Алкохол в самолет??

  • 2 132
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 076
Поръчаха ми да изпратя по приятел,който се прибира в САЩ,две бутилки хубава БГ ракия за нашите момчета там  LaughingНо от това,което чувам,май са затегнали сигурността по летищата и течности не се качвали в самолета,даже парфюми.Ако някой скоро е пътувал към САЩ,би ли ми казал има ли такова нещо и ако не в ръчен багаж,поне в куфарите не може ли да се сложат бутилките? newsm78

# 1
  • Мнения: 42
Аз самата преди време пътувах, но за съжаление не за САЩ, но доколкото знам в багажа можеш да сложиш. Все пак този багаж отива в багажното на самолета, няма да е в ръчния му багаж.Но за да бъдеш сигурна можеш да се обадиш и да попиташ.

# 2
  • Мнения: 6 167
 куфарите - да
в ръчния - не

# 3
  • Мнения: 3 491
куфарите - да
в ръчния - не
Така е, да. Ние сменяхме полет в Милано, и на летището в Милано ни изхвърлиха водата за полета до САЩ от ръчния багаж. Но аз го очаквах. В куфарите имахме разни течни лекарства, които пристигнаха благополучно. Летяхме на 30 август. Забраната за течности в ръчния багаж беше за полети до САЩ, Великобритания и Израел. Най-добре е все пак за прясна информация да се обадиш на самолетната компания.

# 4
  • Мнения: 4 076
Благодаря   bouquet

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Чувала съм, че ако се завият бутилките във фолио, няма как да ги засекат.

# 6
  • Мнения: 4 076
Чувала съм, че ако се завият бутилките във фолио, няма как да ги засекат.
И аз така съм чувала,дано терористите не го знаят  Simple SmileТова се отнася и за луканките и лютеницата,за които редовно ме врънкат.Да се чудиш защо,като имат руски,гръцки магазини,в които се намират и БГ деликатеси,ама на-да им "мирише" на Родината.
Ами ще пробвам в куфарите.Пък ако не са разрешени,"наздраве" на митничарите Laughing

# 7
  • Мнения: 295
ако не допускат течности в ръчния багаж - какво се случва с алкохола, който си купуваш от freeshop-а?

# 8
  • Мнения: 27 524
Носила съм ракия в ръчния си багаж често...няма значение къде го слагаш  Peace

# 9
  • Мнения: 3 491
ако не допускат течности в ръчния багаж - какво се случва с алкохола, който си купуваш от freeshop-а?
Мога да кажа как беше положението на летището в САЩ, след като минеш проверката: не сме купували алкохол, купихме вода, но може и за алкохола да е някакво подобно положението. Отварят бутилката пред тебе и вземат капачката. Така и да искаш да я пъхнеш в чантата - не става. Освен ако не си носиш специално за целта капачка или не си стъкмиш някаква.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 550
Носила съм ракия в ръчния си багаж често...няма значение къде го слагаш  Peace

Не и за полети до/от САЩ (от скоро е така)

# 11
  • Мнения: 13 512
ако не допускат течности в ръчния багаж - какво се случва с алкохола, който си купуваш от freeshop-а?
От duty free -може Там се знае,че със сигурност е това,което пише на  бутилката, а не  друго вещество.Но винаги съм се чудела защо проверяват за остри предмети, а бутилки-може. И на борда на самолета виното е в  стъклени бутилки. Ами като се счупят-те не са ли по-сериозно оръжие от една пила за нокти? Да не говорим,че съм минавала и с несесер за маникщр на 18.9.2001 в Ню Йорк, и с червило на Гатуик преди 10 дни/ на ж newsm78ената след мен и  взеха 2 червила и пудрата от дамската чанта/...

Общи условия

Активация на акаунт