Напишете храни предизвикващи колики

  • 25 732
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 804
При моите деца коликите са били от - карфиол , зеле , люто , а  от ягодите са получавали обриви .

# 16
  • Мнения: 988
дотукса ти написали доста неща, до дете си е - понякога не толкова очевидните храни предизвикват страшни проблеми, най-зверските колики малката ги е получавала от гъби  Sad просто си наблюдавай детето.

# 17
  • София
  • Мнения: 135
Може да се хапва негозообразуващи зеленчуци и плодове - варени и печени, кисело мляко, овесени ядки, елда. Без сурови плодове и зеленчуци, бобови, ядки никакво прясно мляко, без сладко, без кафе и шоколад. След третия месец ще наваксате постепенно.

По темата за мюслито -от личен опит - проблема е че съдържат ядки, когато ядете само овесени ядки с кисело мляко например - няма никакъв проблем.

# 18
  • Мнения: 224
аз с втората си дъщеря минах на екстриимна диета, тъи като първата имаше ужасни колики и много плачеше,но пък с нея от нищо не се лишавах,а и нямах тази култура на хранене и кърмене,която имах при появата на второ ми дете.И така втория път бях 2 месеца по4ти само на хляб, вода и ябълки.Разбира се разнообразявах от време на време с паста и кексчета разни.Опасявах се да не ми спре кармата, но нямах проблеми.Малката беше почти без колики и ако се появяваха понякога, беше много лесно да я успокоя.Може и да е индивидуално, а може да е следствие от храната..

# 19
  • Мнения: 2 122
Според мен всяко дете реагира на различни продукти, на мен например от прясното мляко ми текваше кърмата и дъщеря ми никога не е имала колики от това че го пия. Ама веднъж едни ягодиии- ела да видиж, не колики ами и аз не зная как да го нарека.  Sick

# 20
  • Мнения: 4 915
Всяко дете реагира различно. Такива изчерпателни списъци са ненужни.

При това трябва да реагира различно няколко пъти на една и съща храна, часове след приемането й, дори на следващия ден може да има ракция, за да се направи извод на кое реагира.

Не забравяйте, че за коликите все още няма установена ясна причина. Можете да спазвате най-строга диета и 90% детето ви ще има колики.

Ще цитирам и мое мнение по друга тема, относно какво може да яде кърмачката:

"Можеш да консумираш всичко, без наркотици и алкохол. 

В кърмата преминава онова, което е преминало в кръвта ти.
А в кръвта преминават лекарства, алкохол и някои видове протеин - млечен, от фъстъчено масло също.

Затова не прекалявай с млечните продукти, не се наливай с прясно мляко, за да не се алергизира бебчето.

С бобовите, зелето и т.н., няма проблем. Газовете в червата  ни се образуват при смилането на въглехидратите, а те по никакъв начин не могат да преминат в кърмата.
Същото важи за цитруси, мед, лютиво и пикантно и т.н.

Ако все пак неколкократно забележиш, че от точно определена кърма бебето ти става нервно след няколко часа до 1 ден по-късно, ограничи я. Но ако примерно вечеряш нещо и нощем бебето е неспокойно, едва ли още от първия път можеш да набедиш яденето за виновник. Пък и невинаги храната се усвоява толкова бързо.

Ето ти повече инфо в тази статия: Can a nursing mother eat this food? FAQs
"
 
 
 

# 21
Малее,как нарочихте прясното мляко  ooooh!  аз го обожавам и си пийвам по кутия за 2 дни !!! Но малкото няма колики,плаче много рядко от коремче  Simple Smile  На мен педито ми каза само  боб,леща,зеле,шоколад,кофеинови и газирани напитки да избягвам.

# 22
  • Мнения: 545
Аз спазвам доста строга диета заради диагноза АБКМ - на практика ям само ориз, картофи, ябълки, месо (свинско и пилешко). Миналата седмица попрекалих с черешите и динята и резултата беше страшен  #Crazy Според нашия педиатър тези два плода също били газобразуващи. Така ми писва от тия диети, че ми  иде да се гръмна. Накрая се чудя след като не ям толкова неща и не взимам витамини, въобще каква хранителна стойност има тази кърма и за сметка на чий организъм Cry На моменти ми иде да се откажа от кърменето, но съм изчела толкова литература, че това е най-доброто за бебето, пък и за нас вече кърменето е повече от просто хранене, а нещо като емоционална необходимост. Направо не знам какво да мисля.  Sad

# 23
  • Мнения: 208
кафе, кола , шоколад, гаирани напитки, зеле, фасул- при нас това бяха .До сега ги избягвам и нямаме проблеми

Общи условия

Активация на акаунт