Добрич- ден на града празнуват, учениците школуват(14)

  • 15 067
  • 268
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 114
Чух се с една приятелка, която е била в Лучано с децата си- на 9 и 2 год. Според нея детският кът бил много малък /макс. за 6-7 деца/, а  влизали и по-големи деца - 7-8год. в него. Имало пързалка и люлки... и може да ударят някое дете.
Как всичко за децата се прави толкова безмозъчно, се чудя.... Като "Дървения град", който е вече опасен /някои от катерушките са счупени, липсват части / ....
През лятото на Летния театър беше хубаво и си мисля, дали не може да ходим и през зимата с децата. Има една по-голяма и една по-малка заличка. Освен да се говори с управителя. Може пък да ни влязат в положението. Едва ли през деня имат толкова клиенти...

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте!
Днес е толкова дъждовно, че даже не ми се пише. Обхваща ме една меланхолия, ужас...

За заведения, май няма подходящи за деца. Аз не мога да понасям също цигарен дим, затова и аз избягвам да ходя през зимата по кафенета.
В "Лучиано" наистина къта е доста малък, когато минах там, не забелязах нито една цигара. Предполагам, че там няма да се пуши, но не мога да съм сигурна.
За Летния театър е идея, хубаво беше там лятото.

mimi_kir, хайде действай с фотото! Горкото ти зайче, как му се спи само Simple Smile


# 32
Здравейте на всички. Регистрирана съм, но този въпрос ще задам анонимно(май е малко клюкарски и не ми е удобно).Двоумим се със съпругът за детска градина напролет и конкретно за ДЕТСКИ КЛУБ "МАРИАНА".Помогнете ми със мнения и опит, ако имате такъв.За нас сумата не е малка и трябва да преценя дали си струва да я давам.

# 33
  • Мнения: 4 392
Здравейте!
Влизам набързо, че нямам никакво време. ooooh!
Първо> Честито на всички пораснали дечица! Да са живи и здрави и да радват майките и татковците си!

По повод заведенията за непушачи> Дърта пушачка съм, но детето ми не е изложено на тютюнев дим. Не ми се мисли какво ме чака зимата. Отдавна се възмущавам от факта, че няма нито едно заведение в Добрич, където не се пуши. Писала съм и в други форуми по темата и естествено бях оплюта ...от пушачите.  Tired Чудя се, така ли не се намери един предприемчив добричлия, който да направи такова заведение?! Rolling EyesАко познавате човек, който се чуди къде да инвестира, дайте му идеята. Мисля, че това ще е печеливш бизнес. Wink

мама юначка , наскоро се разприказвахме с една мама и стана дума за въпросния клуб. Едни нейни познати искали да си дават детето там. Таксата е ,мисля, 160 лв. на месец. Отишла жената да види какво е положението вътре. Децата си седели поединично и си играели сами, всяко с неговата си играчка Tired и отвреме- навреме се чували разговори от рода на : "Моят татко купи това. " А моят знаеш ли какво купи?...." С една дума заможните родители явно спонсорират клуба, а децата на тези , които с мъка са отделили тези 160 лв, само и само да осигурят на детето си нещо по- добро от детска градина( А  дали наистина е по-добро?!), страдат.
Иначе лични впечатления нямам. Аз лично, ако имам възможност да отделя тези 160 лв. от месечния си бюджет, бих ги дала на детегледачка(Бих дала и повече даже!) Peace

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 01:24 от Amarena

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 193
Добро утро Hug
Аз подкрепям Амарена за думите й,по повод въпросния клуб,аз също бих предпочела детегледачка!
По въпроса за тютюневия дим и заведенията за деца-наистина няма в Добрич такова ,в което да не се пуши и всичко да бъде съобразено с малките-хубав детски кът,по-тиха музика/наистина в Лучано е много силна,ама какво да се очаква от персонал само от Пубери/,без цигарен дим и т.н.Еми и да искаме няма да стане при положение,че почти всяка майка сяда и първата и работа е да изкара цигарите!И ако се намери някой да инвестира и да направи такова заведение,не си мислете,че ще е толкова печелившо...то ще ходят само пет майки просто,къде непушат...
До после,момичета...
пс.Знае ли някой къде има готини детски килими или някакви с красиви ярки цветове.Гледах на магазинчето до Манията,ама няма хич избор....??

# 35
  • Мнения: 377
Аз също съм пушачка но детето ми не го излагам на цигарен дим.Е сядала съм на кафето -детскто но стоим не повече от половин час.Аз също съм съгласна за такова заведение няма да умра час два без цигара.За частната детска градина наблюденията са ми към 2 деца и съм разочарована от държанито им-Ужасно невъзпитани и несъобразителни с другите деца окло тях.Е може би не всички са такива ама...В нашата детска градина също има платени групи синът ми е в такава .Ние платихме 250лв за да се ремонтират помещенята на децата като това е сумата която плащаме веднъж за 4 години и оттам ве4е си плащаме таксата от 25 лв месечно.Програмата по която щ учат е същата като на другите деца и няма делене между децата поне засега.Става въпрос за 27 Дг над гарата.

 

# 36
  • Мнения: 643
И аз съм пушачка, и мисля за друга алтернатива де..... Нещо като софийските клубове, където имат персонал, който се грижи за децата и те са разделени от родителите, през някаква стъклена преграда, така хем родителите доволни, хем за децата добре. Е вярно, че се заплаща някаква такса, но все пак......... Какво да се прави пушач съм #Crazy

# 37
  • Мнения: 2 821
Офф...тъкмо се облякохме за разходка и пак заваля Close
Какво съм изтървала, че немога да разбера за какъв детски клуб говорите newsm78
Доколкото съм чувала и в обикн.детска градина се искат пари извън таксата. Е незнам дали се стигат 160 лв. на месец...но частното си е частно...макар, че навсякъде децата се гледат по един и същ начин, мисля...Живот и здраве ще предпочета обикн.детска градина или ясла. Имам приятелка, чието дете е в "Марияна" уж по-добре да го гледат и по-малко да се разболява, но всъщност не е така.

Нещо като софийските клубове, където имат персонал, който се грижи за децата и те са разделени от родителите, през някаква стъклена преграда, така хем родителите доволни, хем за децата добре.
Туй пък няма да го видим из нашите ширини...иначе звучи добре. Лятото в Бургас видях такова заведение...имаше кът за деца до заведението с млади момичета, които занимаваха дечурлигата докато майките им си седяха в кафенето. Имаше различни съоръжения като тези гумените дворци за скачане, люлки и т.н.
Остава надеждата, че някой ще се светне и тук да уреди малчуганите подобаващо...при толкова много деца в града няма да останат без оборот.

# 38
  • Мнения: 377
ами какво става с Кристито сладкарницата на копчетата нали имаше детски кът по едно време аз не съм ходла отдавна там  незнам как е сега някой знае ли?

# 39
  • Мнения: 1 114
В нашата детска градина също има платени групи синът ми е в такава .Ние платихме 250лв за да се ремонтират помещенята на децата като това е сумата която плащаме веднъж за 4 години и оттам ве4е си плащаме таксата от 25 лв месечно.

По 250 лв. на дете ли плащате в тази група или общо от всички деца? И какво е по-специалното? Т.е за какво се използват тези средства? Много ми е интересно...

Къде се изгуби geomar?

# 40
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз не пуша от 3 год.и наистина ми е отвратително като седнем на "слоновете" имам чувството че всяка майка е налапала по две цигари.Особено зимата #Crazy #Crazy #Crazy
Ето го подаръка за утре     http://snimka.bg/photo.php?photo_id=1261267
Ще бъдем на Лучано,не съм ходила до сега защото съм на диета ,но заради рожденничката ще се прежаля.

# 41
  • Мнения: 4 392
Здравейте!

Айде пак за цигарите. ooooh! Момичета, помислете добре. Наистина ли няма такова заведение? Направо умът ми не го побира. Tired След като родих излязохме един ден с мъжо и малката и той ни затътри на някакво заведение, което уж било за майки с деца. Намираше се някъде зад магазин "Далия". Щях да падна, като видях какви облаци дим се носят отвътре. Седнахме навън, но беше същата работа. Rolling Eyes Малката онзи ден я изкарах навън , а си ръмеше тихо и спокойно, но то лудото не ще да стои вкъщи и не ще. Зимата ще е същата работа. Дъжд, сняг- ще се излиза всеки ден. Crazy

Ем40, не знам какъв е поводът , но подаръкът е страхотен. Нещо подобно харесах и за Моната, но в лилаво. Heart Eyes

теа, и на мен ми е интересно, за какво отиват средствата. Преди няколко дни отидохме със Симона и с една моя съседка да си прибере децата от детската градина, които ходят там едва от миналия понеделник, мисля. Ще си спестя обясненията ,относно това, как учителката се обърна към едно момиченце Tired, но с една дума искаше да го накара да слезе от металната катерушка  в двора, защото била опасна. Да ги пита някой, какво правят тези опасни, метални останки от комунизма в двора на ДЕТСКА ГРАДИНА, където се подразбира, че ще бъдат използвани от децата.  Shocked Да не говорим, че повечето са изпочупени... На драго сърце бих дала пари , за да се купят безопасни пластмасови играчки за двора, да се коси тревата периодично, да се сменя и обезпаразитява пясъка ( сигурна съм ,че вечер безпризорните кучета в квартала ровят вътре. ), да се боядиса сградата...., че изглежда направо като затвор.
Много мога да приказвам по темата, ама като си отворя голямата уста и няма затваряне, а пък какво ще се промени...
Ядосах се, но като се разтоварих във виртуала и ми олекна някак-си. Mr. Green

Вчера забравих> mimi_kir , много са ти сладки гарджетата! Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 377
Плащат се 250лв на дете като това са парите за 4 години през които детето ще посещава дг.при нас са боядисали стените с латекс-зелено оранжево и жълто.сменили са плотовете на масичките с цветен ламинат.Подът е с ламинат в игралната зала .Банятя са сменени тръбите на канализацията като това е за сметка на просвета_само трабите.направена е банята с теракот има нови умивалници и нови кликала и в банята прозореца е pvc.Бельото в спалните е ново кото включва 2 долни чаршафа 1 горен олекотена завивка и възглавничка.Поръчани са и нови дюшеци но още не са дошли.навън в двора боядисаха всички катерушки и пързалки.При нас косят тревата редовно и обезпаразитяват в това съм сигурна виждала съм не веднъж.Първата седмица мино добре ще ви държа в течение ако ви интересува пак.

# 43
  • Мнения: 447
Добър ден и от мен  Laughing
За цигарите и аз да се включа по принцип пуша ,но рядко зависи от компанията ми  Embarassed,но също се дразня когато вляза в заведение уж за деца ,а вътре неможеш да си видиш чашата ,винаги съм се съобразявала на такива места .
[quote author=Amarena link=topic=128321.msg2411349#msg2411349 date=1159009872 Малката онзи ден я изкарах навън , а си ръмеше тихо и спокойно, но то лудото не ще да стои вкъщи и не ще. Зимата ще е същата работа. Дъжд, сняг- ще се излиза всеки ден. Crazy[/quote]
[/quote] Амаренапри нас е същата история станели 3h слетобед не се издържа вкъщи то са писаци ,то ревове  Grinning може зимата да си станем самишленици GrinningИ да попитам сега аз нещо ,по въпроса със захранването ,че в темата Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата всеки е със собствено мнение .Та по въпроса можели след 3 навършени месеца да давам мeжду храненията плодово пюре вместо сок ?Благодаря за отговорите предварително и лек ден на всички ! Hug

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте, момичета.
Е, днес, сефтосахме "Лучиано". Излязохме всички в дъжда и решихме да влезем там. Пуши се и то много Shocked. Прежалихме се (децата най- вече!) за половин час, на малкия много му хареса детския кът, между другото.
Не знам какво ще правим зимата, честна дума. Аз го водя често на гости у бабите, но там няма други деца. Пак ще си комуникира с големи хора.
За частната детска градина. Има една мама от форума, на която детето е там, може да се включи с личен опит. Аз нямам лични наблюдения, само коментари от майка ми (директор на детска градина в пенсия), които има наблюдения за нивото на "обучение". Според нея нивото е ниско.
Аз лично, даже да имам възможност, бих си дала детето в "нормална" градина.
В момента обмислям къде да запиша малкия на градина, че на пролет навършва 3 годинки. newsm78 Искам да са малко деца в група, а не както е в градините по центъра по 35-40 записани!!!

Light_Angel, ако си решила да захранваш детето на 3 месеца, можеш да даваш пюре вмето сок, да. Само внимавай от какви плодове е.
Аз лично бих захранила по- късно, даже и да е на АМ детето.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт