искам да споделя за градината ни

  • 1 525
  • 23
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета,пуснах дъщеря ми в частна градина,тъй като в държавните няма места,всъщност ние сме за ясла,а и цената е доста по-ниска от другите частни.Притесняваме дали това,че групата е смесена ще навреди на детето ми.Тя е най-малката,общо са 5 деца и се грижат страхотно за тях.Вече 3ти ден ходим с голям кеф и не искаме да си тръгваме.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Защо да й се отрази зле?  newsm78Нещо не разбирам. Напротив, мисля, че много добре ще й се отрази. Да не говорим, че 'група' от 5 деца е по-скоро като семейна обстановка.

А след като детето ходи с удоволствие и ти си на мнение, че се грижат страхотно за нея - още повече.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Възможно ли е детето да се притеснява,че не може да прави неща,които другите могат и да се потиска

# 3
  • Мнения: 2 567
Притеснява те това, че има деца на различна възраст ли?
Според това, което гледам по дъщеря ми не би трябвало. Предпочита да играе и копира по-големи деца от нея, най-вече какички на около 7-10 годишна възраст. От по-големите явно научава повече неща, те по-не се блъскат на пързалката, по-толерантни са.

# 4
  • Мнения: 20
Здравей, идвала съм ти на гости  Sunglasses, за люлката...
Честито за малката, радвам се, че някой се чувства добре на градина. Би ли споделила къде е и какво ти искат в замяна  Flutter
Благодаря!

# 5
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Градината е нова,намира се в Лозенец
Таксата е 200лв с храната,а каките са квалифицирани и не знам как ,но усещам,че си обичат работата.
Разлепили са обяви и понеже мама и тате живеят там,татко беше взел тел и така.

# 6
  • Мнения: 7 831
Ами как мислиш се справят хората с по няколко деца в семейството  Wink?
Не мисля, че по някакъв начин ще и навреди общуването с по-големи деца, напротив по-скоро това ще я стимулира да се развива по-бързо! По принцип по-малките деца в семейството по-рано проговарят, по-рано се научват да се справят сами, по-рано започват да играят рулеви игри, по-общителни са, по-лесно се социализират и т.н.
Това че детето ходи с радост е най-добрата индикация, че си направила добър избор с градината!
Успех и за напред  Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 3 537
 LaughingМоята малката е на 2 години,а кака и на 14 почти.И малката постоянно я имитира и я дърпа да играят.Но не виждам да и се отразява зле. Wink

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Много ви благодаря за подкрепата
Сутринта стана много смешно-докато се подмотваше малката и ми пречеше да се приготвяме аз взех,че и казах,че днес ще си останем вкъщи.Резултата беше един вой,рев,че иска при каките в градината.
Беше много сладка Hug

# 9
  • Мнения: 4 668
Ей , това е много хубаво , щом детето ходи с желание , няма по - хубаво от това  Hug
Би ли споделила адрес и телефони , може и на лични  Laughing !

# 10
  • Мнения: 281
Момичета,пуснах дъщеря ми в частна градина,тъй като в държавните няма места,всъщност ние сме за ясла,а и цената е доста по-ниска от другите частни.Притесняваме дали това,че групата е смесена ще навреди на детето ми.Тя е най-малката,общо са 5 деца и се грижат страхотно за тях.Вече 3ти ден ходим с голям кеф и не искаме да си тръгваме.
Не виждам какво точно те притеснява? newsm78 Детето е добре, а това е най-важното. Относно възрастовата разлика, вие сте в изгодната позиция, защото покрай по-големите деца дъщеричката ти по-бързо ще напредва.  Peace

# 11
  • Мнения: 14 133
Момичета,пуснах дъщеря ми в частна градина,тъй като в държавните няма места,всъщност ние сме за ясла,а и цената е доста по-ниска от другите частни.Притесняваме дали това,че групата е смесена ще навреди на детето ми.Тя е най-малката,общо са 5 деца и се грижат страхотно за тях.Вече 3ти ден ходим с голям кеф и не искаме да си тръгваме.
Не виждам какво точно те притеснява? newsm78 Детето е добре, а това е най-важното. Относно възрастовата разлика, вие сте в изгодната позиция, защото покрай по-големите деца дъщеричката ти по-бързо ще напредва.  Peace
Да пък и групта е малка. Има възможност за персонална работа с всяко от тях.

# 12
  • Мнения: 255
Когато синът ми започна да посещава ясла със смесена група ме притесняваше единствено какво ще е отношението на по-големите към по-малките - дали няма някое дете да го изблъска от пързалката или да го удари. Стана ми много приятно, когато забелязах, че големите даже се грижат за по-малките и им помагат. Покрай батковците и каките малчовците наистина по-бързо усвояват различни умения, но мисля също, че смесената група помага на големите да се научават на толерантност, самоконтрол, отговорност.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
...големите даже се грижат за по-малките и им помагат

Абсолютно  Peace

Когато Дариа тръгна на градина в началото предпочиташе да е с една от групите на големите, а не с нейната и учителките й разрешаваха. Колкото пъти съм я вземала все някой или дори няколко деца се грижеха за нея. Играят си, гушкат я... Веднъж дори се засякохме с едно от големите момчета на пързалката на един Макдоналдс. Той направо ми каза да си седна, че той щял да се 'грижи' за Дариа и наистина половин час си игра с нея и й помага.

# 14
  • Мнения: 1 937
Дърпат напред по този начин малчуганите!  Grinning

Не се тревожи.

Малката ми дъщеря е в подобна ситуация.

Мен ме притеснява повече момента с раздялата, когато догодина, по-големите от нея се отделят в предучилищна група!

Общи условия

Активация на акаунт