След секцио кога идва цикъла?

  • 21 776
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте майчета

Раждах скоро секцио и ме интересува  колко време след операцията идва цикъла ?

# 1
  • Мнения: 3 447
Ами моят дойде малко след като ми свършиха лохиите - около 2 месеца след секциото. Оттогава ми идва редовно, независимо, че кърмя Simple Smile Явно нещата са много индивидуални.

# 2
  • Мнения: 5 103
Моят дойде малко след като ми свършиха лохиите ,идва редовно всеки месец Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Наистина е много индивидуално, при мен (още кърмя) - точно десет месеца след раждането, а от тогава абсолютно редовен.

# 4
  • софия
  • Мнения: 495
На мене ми дойде на 4 месец след секциото,от тогава си ми идва всеки месец Peace

# 5
  • Мнения: 2 641
а дали ви се е удължил като време? примерно да свършва за 5-6 дни и после да зацапва още примерно 2-8 дена ???

# 6
  • Мнения: 7 803
Моят дойде малко след като ми свършиха лохиите ,идва редовно всеки месец Peace

 Peace

# 7
  • Мнения: 2 000
Моят още го няма, но аз кърмя, тъй че може и да се позабави  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 370
Точно на 2 месец след секциото.
Дойде ми супер внезапно и после беше като река просто..........абе все едно, че наново бях родила. даже се уплаших и търси доки, та ми предписал беше Метергин.

# 9
  • Мнения: X
На мен ми дойде на 36-ия ден Confused

# 10
  • Мнения: 8 917
Здравейте майчета

Раждах скоро секцио и ме интересува  колко време след операцията идва цикъла ?

При мен - след 2 месеца Peace

# 11
  • Мнения: 492
Два месеца след раждането.

# 12
  • Мнения: 409
2 месеца след секциото  Hug

# 13
  • Мнения: 1 101
Два месеца след секциото.

# 14
  • Мнения: 359
Около 50 дни след секциото и 10 след лохиите се опита да ми дойде за около 2 дни беше след още 15 дни за 1 ден пак се пробва. Не знам дали да го броя като идване тъй като при повечето е по-продължително от нормално очаквам да се нормализират нещата.

# 15
  • Мнения: 4 428
Не мисля, че има особена връзка как си раждала и кога ще ти дойде цикълът. Зависи от организма ти и до някаква степен дали кърмиш. Мен не ме пропусна нито месец  Tired Както каза моята гинеколожка, моят организъм си е броил бременността, като цикъл и като родих /секцио/ просто ми беше свършил единият и всичко си продължи, както си беше от преди бременността

# 16
  • Мнения: 506
На мен още не ми е дошъл 6месеца след секциото,но още кърмя и сигурно затова. А пък не се оплаквам да ми липсва Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 294
Аз съм със секцио и за два месеца след като се изчистих от лохиите ми дойде 2 пъти, като интервала беше 2 седмици(по принцип съм с  цикъл- 29 дена).Първия месец се опитвах да кърмя и дохранвах, от втория(тогава ми дойде 2 пъти) изцяло на адаптирано мляко беше малката.

# 18
  • Мнения: 559
При мен беше 5 месеца след ражданнето

# 19
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Няма връзка между раждане със секцио и първи цикъл след него. Всичко е въпрос на организъм. Обикновено ако се кърми редовно цикъл няма, но и това не е задължителна опция. При мен след като ми свършиха лохиите в рамките на 45 дни ми идва 3 пъти по един ден само. Просто бях пропуснала някой от кърменията и това веднага ми се отразяваше. Иначе редовно ми дойде едва преди седмица или 3 месеца и малко отгоре след раждането.

# 20
  • Мнения: 262
след 4 месеца но беше много обилен.преди това ми варвеше 3 дни но имах болки.сега е по 6 дни но не чувствам нищо.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
на 51я ден-обилно.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 230
Вече 2 месеца и половина го няма, кърмя само сутрин и пак дохранвам. 3 пъти слагах превръзка, защото ме болеше корема като при цикъл, ама нищо не потече. Доктора ми каза, че може да не дойде и до 5ия месец, въпреки че не кърмя.

# 23
  • Мнения: 3 089
моят дойде след 8 месеца. иначе кърмих до 10-я.

# 24
  • Мнения: X
и аз раждах секцио преди 5 месеца и 10 дни и кърмех около 40 дена, дойде ми 52 дена след като спрях да кърмя.кървях много силно 12 дена, вторият цикъл дойде след 53 дена, кървях 4 дена средно силно.само първият ден имах леки болки.но ако не се нормализира ще ходя на доки през следващият цикъл.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На мен ми дойде за първи път след раждането, седмица след като спрях кърменето - почти на осмия месец.

# 26
  • Мнения: 44
na men mi doide 2 meseca sled sekcioto ama ve4e ne karmex.vsi4ko e strogo invidualno.

# 27
  • Мнения: 948
Два месеца след секциото , кърмих 40 дена. Wink

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 13:01 от Ксения

# 28
  • Мнения: 63
Два месеца след секциото ми дойде, кърмих само до 40-ия ден.

# 29
  • Мнения: 1 416
Дойде ми на 40-тия ден. Не съм кърмила...  Peace

# 30
  • Мнения: 962
1 м. след секциото ми дойде и от тогава ми идва точно  ,на една дата.

# 31
  • Мнения: 992
след 4 месеца, първия път беше много обилен и с много силни болки

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Първите 40 дена се чистих  и след 1 месец си ми дойде по график и така до сега. Само че вместо по пет дни и край сега е по 7-8 дни. И това вече години наред.

Е, забравих да кажа че не съм кърмила нито ден.

# 33
  • Мнения: 115
На мен ми дойде на четвъртия месец, като малкия беше само на кърма. Сега ще стане на 7 месеца още го кърмя и ми идва всеки месец редовно.

# 34
  • Мнения: 432
Моят още го няма, но аз кърмя, тъй че може и да се позабави  Simple Smile

И при мен е така Wink

# 35
  • Мнения: 2 550
Като дойде  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 11 818
Все още нямам истински цикъл, опитва се да ми дойде о тняколко месеца, дъщеря ми е вече в 10-ти м.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 131
На 40-ия ден след раждането.

# 38
  • Мнения: 1 448
На третия месец, единствената разлика е, че сега ми е по обилен  Confused

# 39
  • София
  • Мнения: 4 146
Наистина е много индивидуално. Даже при мен беше различно след 2-те операции. Първия път ми дойде месец или 40-на дена след като спряха лихийте. И си беше както преди да забременея. Сега, втория път ми идваше за по 1 ден, като почна 3-тия месец. А този месец беше вече обилно - както преди раждане. И след двете операции кърмих.

# 40
  • някъде
  • Мнения: 4 955
още не ми е дошъл- вече два месеца и половина Whistling
кърмя, ако има някакво значение Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 1 252
След като спряха лохиите на следващия ден ми дойде цикъла - тече 12 дни и то обилно и оттогава ни вест - ни кост. Все още кърмя и не съм започнала захранване.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Още нямам цикъл, защото защото кърмя.

# 43
  • Мнения: 2 897
Индивидуално е за всеки.На мен ми дойде две седмици,след като ми спряха лохиите.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 966
След 5-тия месец на секциото.

# 45
  • Мнения: 1 949
Ами моят дойде малко след като ми свършиха лохиите - около 2 месеца след секциото. Оттогава ми идва редовно, независимо, че кърмя Simple Smile Явно нещата са много индивидуални.

И при мене така. Няма правило - зависи от организма.

# 46
  • София
  • Мнения: 35 919
40- я  ден след секциото

# 47
  • Мнения: 4 621
При мен дойде след като ми свършиха лохиите.

# 48
  • Мнения: 1 976
Индивидуално е и няма нищо общо със секциото. аз кърмих и цикъла ми дойде на петия месец, въпреки че продължавах да кърмя.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Спрях да кърмя на втория месец и ми дойде цикъл на третия  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 35 951
зависи от кърменето, а не от секциото
моят дойде на 11 1/2 месеца

# 51
  • София
  • Мнения: 1 230
Малко по-горе писах, че за 2 месеца и половина още го няма, но да отбележа за статистиката, че гостенката ме посети доста изненадващо точно на 3 месец и 1 ден след секциото. Вече 2ри ден съм в цикъл, разликите, които забелязвам са, че ме боли много кръста, започна да боли от сутринта, реших, че е защото малката иска да я нося постояно, вечерта ми дойде, болка нямаше. Не беше обилно, дори в началото само ми зацапа превръзката, но днес си е доста, боли ме леко корема, както и кръста, който никога не ме е болял пред да забременея. Другата разлика е, че не получих пристъп на мигрена, откакто забременях, пристъпите почти изчезнаха, а откакто родих нямам нито един  Praynig Praynig Praynig. Сега като се замисля, корема ми беше подут 2 дни пред да дойде. Продължавам да кърмя повече сутрин, но я слагам почти винаги на гърда преди да дам АМ, друг е въпроса колко мляко има.  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 239
40 дена имах лохий ,а на 50 ми дойде

# 53
  • Мнения: 590
аз не кърмя и ми дойде 2 месец

# 54
  • Мнения: 1 858
Ами до колкото помня на мен ми дойде към четвърти/пети месец след като родих. Не помня точно кога та може и да съм те излъгала.

Общи условия

Активация на акаунт