Стига изневери, да видим политиката!

  • 2 689
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Дядо ми едно време казваше:
- Ако нещо можеше да се промени с избори - те отдавна щяха да са забранени!
Не знам дали е прав, почти всяка, или поне през година има някакви избори?
Изборите не са никак евтини, но дали си струват парите?
Някой сеща ли се за някоя наистина важна промяна, която да е станала в резултат на избори?
Сигурно за политиците изборите имат голямо значение, но доколко имат те смисъл за нас обикновените хора?
Какво мислите вие за изборите, освен че са един от най важните инструменти на демокрацията?
Какво ви кара да гласувате, и мислите ли че вашият глас има значение, и ще направи бъдещето и живота на децата ви по добър?

# 1
  • Мнения: 1 416
Изборите винаги имат смисъл, защото, както си казал, те са основният инструмент на демокрацията. Но...
Гласувала съм досега винаги, когото съм имала право - всъщност - 2 пъти на парламентарни. Дали имаше смисъл вотът ми? Донякъде... И двата пъти партията, за която пуснах бюлетина, взезе в парламента. Като опозиция...  Rolling Eyes Май въобще не съм убедена, че гласът ми има значение. Защото - половината българи не гласуват. По-страшното е, че хората на моята възраст и малко по-големите от мен - не си упражняват правото на вот... И какво излиза? Няколко прослойки буквално "зомбирани" политикани решават съдбините на страната ни, като гласуват за безумни партии и платформи...
Сега няма да участвам изборите. Никой кандидат не ми заслужава бюлетината. А и президентския вот не ме интересува много живо, защото все пак ще избираме човек с представителни функции...
Дядо ти е бил много прав - "Ако нещо можеше да се промени с избори - те отдавна щяха да са забранени! - у нас е така.  Confused Защото или мислим като рая, или гласуваме като пощуряла тълпа (визирам бумът на НДСВ през 2001 г.)....  Peace

# 2
  • Мнения: 2 085
......Какво ви кара да гласувате, и мислите ли че вашият глас има значение, и ще направи бъдещето и живота на децата ви по добър?.......
Няма да гласувам, досега не съм го правила.Не смятам, че гласа ми има значение, нито, че ще направи бъдещето по-добро Naughty

# 3
  • Мнения: 1 517
Само като си помосля колко пари заминават покрай тия избори...лошо ми става. А толкова нуждаещи се има: сираци, болни, старци...
Аз гласувам всеки път, точно защото ако не гласуваме и
По-страшното е, че хората на моята възраст и малко по-големите от мен - не си упражняват правото на вот... И какво излиза? Няколко прослойки буквално "зомбирани" политикани решават съдбините на страната ни, като гласуват за безумни партии и платформи...
То не, че има кой знае какъв избор да си упражниш правото на глас, ама нейсе (едни кандидати имаме за президент  ooooh!  ooooh! )

# 4
  • Мнения: 1 451
Гласувал съм няколко пъти и всеки път се чувствам преебан от тия, за които съм си дал гласа. Вече мисля окончателно да спра да гласувам.
Политика ли? Мразим я безценни!  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 239
хич , не се занимавам с щуротий

# 6
  • Мнения: 97
Гласувам. Давам си труда да се домъкна дотам, защото уважавам собственото си мнение.

# 7
  • Мнения: 1 451
Гласувам. Давам си труда да се домъкна дотам, защото уважавам собственото си мнение.

Хубаво щеше да е и политиците да го уважаваха  Confused

# 8
  • Мнения: 97
То надеждата, нали знаеш кога умира. Ама..пусто.

# 9
  • Мнения: 97
Как сме го подкарали, пак ще се върнем към изневерите ( било и политически )

# 10
# 11
  • Мнения: 3 164
До сега съм гласувала-просто съм се чувствала длъжна да го правя, но сега вече-не!А и няма подходящ нито кандидат, нито подкрепяща го партия Naughty

Да добавя, че нито една партия до сега не е оправдала очакванията ми Wink Отдавна загубих вяра в политиката..........а и то за това е политика Tired

# 12
  • Мнения: 1 629
Браво за темата Grinning Изневерите и без това заемат цялата страница.
Та, да, мисля че изборите променят нещата, макар и към по-зле понякога. Гласувам винаги. Това е и право и задължение и привилегия! Отчайвам се само като видя колко апатични са хората към правото си на глас. И преди съм казвала, че сто години назад жените са се борили за това си право, а днес му викат 'щуротиЙ'. Жалко.

# 13
  • Мнения: 1 517
Браво за темата Grinning Изневерите и без това заемат цялата страница.
Та, да, мисля че изборите променят нещата, макар и към по-зле понякога. Гласувам винаги. Това е и право и задължение и привилегия! Отчайвам се само като видя колко апатични са хората към правото си на глас. И преди съм казвала, че сто години назад жените са се борили за това си право, а днес му викат 'щуротиЙ'. Жалко.
Точно така!
И ако повече хора започнат да си използват правото на глас и въобще да се интересуват повече от политика, мисля ще е по-добре. А с това "аз с политика не се занимавам, не ме интересува..." само оставяме шепа хора да решават вместо нас. И после ревем.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Защо тези, дето смятат, че ненужно се пилеят пари за избори, не плачат за нереализираните пари по европейските програми? Защото примерно Румъния може да усвоява пари по еди-какъв си фонд, и на България й ги дават, ама тя не може да се организира да ги усвои - ниска производителност на труда, с две думи - мързел, за корупцията е друга тема.
Ми хайде да махнем изборите, партиите, тогава вече по-уверено ще вървим към хомота и безсъзнанието. И стачките ще ги махнем, защото като няма избори, за какво да стачкуваме. Протести? За какво - нали все същото ще си остане. Ей това много им се иска на някои среди.
Всеки да се спасява поединично - това пък е девизът на все повече хора. И какво ще спасят? А после - потоп?

Общи условия

Активация на акаунт