Открийте разликите

  • 948
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 664
....между " любовта " и " обичта " Thinking
По мое мнение едното чувство няма нищо ама нищо общо с другото. Те хората са го казали " Болен от любов ", а за обичта тц...ни думичка Laughing

Ако имате желание да дискутираме конкурентно на брадърските любови Mr. Green

# 1
  • Мнения: 3 537
Да,нямат нищо общо. Peace
"Болна от обич" мога да съм към децата си,а "От любов"-към съпруга. Laughing

# 2
  • Мнения: 730
Ами любовта я свързвам със страст,влечение,трепет,желание за близост,а обичта-повече с отдаденост,преданост,вярност.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 383
Ами любовта я свързвам със страст,влечение,трепет,желание за близост,а обичта-повече с отдаденост,преданост,вярност.

 Съгласна съм.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Съгласна съм с предните мнения,но все пак от друга страна пък не се различават толкова,в смисъл че обич между съпрузи същестува,казваме си ОБИЧАМ ТЕ,но си казваме и ИСКАМ ДА ТЕ ЛЮБЯ,някак взаимно се допълват.Демек двете вървят ръка за ръка и едното без другото неможе,значи от друга страна абсолютно си приличат,но се различават само по обектите въпросното чувство.
Абе незнам някой дали ме разбра кво искам да кажа...

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да,нямат нищо общо. Peace
"Болна от обич" мога да съм към децата си,а "От любов"-към съпруга. Laughing

Точно така ги възприемам и аз

# 6
   Неее, всичко е от превода Wink.
Сега сериозно Naughty, просто ни е беден езика, затова става такова недоразумение- не е достатъчно изразен.ЛЮБОВТА си е любов, но има много аспекти, или страни.
   Знам за гръцкия език , че описва 5 такива страни на любовта-Агапе, Филео,Ерос,Сторге и Епитумия.А само съм чувала за други езици , в които има много повече думички за любовта "според зависи".Даже ,ако някой знае кои са ,ще ми бъде любопитно да сподели thumbsup

# 7
  • Мнения: 42
Каква е разликата между любовта и обичта? Има ли наистина такава разлика? Но като се замисля, любовта не е ли онова чувство което изпитваш в началото на една много силна връзка, а обичта е тази която остава завинаги. Честно казано малко съм объркана.......

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Обичта е сякаш по-обширно понятие. Може да изпитваш обич към родители, деца, приятели, може да обичаш хобито си, домашния си любимец...
Любовта е понятие с доста по-конкретен смисъл-  тя все пак включва привличането между половете, включва страстта.

# 9
  • софия
  • Мнения: 555
при любовта се идеализира, докато като обичаш то обичаш човека за и въпреки недостатъците му

# 10
  • Мнения: 6 155
...но си казваме и ИСКАМ ДА ТЕ ЛЮБЯ...

Ммм, аз друго казвам  Mr. Green Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 3 537
...но си казваме и ИСКАМ ДА ТЕ ЛЮБЯ...

Ммм, аз друго казвам  Mr. Green Crossing Arms
Какво е то,че не се сещаме? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт