Септемврийският звънец удари, този месец мами ни завари!

  • 15 383
  • 267
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ирини, темп за сега няма. Точно това ме успокоява. Правя компреси с топли кърпи и масаж в кръг. Нищо и половина, боли си. Днес опитах да изцедя нещо от гърдата след като кърмих от нея - 20 мл. със зор. Сега ще пробвам и със студените компреси след кърмене и ще кажа как е...Мерси за съвета  bouquet

Честито Стелитка, да расте малката Рая здрава и щастлива...

# 31
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ДОНИКА И ЧЕСТИТО БЕБЧЕ.

 Хей дребосъци вие как наддавате. Както се родих малък така и ще ви изпреваря. Вече съм 4.600кг и 55см.
Доста повръщам, ама нали съм лаком. Педиатърката каза да пазя малко диета и да не забравям за какпките против рахит. Против повръщане мама ми даваше 1 седмица натриев цитрат веднъж на ден.
 Чао засега, отивам да спя.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 18:33 от сладурче*2

# 32
  • Мнения: 252
Честита дъщеричка на Стелитка !!! Да й е  жива  и здрава  и много радост  да й носи малката Рая    bouquet

Ирини, аз от  3 дни нося  на Софи кърма в  болницата. По едно шишенце от  150 мл + още едно на половината пълно на ден ... Тя поема по 30-40 мл на ядене така, че за сега ми казаха да  не  нося  повече. А кога ще я  кърмя от  гърдата незнам за сега. Все  още не са  ни казали кога  ще я  изписват. Надяваме се до седмица 2 да си я  вземем в  къщи  Grinning

Ави, аз се  цедя с  ел. помпа. Знаеш ли каква е  тахниката при нея. Аз  съм си намерила една  уж, колко е ефективна - незнам, то от толкова  помпене , няма  как  Wink За  сега върши работа ...

# 33
  • Мнения: 872
Наминавам да кажа, че още не съм родила ... и продължавам да чакам  Rolling Eyes За да се намирам в работа започнах да плета един шал...  Mr. Green
Честити рожби на Каролина и на Стелитка, нека децата ви носят много радост !     bouquet

# 34
  • Мнения: 1 671
Момичета, аз съм от октомврийките и днес съм много радостна да бъда щъркел:
Яни е родила прекрасно момченце с черна косичка, чипо носле и доста гръмогласно! Юнакът тежи 2800 и е 47 см! Да е жив и здрав и много да радва мама и татко!          
 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525
п.с. Сега се чух с нея - доста я боли главата, защото излиза от упойка, но се надявам утре като и се обадя вече да е добре и да гушка мъника.

# 35
  • Мнения: 731
Честити бебенца Симеон на Каролина, Рая на Стелитка и (по предварителни данни) Александър на Яни! Живи и здрави да сте всички и да озарявате живота на мама и тати!  newsm51 smile3525
 newsm51

Изкарахме спокойна нощ, но днес на периоди пак ни мъчат коликите. Дано Еспумизанчето, което му дадох преди малко има действие до сутринта. Днес ни падна пъпчето - на 12я ден от раждането.

Зия, за ел. помпи знам, че можеш да задаваш ритъма на помпене и за съжаление друго не знам.

Лека нощ на всички!


# 36
  • Мнения: 858
  Честито бебе Александър на Яни bouquet
Зия,както казва Ирини тя би трябвало да се увеличи кърмата.Да наистина яде по толкова Арен!Дано скоро си я вземете в къщи малката красавица видях и снимката  Hug
Мами всички бебоци са страшно красиви до сега ги гледах  Laughing Ама това е защото толкова много ги чакахме и обичаме !
Ирини мила съчувствам ти страшно много,защото няма по-убийствено от това да си недоспал и от там нататък всичко ти се струва,че идва в повече  #Crazy ,ще стискам палци малката ламя Спаси да расте добре и да започне да разрежда малко това хапване.Ама четох,че за да се увеличи кърмата ядат толкова начесто,а по колко будува?
Арен изкарва по 3 часа буден примерно сутрин и още толкова вечер до към 23ч и цялото останало време го проспива.
сладурче*2 браво на вас как добре се справяте.Аз ще дам отчет в понеделник следобед за ваксините и мерките ни.Как ви се отразиха на вас ваксините?
Весито за съжаление ,нищо не мога да помогна в тази насока  Cry
Лека вечер на всички и скоро като гледам как се появяват бебоците Ирини ще трябва да прави темичката в родени 2006  Wink

# 37
  • Мнения: 855
Здравейте и от мен   bouquet
Вече съм щастлива мама   baby На 16.09. се появи моето слънчице Светослав  newsm32
На първо място искам да честитя на всички мами,които гушкат вече своите бебчета  smile3525 Не успях да изчета всичко, затова няма да пиша имена да не пропусна някой  Grinning
Сега да разкажа на бързо как премина моето раждане  Grinning На 16.09. отидох до АГ-то за преглед (нали преносвам 2 дена), след прегледа ми казаха , че имам 4 см разкритие и направо да оставам. След клизмата ме качиха в предродилна и ми сложиха някаква инжекция (не разбрах точно каква) , започнаха леки контракции, малко болезнени, беше 17:30ч. След около час, лекарят ме прегледа и ми спука мехура, водите ми изтекоха и контракциите ми постепенно станаха по-болезнени. Към 19ч вече станаха на минута и си бяха доста продължителни. Лекарят поиска да ми направят запис на тоновете. По едно време обаче тоновете рязко намаляха и акушерката извика доктора, накараха ме да се обърна на ляво и да стоя така. След което пак се засилиха, обаче нещо взеха да си шушукат от което ми стана ясно, че има някакъв проблем. След това още 2 пъти стана рязко намаляне,почти спиране на тоновете и тогава ми сложиха система. Мисля, че беше за увеличаване на разкритието, тъй като моето беше 5 см. За отрицателно време стана 10см, и напъните ми започнаха почти веднага.След два напъна в предродилна ме преместиха в родилна зала. Там имах още 2 напъна и Светослав изкочи точно в 20:40ч  Grinning Изплака веднага, което ме успокои адски много, забравих изведнъж болките и всичко останало. Той стана моето сърце, моят живот и в този момент разбрах, че не мога да живея вече без него  Heart Eyes  Two Hearts Взеха го, но след малко го донесоха вече опакован   ylinfant Сложиха ми го на корема и той впери черните си очички в мен така любознателно , това беше един изключителен момент. Даже сега ми се насълзяват очите  Simple Smile Готова съм да преживея всичко наново, само заради този момент, щастието от него не може да се измери с нищо друго. После разбрах, че Светли се е усукал в пъпната връв и затова са ме накарали да легна на ляво, защото като съм била по гръб явно се е затягала. Като се роди са го аспирирали и за малко е бил с кислородна маска. Радвам се всички реагираха много бързо и не допуснаха да се случи нещо лошо с нас. Много съм благодарна на целият екип, който беше на смяна  Heart Eyes Щях да забравя родихме се 3.000кг и 50см   Grinning Ами мисля, че това е всичко.
Иначе сме много послушни, храним се на поискване. Отначало се опитвах да го будя на 3 часа, но ми беше криво да му развалям съня и го оставих той да определи режима си. Днес се кърмихме в  тези часове- сутринта започнахме в 7:00, 10:00, 14:00, 18:00, 21:00 и даже в момента премрънква, значи след малко почваме да папаме. Вечер ме буди към 3:00ч, хапва и заспива. Суче около 15-20 мин, имам доста кърма и имам доста въпроси за гърдите, но ще ги оставя за утре, че гладника се събуди  Grinning
Искам да питам и някой ще маже ли бебчето си със зехтин? Купихме студено пресован и сега незнам дали трябва да се преварява или като е такъв няма нужда newsm78
Това е от мен и се извинявам, че малко прекалих с писането  Simple Smile
Лека вечер на всички   bouquet На неродилите мамчета стискам палци по скоро да гушнете своите съкровища  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 514
Честито на Яни за прекрасния мъж,да е жив и здрав и много да я слуша!
Ивелина,радвам се ,че при теб всичко е минало добре,разказът ти ме разчувства,припомних си колко време бяхме бременни и трепетно очаквахме малките съкровища!Аз мажа бебчо със зехтин,студенопресован и го преварявам,засега съм доволна от резултата Peace
За кърмата-аз не съм сигурна,че му стига,храня го горе-долу на три часа,но гърдите ми не са твърди както в началото преди хранене,но той яде по 30 мин,чудя се дали му е достатъчно,защото нямам кантар вкъщи? newsm78Тази нощ се буди 2 пъти да яде,а коликите вечер са ужасни и иска само да го нося???Вие как се справяте и има ли някой същия проблем с гърдите!Дали вече имам кърма само толкова,колкото му трябва newsm78,в началото имах нужда от помпа ,а сега не?Вие какво мислите?

# 39
  • Мнения: 638
Здравейте
Искам да попитам мамите слу4вало ли се  е акото на беб4овците им да е зелено и рядко та 4ак попило в памперса.На нас ни се слу4ва за 2-ри пьт,а в4ера докторката ни6то не каза,аз си се притеснявам.Сега има вируси и дано не е на разтройство.

# 40
  • Мнения: 199
alexal и мен като теб ме мъчат със същите въпроси, дали яде достатъчо, тъй като след хранене не мога да изцедя почти нищо от гърдата, от която е яла! Аз също не си чувствам гърдите напрегнати, както в началото!
Но както ми каза един от педиатрите - щом спи и пълни памперса, значи всичко е наред и детето е добре нахранено!

# 41
  • Мнения: 731
Добро утро от нас със Сашко!

Ивелинче, добре дошла! И твоят разказ е трогателен. Чудя се дали бих могла така да изразя с думи чувствата си към Сашко. Като го гушна примирам...

Сесилия, за зеленото ако - облечи детето малко повече, без да го прегряваш. При нас подейства веднага. Ако бебето мокри 5-6 памперса на ден - за момиче и 7-8 за момче, значи папка достатъчно, а и както някои мами са отбелязали, ако е гладно, детето ще реве. Казвам реве, а не плаче  Wink. Аз започнах да съхранявам изцежданата кърма. Понеже точно преди хранене гърдата е вече наляла, изцеждам набързо малко, за да не му шурне на Сашко като струя в гърлото и после го оставям да папка колкото иска. След кърмене и аз не мога да изцедя почти нищо, но цедя гърдата, която ще направи много дълга нощна пауза изцяло и така събирам мляко. Напълвам по една чашка на Авент за денонощие - около 180 мл и я слагам във фризера.

Тази нощ Сашко спа добре. Аз спя леко в очакване да чуя зова му. Събудих се от силно мляскане. Милият си беше открил ръчичката и беше налапал няколко пръста, ама не се сеща да заплаче. Досега дългите ръкавки му пречеха да лапа пръстчета, а сега така сладко ги смучеше! За разлика от това като го боли коремчето реве неистово. Еспумизанът преди лягане помага да спи спокойно цялата нощ. Правим към 5-6 часова пауза в храненето без някакъв особен режим - горе-долу на три часа, но както дойде. Косичката му видимо е пораснала. Сутринта имаше слънчице и ми се искаше да отидем на първа разходка по обяд, но вече заоблачава - дано не завали.

Това е от нас засега. Приятен и усмихнат ден на всички!

# 42
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Здравейте момичета
извинявайте,че се намесвам във вашата темичка,но влизам да ви съобщя една новина stork-boy
NIKOL5 вече си има бебче   ylinfantмомченце.Бебчо се казва Симеон и е с прекрасните мерки 3 килогама и 50 см.
Да им е живо и здраво момченцето,да порасне голям,силен и касив.Да им носи много радости в живота.На мама бързо да се оправя.Чакаме я с нетърпение да разказва. smile3525 smile3525
Леко разждане на останалите майчетата като мен 2 в 1./аз съм от октомврийки/ 

# 43
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Здравейте и от нас с бебко!  Hug
Честито на всички нови майчета и успех на неродилите!
Нас ни изписаха преди 2 дни, но имам чувството,че са минали седмици. Не мога да кажа, че ми е много лесно, но таткото ми помага адски много в грижите за новото човече. Сега проблеми имам с гърдите си,които са ужасно тежки и на буци. Цедя се постоянно,правя горещи компреси  за да мога да ги разкарам, но явно каналите ми са доста тесни и нищо не се получава. Ако някой може да ми даде съвет как да ги оправя ще съм безкрайно благодарна. Аз също се чудя дали бебчо изяжда достатъчно,защото след кърмене изцеждам съвсем малко от двете гърди, а и ака само веднъж на ден, но пък си спи спокойно и се буди сам на всеки 3 часа с пауза през нощта от 6 часа- така го научиха в родилния дом и мен това ме удовлетворява. Ето накратко и моят разказ за раждането:
Миналата неделя в 19 ч. постъпих в болницата за планирано секцио в понеделник. Приеха ме, държаха се с мен като с принцеса- болницата е невероятно луксозна, а лекари и каушерки буквално те заливат с нежност и внимание. Пуснаха ми запис на тоновете и апарата отчете контракции на 3 мин. и затова ми направиха клизма ако тръгна да раждам през нощта да съм готова. Е, не родих през нощта, така че на сутринта пак ми направиха процедурата и в 10ч. бях в операционната и започна кошмарът... Един час свита на кълбо в каква ли не поза, с двама анестезиолози и помощен персонал не можаха да ми поставят спиналната упойка. Вкарваха ми иглата многократно, на моменти ми изтръпваше ту левия, ту десния крак, а аз чувах само някакво шушукане зад гърба си и разбрах, че нещо не е наред. Двамата лекари, които щяха да ме оперират и акушерките се въртяха нервно около мен и се опитваха да ме успокоят. В крайна сметка се оказа, че имам някакво изкривяване на гръбначния стълб точно на това място, където трябва да се постави упойката. Отказаха се да ме мъчат и ми поставиха пълна упойка. Докато заспивах имах чувството, че потъвам някъде и чувах множество гласове баз да разбирам какво говорят. И не знам след колко време вече си чувах имато от лекарите и акушерките, милваха ме и ми казваха, че съм станала майка на невероятно красиво момче. Още бях в операционната и усещах само студ и силна болка, в същото време усещах че плача от щастие. Закараха ме в стаята, където ме чакаше съпругът ми невероятно ръзвълнуван. Малко след като се осъзнах ми донесоха малкото съкровище и ме оставиха да си го гушкам колкото си искам. Въпреки че ме обезболяваха постоянно усещах силна болка, но най-гадното беше на другата сутрин, когато трябваше да стана за първи път-не искам да си спомням. И така бебчо се казва Кристиан (моля Ирини да поправи буквичката в името), роди се в 11.20, 3 кг и 48 см, но Спарки вече ви е казала това. Изписаха ни четвъртия ден, а аз съм изключително доволна от грижите и вниманието на персонала от болницата.
Целувам всички малки слънчица и прегръщат майчетата им. Щастлива съм!

# 44
Честито на новите майчета! Само радости да им носят бебковците!

Общи условия

Активация на акаунт