Определете какъв ще е цветът на очите на бебето?

  • 9 888
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 029
Предлагам ви линк към един английски сайт, на който можете да видите какъв цвят е най-вероятно да имат очите на вашите деца. Изчисленията се правят по наследствени признаци като се посочват цвета на очите на майката и бащата и съответно на техните родители и се получава някакво процентно съотношение. Има и много интересно научно обяснение за наследствеността и за това как точно се определя цвета генетично.
Вижте го тук и дано да ви е интересно:

http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eyecalculator.html

# 1
  • София
  • Мнения: 35 941
Супер!
Благодаря ти   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 391
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
Не позна за Гери Wink

# 4
  • Мнения: 1 029
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace


Не знам защо, при положение, че се основава на научни изследвания на наследствеността. Но честно казано и при мъжа ми се разминава - при него се получава 100% кафяви, а той е със зеленикави.
Само да уточня, че това sibling, което се появява в долния ред при цвета на вашите очи или на половинката ви означава брат или сестра (аз поне не знаех, докато не попитах). Ако имате такъв с посочения цвят трябва да потвърдите, това би променило процента в полза на един или друг цвят.

# 5
  • Мнения: 5 391
Да, аз там промених, защото мислех че означава дали някой друг в рода освен моите, неговите родители и ние има сини или зелени очи.И май не съм се изразила точно, не че не позна, просто сина ми е уловил някакъв далечен ген и е влязъл в малките 4% Grinning

# 6
  • Мнения: 202
При мен показа 11.2% -сини , 38.7% - зелени , 50.0% - кафяви.Ина е със сини очи.Най-малкия процент е надделял.Нито аз,нито мъжът ми сме синеоки.Дядото и двете лели по бащина линия са синеоки и малката се е метнала на тях.

# 7
  • Мнения: 8 917
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace


Не знам защо, при положение, че се основава на научни изследвания на наследствеността. Но честно казано и при мъжа ми се разминава - при него се получава 100% кафяви, а той е със зеленикави.
Само да уточня, че това sibling, което се появява в долния ред при цвета на вашите очи или на половинката ви означава брат или сестра (аз поне не знаех, докато не попитах). Ако имате такъв с посочения цвят трябва да потвърдите, това би променило процента в полза на един или друг цвят.

Може да улучи следващото /живот и здраве Mr. Green/ Mr. Green  bouquet

# 8
  • Мнения: 748
е нали в другата тема се обсъждаше, че този тест е по опростения модел и в такъв случай е нормално да има % грешки.

# 9
  • Мнения: 46 510
... сина ми е уловил някакъв далечен ген и е влязъл в малките 4% Grinning

А дъщеря ми влиза в 2.8%  Laughing
Така е, защото сините очи в нашия род идват от бабите и дядовците ни, а не от моите родители и тези на мъжа ми Grinning

# 10
  • Мнения: 5 026
 Интересно! Излиза ни 50% кафеви очи и бебе е с такива. Живот и здраве за второто имаме 20% шанс да е със сини!

# 11
  • Мнения: 111
Аз го правих този тест и в предишната тема и сега пак, но нещо не мога да се ориентирам  Embarassed.Аз съм с пъстри очи, баща ми и свекърва ми също, а там при избор на цвят има само или кафяви или зелени.Да не би да има и някаква друга настройка, пък да не съм видяла  newsm78?Иначе на мойта щерка очите са й още неопределен сиво-син цвят, ама ей така от любопитство исках да видя какви резултати ще излезнат.  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 986
 Аз още не зная моето детенце с какви очи ще бъде Wink,но изчислих за мен-по-големият процент показва,че би трябвало да съм с кафеви очи,но аз съм със сини Crazy

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
на мен точно го изчисли

# 14
  • Мнения: 47 981
и моите родители са с пъстри очи,аз ги писах за зелени,ама няма гляма разлика,защото ако ги пиша кафяви още по-малък ни е % за сини очи Sad(в двата рода само аз съм със сини очи)
и двете ми деца са със кафяви очи,позна ми Wink

# 15
  • Мнения: 2 274
   При нас излизат 13,6% сини, 13,6% зелени и 72,7% кафяви! Баткото е синеок  Mr. Green, а бебо ще го видим  Peace! Дано влезе и той в някой от тези 13,6 процента  Praynig!

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 15:01 от benighted

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
При нас позна - в моя род всички сме синеоки, а в този на таткото тъмнооки. Бебчо е с кафяви очи, явно има много по - силен ген.  Wink

# 17
  • Мнения: 14 133
Беше забавно, а и теста позна. Прогнозата му е 66% кафеви. Сашо наистина е с такива.

# 18
  • Мнения: 2 784
Странно защо няма пъстри и черни очи? И защо е само въз основа на преките родственици?
Иначе на мен ми позна-93% кафеви. Дъщеря ми е с черни очи като баща си. С малки изключения и в двата рода сме тъмнооки.

# 19
  • Мнения: 3 405
Ами при нас не съвпада, т.е би трябвало детето ми 88% да е с кафеви очи, 7% със зелени и 4& със сини.Той е със сини Peace
Проявил се е синият цвят, макар и само с 4% вероятност Simple Smile
Искам да кажа, че и 1% вероятност да даде е възможна проявата на този цвят.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 825
При мен не позна Sad.
Показва 2,8 % - сини,10,8% - зелени и 86,3% - кафяви,а Дани е със сини очи.

# 21
  • Мнения: 2 254
ох пак изчисления...
аз съм със сиво-зелени,мъжът -сини
само майка ми е със някакви кафеникави(останалите дядовци и баба са синеоки или зеленооки). детето ми няма начин да не е светлооко,нали така?
и този сайт така изчислява-50/50
е НЪЦКИ-вече сме на 7 месеца-очите на майка ми-кафеникави ...
 Peace

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
72.7% за кафеви и познаха, за нещастие. Аз съм със зелени и много исках да има моите очи.  Sad

# 23
  • Мнения: 1 277
0% за кафеви очи.
Бебчо е с кафеви.

# 24
  • Мнения: 1 259
2 % сини очи.Жорко е със сини Grinning

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Много интересно...При нас е 28% сини, 22% зелени и 50% кафеви...
Бебо има "кърмачешки"очи още, ту синеят, ту зеленеят, на мен ми кафенеят но всички казват че ще са или пъстри или зелени....

# 26
  • Мнения: 907
Много е интересно! А е напълно нормално бебетата ви да не са с очи в цвета, който е с най-голям процент. Това изчислява само вероятности и процентите показват, че има най-голяма вероятност бебока да с едикакви си очи, като разбира се това не изключва възможността да бъде с друг цвят очи, за който просто има по-малка вероятност.
Ако нямаше изключения, а само 100% важащи правила светът нямаше да е интересен, нали Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 029
Много е интересно! А е напълно нормално бебетата ви да не са с очи в цвета, който е с най-голям процент. Това изчислява само вероятности и процентите показват, че има най-голяма вероятност бебока да с едикакви си очи, като разбира се това не изключва възможността да бъде с друг цвят очи, за който просто има по-малка вероятност.
Ако нямаше изключения, а само 100% важащи правила светът нямаше да е интересен, нали Simple Smile

Точно така е. Много добре си го казала!  Peace
Въпросът не е дали методът "познава" или "не познава", а просто ни дава представа за генетичната наследственост по отношение цвета на очите. Много интересни са и статиите на сайта, ако някой иска може да ги прочете.  Hug

# 28
  • Русе
  • Мнения: 278
5.1% сини , 8.5% зелени , 86.3% кафяви , бебата е със сини  Grinning

# 29
  • Мнения: 577
и при мен се оказа грешна сметка и моят син е със сини очи а ми казва 85% кафяви

# 30
  • София
  • Мнения: 39 759
При Дияна сработи. Само мама е с кафяви очи,
Сини - 30%, зелени - 70%, кафяви - 0%.
Дияна мина през лилави, сини, сега е със зелени очи. Оказа се по този тест, че очите на децата ни ще варират в синьо-зелената гама (мама - кафяви, баща ми - зелени, свеки - зелени, свекър - сини, аз - зелени, съпруга ми - сини).

# 31
  • Мнения: 2 673
   Нещо не се връзват изчисленията..

# 32
  • Мнения: 581
Незнам англ език може ли някой да ми посочи тук къде какво се посочва?

Благодаря  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 526
Незнам англ език може ли някой да ми посочи тук къде какво се посочва?

Благодаря  bouquet
Кликаш на очетата и сменяш цветовете
първо проказваш цвета на твоята майка и баща
следващите 2 са за майката и бащата на таткото
следват твоите очи и на таткото
и натискаш за резултати
получаваш ги в проценти- за кой цвят каква вероятност има
надявам се ме разбра

при нас позна 50% за кафяви- Мадлен е с кафяви
и 18% за сини- Вик се е вместил там  Laughing

# 34
  • Мнения: 6 390
дава ми
5.1% сини , 8.5% зелени , 86.3% кафяви
познай ...
беба е със сини очи  Mr. Green

само един дядо има сини очи, всички остана ли сме кафеви...

# 35
  • Мнения: 581
Благодаря ти, Тали Дан  bouquet

# 36
  • Мнения: 1 526
Благодаря ти, Тали Дан  bouquet
За нищо. Какви са резултатите?

# 37
  • Мнения: 581
6.8% сини очи  20.4% зелени очи 72,7 проц. ми излизат кафяви

като родя ще видя дали отговаря Simple Smile

# 38
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
При мен излезе 50 на 50 сини и зелени. Позна напълно.
Каката е синеока, а малкият вече започна да става зеленоок. Да вметна, че при сина ми очите бяха сини до 1,5-2  година. Сега определно се забелязват зелени нюанси. До скоро и аз мислех, че и той ще е синеок. Метнал се е на мен. Wink

# 39
  • Мнения: 8 505
При нас е лесно-или сини,или зелени очи (дребната е със сини).Ами то при два рецесивни алела как да се пръкнат кафеви Wink

# 40
  • Мнения: 992
понеже и давамата с татито сме със зелени очи, а беба за сега е със сини ми показа 10% за сини очи и 90 процента зелени, ще видим аз също си мисля , че цвета ще й се измени и ще станат зелени, имам моя позната очите й бяха сини и в пубертета станаха зелени

# 41
  • Мнения: 2 254
При нас е лесно-или сини,или зелени очи (дребната е със сини).Ами то при два рецесивни алела как да се пръкнат кафеви Wink
е и аз така си мислех ....
за сега е с някакви  - ooooh! много ми е трудно да определя,но има дости кафеви пръски...ще изпъстреят ли,що ли...

# 42
  • Мнения: 5 103
72,7 кафяви,23,1 зелени, 4 сини Peace

# 43
  • Мнения: 3 405
и при мен се оказа грешна сметка и моят син е със сини очи а ми казва 85% кафяви

Ами пак да поясня, че това не е грешка, даже и 1 % сини да каже, детето пак може да е със сини очи, т.е. при комбинирането на алелите да се получи така, че да излезе синия цвят. Peace


Момичетата са го обяснили чудесно  Hug

Много е интересно! А е напълно нормално бебетата ви да не са с очи в цвета, който е с най-голям процент. Това изчислява само вероятности и процентите показват, че има най-голяма вероятност бебока да с едикакви си очи, като разбира се това не изключва възможността да бъде с друг цвят очи, за който просто има по-малка вероятност.
Ако нямаше изключения, а само 100% важащи правила светът нямаше да е интересен, нали Simple Smile

Точно така е. Много добре си го казала!  Peace
Въпросът не е дали методът "познава" или "не познава", а просто ни дава представа за генетичната наследственост по отношение цвета на очите. Много интересни са и статиите на сайта, ако някой иска може да ги прочете.  Hug

# 44
  • Варна
  • Мнения: 365
При мен позна Peace
Шансовете ни са 50 на 50 за сини и зелени очи. Е синеочко е

Общи условия

Активация на акаунт