Цезарово сечение и още нещо?

  • 2 067
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 131
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

Пред това да ми шият "Д"-то /евентуално/ и ме боли то, аз избрах по желание да ме боли корема от операция /в края на седмицата бях "забравила , че съм раждала"/.  А колкото до това, че си "страдам" от нея - нищо подобно Peace А ти застрахована ли си, че утре няма да ти се наложи да си правиш операция за нещо си? Не дай си Боже, разбира се! Peace

Аз също съм със секцио. От доста хора слушах, че има вероятност след години, или по време на критическата да се появят някакви проблеми (болки на мястото на операцията). Но да ви кажа честно, две мои близки (едната към 48, другата 60 годишна) са раждали със секцио когато са били млади и за сега слава Богу нямат проблеми с това. Освен разбира се, че по тяхно време операциите са били само в случай на спешност, с доста по-големи разрези и доста по-тежки ...
В крайна сметка си мисля, че никога не може да се предвиди какво може да стане. Затова ако лекарите са предложили на момичето да направят една операция вместо две - то по-добре за нея. Може би трябва да се посъветваш с още един гинеколог дали да не си родиш нормално.

# 31
  • Мнения: 1 668
Раждах секцио по желание и ми отстраниха миома 7 см със същата операция.  След 24 часа като ме раздвижиха не се спрях - 12 часа не бях припарвала до леглото и ми се скараха. на 5-тия ден бях забравила, че са ме рязали и понякога така скачах, че ме прерязваше.... Всичко си е до човек, ама като имаш възможност за секцио - възползвай се. На мен ми вливаха системите в родилна зала и на една жена и се беше скъсала плацентата - мда, точно тогава разбрах, че никога няма да позволя това да ми се случи! И 10 да имам и 10-те секцио.

# 32
  • Мнения: 1 428
операцията си е операция.цял живот после си теглиш от нея.особено след 10-15 години е много вероятно да има проблеми.не случайно такова нещо като 'секцио по желание ' няма.при следващо раждане вече почти никой не рискува то да бъде нормално.

Пред това да ми шият "Д"-то /евентуално/ и ме боли то, аз избрах по желание да ме боли корема от операция /в края на седмицата бях "забравила , че съм раждала"/.  А колкото до това, че си "страдам" от нея - нищо подобно Peace А ти застрахована ли си, че утре няма да ти се наложи да си правиш операция за нещо си? Не дай си Боже, разбира се! Peace
И аз съм на същото мнение.И 10 деца ще родя,но само секцио. Naughty
А относно махането на кистата -не ми се вярва да има проблем.Но всичко си зависи от оператора.По принцип всеки лекар гледа се презастрахова и не предприема рискови манипулации,защотото това са си реално 2 операции.И ако недай си боже нещо се обърка след интервенцията така по трудно ще разберат откъде е проблема-от матката или яйчника.Затова винаги ще има 2 мнения по въпроса.Но щом можеш да убиеш два заека с един куршум ,не виждам защо да не го направиш.  bouquet

# 33
  • Мнения: 544
За мен въпроса е строго индивидуален - докато лежах в болницата видях жени, които още на следващия ден след операцията, станаха и ходиха спокойно.Аз лично го преживях кошмарно.За това мисля, че при всеки е различно според организма.Аз лично исках да родя нормално, но ако не ме бяха оперирали сигурно сега нямаше да съм тук!Добре, че лекаря не слушаше какво искам аз!

# 34
  • Мнения: 650
аз бих казала че решението на доктора може да е комбинация от различни фактори и повечето мнения тук хич не ги и слушай-щом са лозунги като само секцио и само нормално-има си истински причини и за едното и за другото. при мен беше въпроса че матката трябваше да се маха-добре че засега се разминава, но тогава искаха  да е секцио и по тази причина и да ги направят двете наведнъж. така че си говори с доктора-най важното е те да са подготвени за операция и ти да си в обстановка която се контролира от доктор, а не да ти доидат болките в два часа през нощта и да тръгнат да събират екип ида се чешат какво да правят. Аз още не знам как ще съм и ще оставя на доктора да реши-ще ми се да не е секцио-но ако трябва-това тук е бурборилник LaughingСлушаи си доктора (ако му имаш доверие естествено) и си мисли с главата и ще е ОК!

# 35
  • Мнения: 3 161
аз бих казала че решението на доктора може да е комбинация от различни фактори и

Някои от тези фактори може да са, че секциото може да го планира в удобно за него време, сигурен доход му е, може и повече да получи (по здравна каса, и на ръка...). Освен това - разни доктори - разни мнения, както и тук.

# 36
  • Мнения: 650
емем, ако има някои който не вярва на бг доктори надали ще се намери по голям неверник от мен, но от форум,в които има доста лозунги без разбиране не бих си взела решението-затова казвам нека си помисли тя как ще се чуства и да мисли, да се консултира-истината излиза изпод подкупите, удобното време и осигурените доходи

# 37
  • Мнения: 200
Моето секцио продължи около час, защото отстраняваха сраствания от предишни кисти. Ако операторът е добър мисля, че няма проблем даго направи. Още повече те със сигрност ще са двама.

Общи условия

Активация на акаунт