си всепризнат фен на ваксините...моята педиатърка не е, не ме съветва да слагам противогрипна ваксина...но не е привърженик и на имуностимулантите/както вече казах/...за разлика от теб, обаче тя винаги се обосновава...така и не чухме защо си против добавките...за мен "никоя сериозна педиатрия не прави така" не е обяснение.
и още нещо...
1. тук говорим не за здрави деца, а за деца със сериозни проблеми, при голяма част от които имунната система е "срината"...за ваксини и дума не може да става...
2. и аз съм против мултивитамините и за качествената храна, ама къде е тази храна? морковите от пазара имат вкус на вестник, ябълките са големи колкото главата ми...това естествени и полезни плодове ли са? колко хора могат да си позвалят екологично чисти продукти или имат от къде да си ги набавят...да не говорим за "чистия въздух", който дишаме и т.н.
3. за 16 път сигурно ще кажа съвсем добронамерено...ако искаш някой да те чуе, намери начина...защото "вие сте тъпи и не разбирате и затова питайте педиатрите. ама педиатрите ви в българия и те са тъпи." НЕ Е начин!
иначе като изключим противогрипните ваксините, в този случай принципно съм съгласна с теб....

# 49
  • Мнения: 4 585
            ВАКСИНА Е СРЕД ЗАПАДОЗРЕНИТЕ за аутизма на мочето ми.

# 50
  • Мнения: 4 150
Vaksinite srivat imuniteta ...I ne samo. Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 4 150
http://freespace.virgin.net/ahcare.qua/literature/medical/viralinfections.html  Теория zа вирусите.

http://www.nccn.net/~wwithin/FluStatsGeierFall06.pdf  За грипната ваксина.Четете и Conclusions (zаклю4ението).

# 52
  • Мнения: 14 654
aз не смея да давам на моето дете никакви имуностимулатори, витамини, аквасорс...
синът ми е склонен към инфекции на дихателните пътища, но няма да дам бронховаксом, от който доста хора са доволни (но може би ще си скубят косите след време), нито ще му поставя противогрипна ваксина.
това, което давам на детето е прясно изцеден сок от ябълки и цвекло - сутрин, колкото се може повече плодове и зеленчуци през деня, упражнения във вода, през лятото на море и планина , обличам го леко, с една идея по-леко от мен, ходи с боси крака... толкова за имунитета от мен

# 53
  • Мнения: 8 585
"Сега аз какво да кажа.Говоря за дете което е със сериозни проблеми,не са му правени измунизациите."
->Не са известни такива състояния, че да се налага тотално отказване от имунизации.
Просто има нещо нередно...

Проблемът тук е да се разберат няколко неща:

*няма какво да се "подсилва" по начина и със средствата, с които се опитвате да го правите. Не работи и никога не е.
*Мултивитамините са предпочитани по време на употреба на АБ. Корекцията на скрит железен дефицит е с особено значение за предпазване от често боледуване.
*Противо-грипната ваксина използвана с мярка за определени групи деца е с изключителен ефект и полза. Разбира се, съветването за употребата и е желателно с човек знаещ и ползващ ваксините в ежедневната му практика. Неинформираният не може да предложи достоверна информация, а само слухове, неоправдан негативизъм и назадничави "мисли" и "заключения".
*Мнението на добрият професионалист е единствено важащото-този на който имате доверия да се грижи за децата Ви.
"Да, но той ми препоръчва "коластра"..." Лошо... няма свястен педиатър, препоръчващ такова нещо....
За повечето пишещи в тази тема, проблемът е в доверието (както много пъти съм отбелязвал). Научете се да се доверявате на някого-животът Ви ще е по-лесен. Освободете се от  маниакалната подозрителност, параноята и дълбокото недоверие. Не градете конспиративни теории и се пазете от действащи мошеници (и фирми предлагащи "цярове").

# 54
  • Мнения: 826
По темата, давам рибено или ленено масло, сравнително редовно.

Аз давам ленено масло при запек. Mr. Green
А за рибеното скоро 4етох в едно изследване за астмата и може да го пробваме в близките дни,ако дофтора ни е о'к с него. Peace

Общи условия

Активация на акаунт