Къща или апартамент - Кое предпочитате?

  • 16 804
  • 403
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 309
Къща!!! Peace

# 31
  • Мнения: 2 000
Никога не съм живяла в къща, но ми се иска да си имаме една точно заради дворчето, където децата ще могат да си играят и беснеят. Обаче пък съм прекалено страхлива и ще ме е страх ако трябва да стоя сама в къщата. А и за поддръжката й ще трябват доста средства.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 079
Къща! Живяла съм като дете - нищо не може да се сравни с усещането за спокойствие, уют и само твой си дом... Само твоя си градинка, с "твое" слънце, ягоди и цветя. Апартаментите си остават панелни кутии, в пълния смисъл на думата.  Sick

# 33
Аз съм час от малцинството с къща. И предпочитам къща.
Живеем в Драгалевци, на стотиина метра от полщадчето. И невероятна панорама към Витоша, и града София.
Имаме паркинг-сутерен за 6 коли. Там седи нашия микробус Citroen Jumpy Combi Comfort, моята кола Citroen C1, тази на съпруга ми - Citroen C6, и нашата каравана Paul&Paula (новичка, нова, струва 5555 евро!!!).
Имаме и стая за охрана, трансфомирана в малка стаичка за пиене на кафе.
Притежаваме и фитнес зала, продадоха ни е с уредите. Мислихме, мислехме и я отворихме за употреба, като търговско помещение.
Това е партера.
На третия етаж е просто страхотно. Това е самостоятелен апартамент заема целия етаж (не живеем в апартамент, целия "блок" е наш, тоест е къща). Терасата е огромна, гигантрска, минава покрай целия етаж.
Има голяма зимна градина. Много релаксиращо местенце.
Дневната е яба-яба-ду огромна - тоест 100 квадрата някъде. Направо се чудим какво да сложим в нея.И камината си я бива, изглежда неприлично страхотна.
Има много шикозен бар. Там е като трапезария. Има си столове покрай бар-плота, има си и масички. Има избор. Познайте кой е сервитьор.
Кухнята е свързана със бара така, че там се готви. Продадахме супер шик столовете и масата, и взехме доста парички, въпроса е за какво да ги похарчим.
Едната баня е много хубава със вана и мраморен умивалник.
Има още една баня.Там е оторизирана зона за лица под 3 годините. Другите са големи.
Има 4 спални. В едната сме аз, съпругът ми, и нашите тризначета Вяра, Надежда и Любов(галамация, а?).
В другите си живеят индивидуално Явор, Камелия и Жаклин.
На втория етаж, във единия тристаен апартамент живеят 14 годишния ми син, и 13 годишната ми дъщеря.Много са доволни, че имат собствени баня и тоалетна, собствен хол, и отделни стаи. Чустват се големи и пропускат ежедневните галамации: къпане и гледане на телевизия.
В другия тристаен апартамент на втория етаж живеят две момичета: Силвия и Роза се казват - едната е на 18, другата на 13. Родителите им били зазминали в Лос Анджелис преди около половин година и останали двете сами. Много били доволни, че са намерили добра квартира на прилична цена.
На първия етаж не знам долу-горе нищо за тях.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 09:47 от СеРРи

# 34
  • София
  • Мнения: 819
Предпочитам къщата, но не и в българския вариант три-четири поколения в една къща. Sick
newsm10

# 35
  • Мнения: 3 576
Естествено, че къща.
Никой апартамент не може да се сравни със зеленината на двора и чуството, че си самостоятелен.

# 36
  • Мнения: 1 209
и на по-4итав апартамент съм навита, защото живея във вертикално село. и по брой и по тип на хората. ако тръгна с една торба книги да събирам ..... я взема 5-6 , я не.
предпо4итам малка, но модерна къща с голяяяям зелен двор и в хубав район.
за капак може в селище от затворен тип, но тези екстри са илли по кината или в сънищата ми,
няма да ме огреее, поне в близките 20г.

# 37
# 38
  • Мнения: 2 673
    Имаме и къща и апартамент. Къщата е в Банкя, харесва ми заради свободата, която ми внушава, но ми е далече от центъра на София, така че предпочитам апартамента!!!

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 792
къща,къща,къща Peace

# 40
  • Мнения: 8 917
По принцип къща, но по-важно за мен е местонахождението Peace

# 41
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Къща градски тип, на не съвсем затънтено място с двор - това ни е мечтата, ама като гледам цените на имотите в околностите, ще си останем с мечтите  Laughing
Другият вариант, който ни харесва е апартамент на две нива, с голяяяяяма дневна и американса (отворена кухня)  Grinning
Но засега сме под наем и чакаме момента, в който ще можем да си позволим собствено жилище  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 891
Къща Mr. Green И съм се влюбила в едни точно определени къщички. За жалост не помня името на сайта, но комплексът ще се намира на 20-30 км. от Варна и ще се състои от къщички като всяка си има басейн и двор. Направо приказно изглеждаше Heart Eyes А по принцип предпочитам къщата, заради двора, в който биха могли да си играят спокойно децата, а и защото предполагам ще е по-голяма от апартамент, а моя мечта си е да имам поне 3 деца и всяко да си има отделна стая. За апартамент това е почти невъзможно.

# 43
  • Мнения: 1 959
Преди да се омъжа живеех в блок с много разбрани колшии /никига не сме имали шум или проблеми/сега живея в къща и сам доволна че имам градина.

# 44
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Къща градски тип, на не съвсем затънтено място с двор - това ни е мечтата, ама като гледам цените на имотите в околностите, ще си останем с мечтите  Laughing
Другият вариант, който ни харесва е апартамент на две нива, с голяяяяяма дневна и американса (отворена кухня)  Grinning
Но засега сме под наем и чакаме момента, в който ще можем да си позволим собствено жилище  Simple Smile

Е, това все едно аз го написах. Дано всички ние да успеем по-скоро да се сдобием със собствено жилище.   Wink

Къща Mr. Green И съм се влюбила в едни точно определени къщички. За жалост не помня името на сайта, но комплексът ще се намира на 20-30 км. от Варна и ще се състои от къщички като всяка си има басейн и двор. Направо приказно изглеждаше Heart Eyes А по принцип предпочитам къщата, заради двора, в който биха могли да си играят спокойно децата, а и защото предполагам ще е по-голяма от апартамент, а моя мечта си е да имам поне 3 деца и всяко да си има отделна стая. За апартамент това е почти невъзможно.

Е, това звучи много добре. Моля те опитай се да си спомниш сайта, в който си гледала.  Praynig  Wink

Общи условия

Активация на акаунт