20-та поликлиника в Борово

  • 30 598
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте,отскоро живея в близост до тази поликлиника и нямам никакви впечатления от лекарите там.Може ли да споделите мнения доволни ли сте,от лекарите,от отношението?
Като за начало търся лекар за бебо...
И при направление от личния лекар за друг специалист в тази поликлиника ли ходите или трябва да издирваме по компетентни из София.
Ще съм ви благодарна ако споделите опита си,за да мога да направя добър избор
Благодаря Ви предварително!

# 1
Aз също живея в този район по-точно в "Бъкстон" и  сега синът ми (на 5 год) се води там за личен лекар.Ползвам д-р  Теодора Вангелова и съм много доволна.Малко е по-сдържана на вид и не много словоохотлива,но имаш ли въпроси  ти отговаря.Моят критерий за добър лекар е да не изписва веднага антибиотици за детето, а да предложи друга алтернатива и да изчака, а тя е точно такава.Вярно,че аз опирам до нея откакто синът ми стана по-голям,защото преди това ползвах частен лекар - д-р Ковачев, който ми е по-близо и по-удобно, защото се избягва огромното чакане и разбира се, защото ми го прпоръчаха други майки.Много  добър професионалист, подробно обяснява всичко на майката, винаги е на разположение-телефон за всякакви въпроси,домашно посещание при нужда и проследява заболяването на детето като заплащаш само първия прегледа, ако се наложи следващо посещение докато болестта отшуми не плащаш. За твоя информация ето и кординатите му - Д-р Димитър Ковачев -адрес кв. Павлово ул. Кота 1050"  номер 3; моб. тел. 0898 43 28 54; дом тел. 56 86 70 ( без да се изключват някакви промени)

# 2
  • Мнения: 1 770
Аз живея в Борово. Синът ми е при д-р Илиева в 20-та поликлиника. Много съм доволна, но за жалост тя не приема нови пациенти вече. За други лекари не знам. Личната ми докторка е на Руски паметник,а зъболекарката ми на 5-те кюшета - и двете са ми приятелки. Докторката на дъщеря ми е в Младост 3.

# 3
Здравей, Слънчоглед! Аз лично, не съм доволна от д-р Вангелова. Вярно е, че не предписва веднага антибиотик (което е и мое предпочитание), но освен, че е много сдържана, е и доста неангажирана. Имам предвид това, че никога не се интересува за обратна връзка относно състоянието на болния, пестелива е за съвети и допълнителна информация (освен ако не попиташ изрично и подробно) и трудно може да бъде намерена или пък извикана при нужда в извън работно време. Във връзка с последното е изкушена да диагностицира и дава съвети по телефона, без да се е уверила в клиничната картина относно състоянието на болния. Затова не бих я препоръчала, особено за малко дете (въпреки че тя самата е със специалност педиатър).
Самата поликлиника също е с недобра организация и не блести с особени хигиена и комфорт. В сравнение с нея поликлиника в кв."Гоце Делчев" е на светлинни години.
Аз вече ползвам услугите на лекари от МЦ "София", който се намира на бул.Цар Борис ІІІ (бившата поликлиника на ГУСВ). Малко е неудобно като транспорт, но с автомобил се стига за 5-10 минути, като единственото натоварено място е около пазара на Красно село.
Пожелавам ти успех в намирането на добър лекар, като от сърце ти желая да се виждате с него/нея колкото се може по-рядко, но при всички случай, ако си с малко дете, заложи на професионализма и доброто отношение! Последното е много важно, защото то подпомага поне на 40% оздравителния процес!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравей Слънчо,много ти благодаря за отговора.
Аз лично до скоро съм ходила все в 3та градска болница и честно казано съм доволна като цяло.То попринцип държавните болници в България са малко мърлява работа,но си мисля че поне на лекарите при които ходим трябва да можем да разчитаме.
За тази поликлиника /20та/ и на мен не ми прави добро впечатление и затова реших да питам тук,а не да съдя по външния вид или няколкото ми ходения там на женска консултация/от която не съм никак доволна/.
Незнам в района къде има друга поликлиника и дали да не се орриентираме натам,но така и така я плащаме тая здравна осигуровка,нека поне се възползваме.Затова не съм се насочила към някоя частна клиника.Иначе и аз съм ходила в МЦ София и обстановката е далеч по-добра от тази в държавните заведения.
Не съм убедена че ако плащаме за прегледи ще попаднем на по-добър лекар и силно се надявам и в обиконвените лекарски кабинети да са останали Хора на които им пука какво става.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 404
Здравей Слънчоглед!
Аз съм доволна от д-р Тотева,тя пое синът ми след раждането му ,не избързва с антибиотици,разбрана жена.До сега 1година и 5 месеца не съм имала проблеми.Изпратила съм доста деца при нея и са доволни.GSM 0888408083

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
niko благодаря ти за координатите които ми даваш.Сигурно ще се възползвам:)

# 7
Здравейте майчета! Аз също живея в Борово и мога да ви препоръчам горещо моята лична лекарка -Д-р Васка Станчева. Изключително съм доволна от професионализма и компетентността й. Досега винаги е поставяла точни диагнози на мен и цялото ми семейство. Мисля ,че тя записва дечица само над три годинки вече ,защото е има вече много пациенти.  Все пак пробвайте, може и да Ви вземе- ето GSM  0888/ 25 30 24.

# 8
  • Мнения: 3 861
Здравейте и от мен!
Аз водя синът ми Калоян (8 мес.) при д-р Светла Илиева. Много съм доволна. Не прибързва с антибиотиците, малко е строга, но мисля за добро. Проявява и добро отношение към бебо, а това ми се струва най-важно в случая.
Личноата ми лекарка се казва .... Thinking Стояновска. От нея също съм доволна. Simple Smile
Успех!

# 9
  • Мнения: 1 983
Цитат на: niko
Здравей Слънчоглед!
Аз съм доволна от д-р Тотева,тя пое синът ми след раждането му ,не избързва с антибиотици,разбрана жена.До сега 1година и 5 месеца не съм имала проблеми.Изпратила съм доста деца при нея и са доволни.GSM 0888408083

ние също сме при нея и съм много доволна,тича при най-малко съмнение на дом.посещение,винаги е много мила и любезна

Общи условия

Активация на акаунт