От какво сте...

  • 3 440
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
тази тема много ми допадна. А как съм се смяла само докато четях.
Да ви кажа и аз. Аз съм във Флорида - уж прекрасно място, но аз и досега не мога да разбера какво му е толкова прекрасното. Човек няма къде да се разходи освен по плажа. Няма улици за пешеходци навсякъде само с кола. Прекарваш си повече от половината ден в колата. И тук няма сифони и в началото много се дразнех, но гледам, че при новото строителство слагат сифони ако си поръчаш душ кабина, която е доста голяма и удобна. Но много ме дразнят мокетите. Навсякъде мокети. В тая жега и влага си представете един дебел, пухкав мокет, който след известно време мухлясва, защото както казах е много влажно. Дразни ме и чакането навсякъде. Много се чака, но хората са търпеливи.
Абе най-много ме дразни, че човек няма къде едно кафе да изпие и да се разходи на свеж въздух. Парковете им са много малки и пак трябва да се дундуркаш с кола дотам. Магазините са им само в закрити търговски центрове, в които едвам се диша, толкова е лош въздухът. И е такава жега през лятото, че едвам се издържа.
Като цяло ми е странен начинът им на живот, който не ми харесва особено. Хората са затворени в себе си и не установяват много близки контакти. Няма много веселба и забавления. Много са сдържани като цяло.

# 61
  • Мнения: 2 032
Брей, хора, мъже нямате ли да ви сложат смесителни кранове,  не е трудно, нито незаконно.  В Англия от мнооого години са избудаляли на тема health & safety, та топлата вода, понеже традиционно е "седяла" в онези големите старомодни бойлери, не я считали за годна за пиене и затова е било задължително студената вода/за пиене да тече по отделна тръба. Та канализацията и мисленето си е от Викторианската ера, ама на днешно време, освен ако някой не страда от носталгия по старите времена, няма причина да не си сложите смесител.

# 62
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Сладолед, ти ме изуми, аз си мислех, че мокетите са патент на Острова  Laughing Слагат ги навсякъде включително банята и кухнята  Crazy
А вас карат ли ви да си миете покривите на къщите?
Алиса, сигурно си имат мъже, но ти не си ли живяла под наем. Пиронче нямаш право да забиеш, камо ли кранът да го пипаш  ooooh!
Иначе в нашата къща всичко е сменено Mr. Green

# 63
  • Мнения: 2 032
Мери, живяла съм под наем, и то доста години; ами питаш хазаина дали може, купуваш някой прост и евтин смесител (20 лири) и я сменяш пустата му чешма (срещу някоя усмиФка насрещу някой сръчен младеж)

# 64
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Но много ме дразнят мокетите.  Дразни ме и чакането навсякъде. Много се чака, но хората са търпеливи.
Абе най-много ме дразни, че човек няма къде едно кафе да изпие и да се разходи на свеж въздух. Като цяло ми е странен начинът им на живот, който не ми харесва особено. Хората са затворени в себе си и не установяват много близки контакти. Няма много веселба и забавления. Много са сдържани като цяло.

Това все едно аз съм го писала. Същото важи и за Англия. Ама що ли се учудвам те един от друг се учат.
Мери, живяла съм под наем, и то доста години; ами питаш хазаина дали може, купуваш някой прост и евтин смесител (20 лири) и я сменяш пустата му чешма (срещу някоя усмиФка насрещу някой сръчен младеж)
Е, вие в Лондон живот си живеете, хем смесители от 20 паунда, хем плащаш с усмивчица. Ама като купиш батериятасе оказва, че дупките на мивката са на 40 см една от друга, а на батерията на 18 см. Ха върви сменяй сега.

# 65
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мери, живяла съм под наем, и то доста години; ами питаш хазаина дали може,
Аааа, от хазаин до хазаин е голяма разликата.Като прохождаше детето бяхме изнесли на вън в градината един стол за да не се удря като пада.Та хазайката се промъкнала като бандит в градината(не знам защо не звънна на вратата да и отворя и за влезе-все пак си е наейна къщата).След това от агенцията ни пратиха писмо със забележка, че сме си изнесли ОБЗАВЕЖДАНЕТО на двора Mr. GreenХем наехме необзаведен апартамент и са наши мебелите ConfusedНямаме право да си контактуваме с хазайката, агенцията са ни посредници.Беше ни се развалил бойлера и нямахме топла вода.Зор голям да го оправят.Дойде техник, уж го оправи, тръгна си и бре-пак няма топла вода Rolling EyesОказа се, че е сменил здрава част от бойлера, а развалената си беше останала.

# 66
  • Мнения: 11 314
.Дойде техник, уж го оправи, тръгна си и бре-пак няма топла вода Rolling EyesОказа се, че е сменил здрава част от бойлера, а развалената си беше останала.
Стига бе!
Аз мислех, че това си е български патент.
Вярвам, че никак не ти е било смешно

# 67
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Странното е, че ми беше смешно, въпреки и, че се ядосвах за липсата на топла вода.Но точно това казах на мъжа ми.Лафа "Българска му работа" вече не важи Peace
 Много мога да разказвам Simple SmileЗвънеца ни не работеше 5 месеца.Точно тогава се наложи да получим няколко деливърита в къщи.Бях постоянно с наострен слух и след всеки съсед ходех да отварям входната врата за да могат куриерите да влязат и да чукнат на нашата врата.Те бяха уведомени предварително, че сме без звънец.Идваха трима техници да го оправят без резултат.Последния каза, че ще се върне на следващият ден да опита пак, но изчезна завинаги.Приехме мисълта, че ще сме без звънец, мислехме поне камбана да закачим(тук никой няма право да извършва каквито и да е ремонти).Преди месец по чудо звънеца се развъня, никой не разбра как, но техник не е идвал.Можело да има прекъсване и да се е възстановило Shocked.Сигурно ние сме такива каръци, всяка седмици купуваме по една торба ел.крушки.В нас сме като в дискотека, ей така си горят постоянно ooooh!

# 68
  • Мнения: 2 427
Като слушам Биляна и другите направо ме е срам че аз се оплаквах доскоро от хазаи.Нашия имаше навик да влиза в двора ми без да звъни..имаше си ключ човека,отваря си и почва да скубе тревица,да копа зветенцата МИ,да си разбърква чакълчето пред къщата ,издавайки стържещи звици,без да го интересува спя ли,не спя ли,дали си пия кафето в градината по гаши с любовник,с мъж ми,даже се е случвало да си води и жената и щерката на това занимание у нас.Иначе тук нямат нищо против да заменяш старото с ново,напротив!!!Тези инициативи силно се поущряват.Както и в БГ.Преди да се наеме жилището във всичките му стаи имаше дървена ламперия до половината на стената,които хазаите изобщо нямаха намерение да махат,напротив не даваха и думичка да се издума по повод отстраняването и.До момента в който не наех аз това жилище.Е,накарах ги да я махнат,та чак махаха и пэха.Ако трябваше само да чакам на мъжа ми да чупи ръце и да свива рамене...
За смесителните батерии,нали има дъъълги еластични връзки,какво като са на разстояние?може с такава еластична връзка да се свърже и ще стане!Слагате го докато вие си живэте там,пък като са толкова особенни на излизане от жилището ще им монтирате отново,скапаните стари кранчета.Те нали не влизат,как ще разберат newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт