Всестранно развити?

  • 1 664
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 258
Кажете на какви допълнителни занимания(курсове,уроци,спорт,кръжоци) записахте децата си в тази възраст(първи-четвърти клас).Към училище ли са или допълнително ги водите?

Аз водя мойта първокласничка засега на художествена гимнастика допълнително три пъти седмично.И продължавам да се ориентирам какво още.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 13:11 от Trislon

# 1
  • Мнения: 1 937
Засега единствено на курс по английски.

Но се оглеждам и за други мероприятия - рисува много добре, иска ми се обаче да включим и спорт.

Наместваме програмата в движение.

Към училището не се предлага нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 888
Засега единствено на курс по английски.

Но се оглеждам и за други мероприятия - рисува много добре, иска ми се обаче да включим и спорт.

Наместваме програмата в движение.

Към училището не се предлага нищо.
Ние сме още малки, но със сигурност знам на какво ще я запиша на първо време,като се надявам и тя да прояви интерес - плуване и бойно изкуство - чакам само да порастне Wink

# 3
  • Мнения: 888
При нас още се обмисля  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 840
Дъщеря ми сега е предучилищна и я записах да ходи на уроци по рисуване - тази ще й бъде трета година (записах я на 4-годишна възраст) и съм много доволна, резултатите са много добри. Дори и да не стане художничка, чисто технически напредъкът е много голям, много добре си владее ръката вече и пише много хубаво буквичките.

# 5
  • София
  • Мнения: 676
Ходим на алианс и на курсове по математика. Голямата миналата година ходеше и на художествена гимнастика, но тази година няма желание, а и аз не я насилвам, защото и идваше малко в повече...

# 6
  • Мнения: 1 258
Сега се ориентирам и за сериозни курсове по немски език,като ми се иска да избегна Алианса.
Ако някой може да препоръча нещо,ще бъда благодарна.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 692
От една година го водим на плуване.В училище ходеше на баскетбол,за тази година все още не знам!
Сега се ориентирам и за сериозни курсове по немски език,като ми се иска да избегна Алианса.
Ако някой може да препоръча нещо,ще бъда благодарна.
В първия учебен ден ни рекламираха чрез брошури някакъв Deutche Center,който е на Патриарх Евтимий 60,мисля че е точно на тролейбусната спирка на НДК.Но синът ми няма да го посещава,а все още отзиви нямам от други деца!

# 8
# 9
  • Мнения: 1 030
Спорта е възпитание,ако тя има желание бих я записала Художествена гимнастика.

# 10
  • Мнения: 1 258
В първия учебен ден ни рекламираха чрез брошури някакъв Deutche Center,който е на Патриарх Евтимий 60,мисля че е точно на тролейбусната спирка на НДК.

Не го намирам в нета.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеря ми е второкласничка.
От предучилищна посещава езикова школа, първи клас имаше и факултативно език и екология към училище. До миналата година ми отказваше да спортува.
Тази година се запали и ще ходи и на модерен балет. Не знам още дали ще я включа в нещо към училище, днес е родителската среща и ще разбера какво се предлага...

# 12
  • Мнения: 2 724
Дъщеря ми започна да посещава уроци по музика и тенис на корт от първи клас .На музиката я заведох аз ,защото от малка проявяваше интерес .Освен това мисля ,че оказва благотворно влияние върху развитието като цяло. Тенисът си го пожела сама .Детето на моя близка тренираше и ние често ходехме да гледаме и тя се запали. И така -вече 7 г няма отказване .  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 176
Ние сме още малки, но на 3г., ще го запиша на плуване. На 4 г. искам на ски училище. Ще го записвам на абсолютно всичко- такци, езици. Разбира се в съответната възраст и да е повече като занимание и игра. В никакъв случай не искам да се чувства задължен. Също много ми допада идеята за тенис.
До 1 клас мисля да наблегнем за спорт и танци и евентуално след 5г. възраст някакъв език.
Ще го водя много из природата. Вярвам, че дете , на което съзнанието е заето със спорт и от малко се възпитава да обича природата и животните няма как да стане лош човек.
Смятам, че когато се обръща внимание на красотата човек има друго виждане за живота.
Само да е живот и здраве.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Моето подготве ходи на танци и рисуване към училище. Там учи и език. Съботите и неделите смятам да я водя на плуване /докато е все още топло/, а през зимата на кънки на лед. Една - две седмици ще ходи и на ски училище. Имам желание и за още, но няма как...

Общи условия

Активация на акаунт