Помощ за есенцирана информация

  • 1 025
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Момичета, ще бъда благодарна, ако откликнете на молбата ми, изложена по-долу!
Трябва да напиша материал за нашенските кръчми и нощни барове, предназначен за четене от чужденци.
Това значи есенцирано и максимално фактологично да се представят плюсовете и минусите на нашенските заведения - като започнеш от кухня, обслужване, обстановка, очаквани бакшиши, възможни изненади!Разбира се - по категории!
За клубовете - такси-вход, face-control, музика, кои са най-модните в момента и т.н
Разбира се, аз бих могла да есенцирам собствените си наблюдения, но бих била благодарна, ако споделите и вашите впечатления.
Зная, че задачата не е лесна, но разчитам на помощта ви наистина, за да бъда максимално изчерпателна и полезна!
И преди всичко - държа статията ми да бъде с положително послание, така че съсредоточете се върху плюсовете LaughingВсе пак ще ставаме европейци!Стига сме плюли нашата си действителност!
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • в гората
  • Мнения: 1 486
есенцирана информация?

журналист ли си? просто ми е интересно... Laughing

# 2
  • Мнения: 412
еее...въпросът ти, така зададен  Wink
Я виж Летящата какъв фурор предизвика със страхотния маркетингов трик в темата за коледния базар / заешките ушички  Laughing
Не се заяждам...най-добронамерено към теб - просто така ще получиш тривиални отговори  Peace
Да беше разказала някое свое преживяване в бг кръчма...примерно как влюбен барман ти е правил спектакъл с фламбирани шотове коняк...и..едно заглавийце
"С кого никога няма да идете на кръчма?" примерно...или
"С кого пристигнахте в кръчмата?С кого си тръгнахте?Моля не отговаряйте, ако отговорът е един и същ човек"  Laughing
...пък след това ти да си отсееш есенцираната информация   bouquet

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не виждам смисъл да се представят в по-розово нещата, за да се подлъже някой и после да е по-крив. 
Съвет към чужденците-да посещават заведения, открити в настоящия сезон. На следващия сезон 90 % от заведенията си свалят качеството, количеството и обаянието.

# 4
  • Мнения: 413
Благодаря ви момичета, бяхте много мили Mr. Green!Надявах се, че няма да получа очаквани реакции, но уви...
Нито съм искала да си правя реклама каква съм, нито що съм!Помолих за помощ и това е всичко! Явно не съм подходила правилно с молбата си!
Или може би не съм избрала правилното място!
Смятам темата за приключена!И със сигурност няма да повторя опита си ! обещавам

P.S. Ако на някой не му харесва думата есенция, също ще се извиня! Shocked
И забравих да уточня - продавачка на зеле съм на Женския пазар - специално за тези, които се интересуват! Twisted Evil

# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
виж тази книжка
Миналата седмица от р-т "Отвъд алеята, зад шкафа" си взех нещо подобно без пари, там има точно такава обобщена информация, каквато търсиш. После да покажеш какво си написала.  Peace

# 6
  • Мнения: 413
Тази книжка най-малко ми върши работа, не искам да ползвам чужда информация!
Да не говорим, че е авторите са чужденци, които живеят в България и плюят на общо основание българите и всичко българско!
Но благодаря за добрия тон най-вече!
Трябваха ми лични преживявания и общи впечатления!Но това вече няма значение!

# 7
  • Мнения: 3 339
Dazy, очевидно вече си обидена и много засегната от "очакваните реакции", но нека и аз направя последен опит да поясня какво са имали предвид момичетата, дали мнение по-горе - че не си формулирала добре нито заглавието на темата си, нито самото питане.
Да, разбрахме какво искаш да кажеш, но не събуди интереса ни.
"Есенцирано и максимално фактологично" може би звучат добре в някоя студентска аула, но не и тук...
И съвсем добронамерен съвет - друг път вместо "есенцирано" използвай "обобщено" или някоя друга българска дума - поне няма да звучи толкова страшно Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 2 896
Тогава ти предлагам да си поръчаш да ти направят някакво изследване...или още по-добре направи си ти сама проучване, ама не в този форум, ами някой за туризъм, като този например.

И все пак според мен инфото в книжката, която взех от ресторанта е вярно в 99% от случаите.

# 9
  • Мнения: 413
Dazy, очевидно вече си обидена и много засегната от "очакваните реакции", но нека и аз направя последен опит да поясня какво са имали предвид момичетата, дали мнение по-горе - че не си формулирала добре нито заглавието на темата си, нито самото питане.
Да, разбрахме какво искаш да кажеш, но не събуди интереса ни.
"Есенцирано и максимално фактологично" може би звучат добре в някоя студентска аула, но не и тук...
И съвсем добронамерен съвет - друг път вместо "есенцирано" използвай "обобщено" или някоя друга българска дума - поне няма да звучи толкова страшно Mr. Green
Знаех, си, че трябва се извиня и за  есенцията!Не знаех, че е чуждица, но нищо!Сега вече се извиних на всички!
Само не разбрах защо някой, когото не съм успяла да заинтригувам, все пак се разписва в темата, разбира се- не съвсем по нея! Навярно съм привлякла логично форумската неприязън с  любезната си молба и неуместната употреба на чуждицата "есенция".
Благодаря отново!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 636
Ей в тази тема, лафа на Лиска, много се вписва Wink

# 11
  • Мнения: 1 416
Аз пък мисля, че Дейзи много точно е формулирала в постинга си какво и защо я интересува. Не сте прави...  Rolling Eyes
А заглавието? Нищо му няма. Красноречиво е, че в темата ще се иска информация нещо. "Есенцирана" мен не ме притеснява, макар да не съм я използвала в аулата. Мисля, че е неуместно да се коментира по този начин речника на авторката...

Дейзи,
Мисля, че не получаваш отговори не толкова, защото всички са враждебни, а защото темата е обширна и на хората не им се пише в подробности...  Wink
Ще ти отговоря аз по-късно, че в момента имам адски много работа...  Peace
Не се ядосвай!  Wink

# 12
  • Мнения: 7 110
Скоро имаше тема за любимите ресторанти в София http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121897.0. Имаше подобна и за Варна.
Не е най-сбитата информация на едно място, но е отправна точка. Като направиш проверка на менютата на част от любимите заведения през gbg.bg, ще събереш достатъчно инфо.

   

# 13
  • Мнения: 3 339
Знаех, си, че трябва се извиня и за  есенцията!Не знаех, че е чуждица, но нищо!Сега вече се извиних на всички!
Само не разбрах защо някой, когото не съм успяла да заинтригувам, все пак се разписва в темата, разбира се- не съвсем по нея! Навярно съм привлякла логично форумската неприязън с  любезната си молба и неуместната употреба на чуждицата "есенция".
Благодаря отново!

Моля Mr. Green

И за да продължа с неуместните си коментари, както и с изказванията си не по темата, заявявам най-отговорно, че не изпитвам каквото и да било неприязън към Дейзи, чуждицата "есенциален" и към самата тема в цялост. Бях водена от най-добронамерен порив да смекча поне малко обидата на авторката към цялото форумско войнство. Уви, провалих се и се оттеглям смирено в десния ъгъл на стаята - обидена и леко наранена от това, че не бях нито разбрана, нито оценена Crossing Arms

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това значи есенцирано и максимално фактологично да се представят плюсовете и минусите на нашенските заведения - като започнеш от кухня, обслужване, обстановка, очаквани бакшиши, възможни изненади!Разбира се - по категории!
За клубовете - такси-вход, face-control, музика, кои са най-модните в момента и т.н

Това си е бая работа....струва ми се.
Освен това ми е трудно да повярвам, че подобно нещо може да се обобщи.
Какво означава: "нашенски заведения"?

И ресторант "Vincenco" на последната спирка в Младост 4 и "Кактус" (примерно) се водят бирарии....а разликата е от тук до най-близката черна дупка в космоса...

Общи условия

Активация на акаунт