Сърцата ни прескачат от вълнение -НОЕМВРИЙЧЕТА, чакаме ви с нетърпение

  • 13 807
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
Привет мамчета  и честит ви празник на независимостта!


Pal4eto, количката ти е стрхотна. Нашата леля е в Щатите и каза да си изберем количка, за да ни я изпратят. И аз си харесах същата като вашата. Единствено ме притеснява че като е съвсем мъничко бебето ще трябва да спи така сгънато и се чудя дали ще е удобна тази поза ... пък и тези колани ... Какво ще кажеш?

Аз след доста проучване тук в USA и разбира се във форума Thinking , се спрях именно  на тази, защото е една от малкото, която всъщност позволява повече кг и може да се  ползва малко повече от другите- и самата количка и столчето. Дават количката да се ползва от 0 докъм 3.5год.възраст. А то на 3,5 ще си ходи вече и си мисля да изкарам,ако мога само с нея. А и то си зависи колко ще ти е голямо бебето и как ще расте. Така че е мн. индивидуално и това с теглото също.
Според мен е страхотна количка за не чак много пари и с доста по-добър рейтинг от разни други популярни марки тук. newsm10

За столчетата за пеленаче/което е на снимката/ четох,че те са направени така,че наподобяват формата,която детето е заемало в корема на майката и затова се чувстват добре. Пишеше,че като сложели вътре бебето и веднага заспивало.
Ето  тук има демо версия на столчето/product animation/. Вижда се,че и облегалката му се спуска,така че не мисля че ще е свито.

Бих ти препоръчала и зимното чувалче    -    много е сладко и практично. Все пак ще са зимни бебета и за БГ ще е ок. това чувалче.
Дано съм ти била полезна.

Лек ден на всички.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 13:48 от Pal4eto

# 46
  • Мнения: 301
Привет мамчета  и честит ви празник на независимостта!


Pal4eto, количката ти е стрхотна. Нашата леля е в Щатите и каза да си изберем количка, за да ни я изпратят. И аз си харесах същата като вашата. Единствено ме притеснява че като е съвсем мъничко бебето ще трябва да спи така сгънато и се чудя дали ще е удобна тази поза ... пък и тези колани ... Какво ще кажеш?

Аз след доста проучване тук в USA и разбира се във форума Thinking , се спрях именно  на тази, защото е една от малкото, която всъщност позволява повече кг и може да се  ползва малко повече от другите- и самата количка и столчето. Дават количката да се ползва от 0 докъм 3.5год.възраст. А то на 3,5 ще си ходи вече и си мисля да изкарам,ако мога само с нея. А и то си зависи колко ще ти е голямо бебето и как ще расте. Така че е мн. индивидуално и това с теглото също.
Според мен е страхотна количка за не чак много пари и с доста по-добър рейтинг от разни други популярни марки тук. newsm10

За столчетата за пеленаче/което е на снимката/ четох,че те са направени така,че наподобяват формата,която детето е заемало в корема на майката и затова се чувстват добре. Пишеше,че като сложели вътре бебето и веднага заспивало. Ето [img=http://www.chiccousa.com/product.php?productid=151&cat=3&page=1]http://тук[/img] има демо версия на столчето/product animation/. Вижда се,че и облегалката му се спуска,така че не мисля че ще е свито.
Бих ти препоръчала и [img= http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2266846]http://зимното чувалче[/img] - много е сладко и практично. Все пак ще са зимни бебета и за БГ ще е ок. това чувалче.
Дано съм ти била полезна.

Лек ден на всички.


Да, наистина е много олезна информацията. Много ти благодаря   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте момичета! Е, най-сетне и аз да се включа в новата темичка. На мен тези дни ми се взе пак ъкъла - вчера на зъболекар и днес пак бях - едвам съм жива, а майка ми (тя идва всеки път с мен - за да не ми стане зле ...) окончателно заяви, че ако била на мое място до сега да е родила ... Както и да е - днес ужким беше за последно. Понеже съм зле с очите, от Шейново ми казаха да си направя преглед при специалист и да занеса мнение - за раждането. Та в понеделник пък бях на очен лекар - разшириха ми зениците и ми бутаха ми някакви супер странни уреди в очите (след като ми сложиха локална упойка) и в крайна сметка мнението на докторката беше, че препоръчва секцио, защото (и аз не разбрах много добре) някъде в задната част на окото, след ретината, имало частични разкъсвания на нещо си (кръвоносни съдчета примерно), в следствие на което при най-малък напън може да се получи отлепване на ретината. А тези разкъсвания се лекуват с лазер и се разбрахме с док. живот и здраве след Събитието да прибегнем до оперативна лазерна намеса. Е, след като ви обясних всичко това, все пак се чудя, дали ще уважат това мнение в Шейново? Аз съм на консултация на 04.10. чак, та тогава ще разбера.
Момичета, за болницата за бебо само памперси и мокри кърпички ли трябва да се носят?

# 48
  • Мнения: 2 332
.... и в крайна сметка мнението на докторката беше, че препоръчва секцио, защото (и аз не разбрах много добре) някъде в задната част на окото, след ретината, имало частични разкъсвания на нещо си (кръвоносни съдчета примерно), в следствие на което при най-малък напън може да се получи отлепване на ретината. ... Е, след като ви обясних всичко това, все пак се чудя, дали ще уважат това мнение в Шейново? Аз съм на консултация на 04.10. чак, та тогава ще разбера.
Момичета, за болницата за бебо само памперси и мокри кърпички ли трябва да се носят?

Щом като имаш такива проблеми с очите - би трябвало да уважат мнението на очния, и да ти направят секцио. Не мисля, че ще имаш проблеми с това.
За бебето - отпред има и списък за родилния дом, виж го, може да вземеш и ръкавички примерно - за да не се драска първите дни.

# 49
  • Мнения: 1 064
Здравейте, момичета! Kissing Heart Честит празник! bg
Честит празник и най-вече на Велико Търново!
...ако не ме лъже паметта, празника на Велико Търново е на 22 март...там бях студентка, ако греша за празника SOPHI ще ме поправи...

Как сте, ноемврийски мамчета в този дъждовен септемврийски ден? Wear Umbrella Оказва ли лошото време влияние на вашето настроение? На мен определено в такова време нищо не ми се прави и ми е едно такова сънливо... smile3524
Моя мъж вчера и днес е в София и аз снощи си спах при мама...бях забравила какво е...ама е много хубаво - гледат те, глезят те и нищо не ти дават да пипнеш... newsm03

За присъствието на таткото по време на раждането, ние с моя мъж сме единодушни - по добре е да не е там...незнам защо така си мисля, но според мен е по-добре да му спестя това...пък и той надали ще издържи...като се има предвид, че му стана лошо Sick от едно сваляне на конци от ръката... #Crazy

Аз днес съм в очакване да ми се обадят, че са пристигнали легълцето и кокосовото матраче newsm07, които поръчахме...скринчето другата седмица ще пристигне...все още не съм си взела коритце и това май ще е най-трудно избраното и купеното нещо...

Моя приятелка роди миналия петък девойката Цветиана в клиника "Торакс" в Пловдив...по обед се видяхме и тя ме убеждаваше да ходя да раждам там...всичко било страхотно, постоянно я обгрижвали, тук в Стара Загора нямало такова отношение и т.н., и т.н. ...та сега аз седя и си мисля  newsm78 какво толкова и е на нашата АГ клиника?!?

Иначе с бебо сме много добре...от ден на ден става все по - активен и все по - често напомня за себе си... newsm32

Добро настроение и много положителни емоции ви желая! Flowers Sunflower

# 50
  • Мнения: 1 986
  Здравейте и от мен,ноемврийки HugБлагодаря за поздрава,goris-наистина празника на Търново е на 22.03. Wink,но пък тук,на 22.09.1908г. в църквата "Св.40 мъченици" се провъзгласява Независимостта на България bg
  Не знам как ще протече празничния ден,тук от сутринта не е спирало да вали  umbrella и тази година няма да стигна до Царевец Confused-нали знаете,че тук всяка година на този ден има шествие/предимно от студенти/,които разиграват сцени от важни моменти от бълг.история-и така до тържествената заря,която започва на хълма Царевец PeaceПоздравявам ви с нея довечера,по телевизията Hug Аз,по принцип се разчувствам на такива събития,но тази година само като видях издигането на бълг.знаме и вече ми заседна буца в гърлото-тези хормони... CrazyДовечера ще съм с пакетче носни кърпички LaughingПоздрави на всички,почивайте и мързелувайте Wink
 

# 51
  • София
  • Мнения: 549
Karil, благодаря ти за бързия отговор. И аз така си мислех, така че ще мина и без желязото. Само това ми липсва. Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 064
SOPHI, аз имам много хубави спомени от студентството си във Велико Търново...града е невероятен, а атмосферата, особено в стария град и Царевец...нямам думи... newsm10
Сутринта гледах предаване от Царевец на живо...Кмета Румен Рашев и вицепрезидента Марин бяха направо прогизнали...да не говорим за горките курсантчета от Военното училище - кой зна от колко часа са ги изтипосали под дъжда...
Дано до вечерта дъжда да спре buria, че поне празничната заря мине подобаващо... bg

# 53
  • Мнения: 255
Момичета, голям майтап. Оказа се, че с Chapelita се познаваме лично от тае-бо, на което сме ходили години....  А на някои от снимките с тумбаци сме с еднакви рокли Wink
Абе в живота няма случайни съвпадения Wink))
По повод празника - аз си поплаках само докато говореха за паметника на незнайния войн, от кои бойни полета в Ббългария са носили пръсти кости... а като цитираха и Ботев "зе тебе те умряха, една бе ти достойна зарад тях " ... ей, добре че нося очила хелиоматик - аз поне си мисля, че не ме виждат когато проливам сълзи.
Ние не сме говорили за присъствие на раждането... аз май не искам, за него остава също трудна част - да полее бебчо с приятели в много ракия и вино Simple Smile.

# 54
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Е, аз наистина съм си мислила, че 22.09. е празника на В. Търново, много важна дата от съвременната българска история. А в църквата "Св.40 мъченици" отдавна исках да отида, но я отвориха май съвсем наскоро. Много го харесвам този "град на болярите", от целия център лъщи история - сградата на Учредителното събрание, Царевец, Трапезица, много манастири и църкви...
Благодаря, че ме просветлихте за истинската празнична на Велико Търново, ще го запомня, тъй като съм от Кюстендил и там се празнува на 21.03.

# 55
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте мами !  bouquet
Аз се включвам, този път за да изОФФФкам Grinning Вече нямам място и за храна и за бебе-ако се нахраня така че да се чувствам сита, не мога да дишам Sick Вие как сте в това отношение newsm78 Май трябва да отделям вече повече време за хранене и да ям по 30 пъти на ден....
Освен това се изпокарах жестоко с моя Док и сега си стоя в къщи с направление за смяната му. Пича по незнайни за мен причини си позволи да ми отвори вратата на кабинета и да ми съобщи че днес не можел бил да ме прегледа. Ей така, без дори да ме попита как съм и дали имам проблем за който го търся или отивам за редовна консултация. Полудях !!!!! Да не говорим че той изобщо не знае името ми и не помни за мен... Тук е мястото да се извиня на Мерилин- щях да я надъня на същия тоя изрод, когато си търсеше лекар Blush Извини ме !
Сега мисля да се насоча към Шейново и лекарката при която смятам да раждам д-р Богословова и да видим документално как ще се случат нещата.
Освен това ме заринаха с работа в края на 7-ми месец- трябва да правя униформи за персонала в едно посолство. Това е доста работа /и не малко пари/ а ме е страх дали мога да си позволя да поема ангажимента , предвид бременността ми newsm78......
Сега спирам да мрънкам, поздравявам ви празника и.... ще се включа когато съм в по-добро разположение на духа и тялото.

# 56
  • Мнения: 2 673
  Деничка, ако има добри отзиви за частната клиника - не се замисляй много! Адски е важно да се травмираш минимално , особено при първо раждане..
   Ивето 75,естествено ще го вземат впредвид проблема с очите - даже  е задължително!!! КАто представиш заключението на офталмолога.
Знаеш ли, че и аз май съм на 4.10 в Шейново, айде да се видим тогава. На мен ще ми слушат тоновете. Ако не забравиш, пък и аз ще се уговорим Peace
 Григ, вместо да се тръшкаш, скрой му шапката на Доки - насочи се към друг. За докторката, към която си се насочила, чувам противоречиви мнения, прочети повече в бял и черен списък..помисли. Ако не я познаваш лично, да не се разочароваш..За количеството храна си права - най ме е яд, че не мога да се наям, докато искам...И аз трудно дишам, кожата, мускулите на корема така ми се опъват, че направо няма накъде вече! Sick
 Мами, току що казаха по ТВ че Пепа Николова е починала..Тя ме кефеше като актриса и човек..Лека и пръст! Praynig

# 57
  • Мнения: 1 064
grig, и аз съм така...мъжа ми постоянно ми се кара, че малко съм била яла и ме "колади" на майка ми, че пазя диета да не напълнявам...не мога да им обясня, че просто от малко се наяждам...а като се има впредвид и колко вода пия, чудя къде се побира и малкото храна, която поемам... newsm78

И мен новината за кончината на Пепа Николова ме потресе Sad...Сравнително млада жена и човек с невероятна дарба и характер! Лека й пръст! Praynig

# 58
  • Мнения: 2 274
  Ей, сега и аз чух по новините, че Пепа Николова починала! Направо съм шокирана! Казаха, че дълго била боледувала! Много жалко, страшно ми харесваше! мир на праха и  Praynig!
  Григ, и аз мила съм така! Вчера изядох 3 парчета диня и едва дишах после, а доскоро си похапвах повечко! Започнах вече да ям много често и по малко, за да не ми е тежко! Относно доктора ти - ти още на първата ни среща като разказваше за него, не останах с добри впечатления! Относно Богословова пък- пусни търсачката! Скоро имаше тема за нея и там писах какво чух в приемния кабинет на Шейново! Ако не го намериш - пиши на лични - ще ти разкажа  Peace! Аз лично след това което чух, не бих отишла при нея!
  Хайде лека вечер!  bouquet
  
  

# 59
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Наистина жалко за Пепа Николова, беше готин човек и артист.
Ивето75, би ли ми казала къде ходи на очен и колко парички ти взеха? Моят диоптър е малък, 1.75, ама не знам за всеки случай дали да не се прегледам. Момичета, вие какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт