Толерантни ли сме към...

  • 2 650
  • 52
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Въпросът ми е провокиран от едно предаване, което гледах вчера по БГ TV - говореха за хомосексуалисти, гейове и травестити и имаше директно включване на зрители. От това което видях и чух отново затвърдих мнението, че българина е много консервативен и не приема различните. Дори е склонен към арогантно държание в присъствието на такива хора.

Та това ми е въпроса: Толерантни ли сме ние към такива хора и как е в държавите в които живеете?? Смятате ли това че ние като жени щом харесваме мъже и обратното щом мъжете ни харесват жени сме нормалните а всички други не са??

За Германия не мога да кажа много, защото съм много от скоро тук и нямам наблюдения, но аз лично приемам такива хора, само в случай че не парадират с това си различие. Naughty

Поздрави,  bouquet
dezita

# 1
  • Мнения: 6 167
Общо вече мразя да се изразявам, в стил
"Българите " , "Италианците" и тн.

за себе си мога да говоря-  да , толерантна съм имам приятели гейове и транссексуални хора.
имах приятел гей, който почина от СПИН, едни от най-свестните и стойностни хора , които познавам и ме е срещал живота,  са всъщност гейове ( Някои от тях серопозитивни, за съжаление).приятели са, съветници са, интелектуалци са, деликатни са и чуствителни.
познавам и един ужасен пере...ст., който е пълната им противоположност.
гадно, подло същество. комплексирано. но наистина е само един!

за Италия не знам. Но има тук един журналист Платинет, който се облича като жена.
Голяма звезда е, сигурно това означава, че обществото го приема, незнам.

# 2
  • Мнения: 3 098
Да,толерантни сме към такива хора и двамата с мъжа ми.Приемаме ги такива,каквито са и не ги съдим,тук ги има много.Всеки има право да живее живота си както му се харесва.
Имаме на етажа двойка хомосексуалисти,заси4али сме ги в какви ли не ситуации,оба4е се правим,4е не сме видели.Какво толкова,ниЩо лошо не съм видяла от тези хора,а специално тези двамата са едни от най_възпитаните ми съседи.И най_добре изглеждаЩите. Mr. Green
Единственото,което ме възмуЩава и не приемам за нормално е,4е се дава право на хомосексуалните двойки да осиновяват деца.Не мисля,4е е редно,тъй като дават пример за един изкривен модел на семейство.
Затова и не харесвам и политиката на Сапатеро по този въпрос.За това,4е могат да склю4ват брак,ок,всеки има право на семейство и оби4.Но за децата въпроса не е така лесен за решение,колкото се опитват да го изложат.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
До нас живеят две жени, на които им личи, че много се обичат.Едната има дете на 4,5г., живее при тях.Всяка вечер като излезем в градината се чуват любовни звуци от банята(прозореца им е точно до площадката ни).Дори и като ги видя заедно пак им личат чувствата им.Мислила съм дали е нормално и отговорът ми е ДА!Щом им харесва нека са заедно.Малко са ми противоречиви чувствата спрямо детенцето....все се питам какво ли му е в главата и как приема две майки Confused

# 4
  • Мнения: 217
Аз ли4но нямам нищо против разли4ните хора,всеки има право на избор и да живее живота си така както му харесва.Хората които познавам са много умни,интелигентни и възпитани.Даже до някаде им се възхищавам защото е много трудно да живееш с нещо което пове4ето хора не приемат и осъждат.За Испанците не мога много да говоря но от това което виждам мисля 4е са отворени кам тези хора.

# 5
  • Мнения: 295
И аз, ако става въпрос за такива теми, не обичам да квалифицирам "българи", "германци"... Лично аз, смятам, че на такива хора трябва да се помогне да осъзнаят себе си, не съм на принципа да заклеймявам. Смятам, че това е състояние, което е ненормално, трябва да се лекува и тези хора имат нужда от помощ в това отношение. Мисля също, че е недопустимо да се дават деца за осиновяване от хомосексуални двойки. Според мен това е по-лошо от оставането им в дома за деца. Не си представям също след време моят син да ми доведе момче в булчинска рокля - да не дава Господ! Най-лошото е обаче, че хора, които открито заявяват, че са против хомосексуализма, биват квалифицирани веднага като нетолерантни, консервативни и задръстени.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Пояснение:  NaughtyНе става въпрос за квалификация "българи", "италианци", "германци" и т.н...... Ставаше въпрос за това как се приема това в държавите, където живеете като цяло.

Поздрави,  bouquet
dezita

# 7
  • Мнения: 11 313
При нас от няколко години разрешиха браковете между хомосексуални двойки.
Каква беше изненадата на мъжа ми като прочете във вестника, че познава отпървата такава двойка сключила брак в нашата провинция "булката". Оказа се негов съученик от прогимназията и за който не беше предполагал, че е такъв.
Аз се чудех дали го приема или е против. След известно мълчание само продума - ми щом така е щастлив.
Бях доволна от това, че прояви разбиране, за мен лично щом има такива хора, то те трябва да бъдат приемани наравно с всички останали. Научила съм се на такава "толерантност" заради средата, в коята съм израснала.

# 8
  • Мнения: 3 521
Да толерирам ги и аz, и мъжът ми и всичките ни поzнати...според мен това е въпрос на приzнаване правото на иzбор на хората...

# 9
  • Мнения: 2 032
За страната не мога да обобщавам.  Не ми влиза на мен в работата кой е привличан от същия пол, и кой-от противоположния, ако е свестен човек, все тая.  Да не би на мен някой да ми наднича в интимните отношения, за да си определи отношението към мен?
Май няма какво много да се дискутира по тази тема, освен ако не се опитаме може би да поприказваме малко за предразсъдъците.

# 10
  • Мнения: 2 427
Темата ти е супер,това е нещо което много ме вълнува.
Толерантна в смисъл такъв че не им се подигравам,нито ги обиждам.Но също така не одобрявам.Не одобрявам защото за мен да си Гей или Лесбийка не е нищо повече от сексуална перверзия.В това число не включвам хората които имат хормонални или психически проблеми, които са ги накарали да променят натурата си.Говоря за хора които поределено го правят с други хора от същия пол ,защото това ги стимулира сексуално,да и защо не,затова че е модно.Истинския Гей определено не демонстрира на света че е Гей,напротив,притеснява се от факта.Аз имам втори братовчед Гей,за който само се шушне че МОЖЕ БИ е такъв.Невероятно добро момче,много мило, и симпатично-с две думи,прекрасен човек.Стига до там травматизиран от някои събития в детството си.
Дразни ме тази Гей общност която на всяка цена иска с ЦЕНАТА на всичко да бъде приета от останалата част от хората,дразня се от това че вече се сключват бракове между тези хора,но най- много се дразня от това че в момента се борят за това да ги одобрят за осиновители.И просто си предстваям какво би могло да бъде едно такова "Семейство".Малкия Иван се събужда и отива да се гушне между "мама" и тати,вижда ги как спят прегърнати брада до брада и с въздишка си мечтае как един ден и той на свой ред ще срещне синия принц и ще създаде свое гнездо под небето.
Ако нещата не спрат да се развиват в тази насока ,ще дойде момент в който бебетата ще се раждат в епруведка,мъжът и жената няма да са едно цяло а ще са отделен вид и света ще е всичко това което си пожелаете но не и нещо нормално,движещо се закономерно по силите на природата.Не желая детето ми да израстне в такъв свят,където нормалните двойки са изместени от хомосексуалните и на нормалните семейства съставени от мъж и жена да се гледа като на нещо остаряло и отминало отдавна.Не желая сина ми да се върне един ден и да ми каже ,мамо ,имам си приятел,ще го доведа на вечеря другия уикенд.Не желая да толерирам онова което във все по голям мащаб обгръща света и го отклонява от хармонията която е създал във Вселената Бог.
Не приемам Гей обществото по същият начин ,по който не приемам тези които за да изпитат сексуално удоволствие бият партнйора или уринират отгоре му.Просто не ги разбирам...
И още несто да добавя,всички геёве които познавам досега(с изключение на този мой братовчед)са сноби,превзети,лигави,безочливи,подиграващи се на нормалните хорица,подценяващи и презираши нормалните хора,така както все едно те самите произлизат от рода на Екатерина Велика и имат родство с Версай.Бившия ми шеф беше Гей и направо си дискриминираше красивите жени,които горките пък го приемаха някак си.Оня с перуката за който говори Лени,журналиста и той същата стока Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 6 167
Аз пък мисля, че когато говорим за дисфункционалност на семейството и влиянието върху детето не сме много прави.
Не е доказано влияние върху детето ( че ще отгледат поредния гей). На базата на това, че не е доказано, на някои места е разрешено.

Има много по-дисфункционални среди за едно дете:
- семейства с насилие от страна на бащтата или майката ( физическо, емоционално, сексуално)
- семейства с алкохолици и наркомани..
- домът пък, както и приемната грижа ( зависи  там много обаче ) са също дисфункционални среди за детето.

в този смисъл май приемам дете, което да расте в обичаща и обгрижваща среда (хомосексуална двойка) пред горе изброеното...
 newsm78

ПС: За лечението... незнам. Може би някакво бичуване или медикаменти, или какво друго би могло да бъде  лечението, мамоГ?

# 12
Чудесен въпрос!
Имам много приятели, които са различни. За това не знаят дори и съпругите им.
Моето мнение е-приемам ги за приятели-разговаряме, помагаме си, работим по общи проекти, споделяме проблемите си... и не бих се отказала от тяхното приятелство, но ако съпругът ми започне да носи женско бельо вкъщи или да се среща с интимен приятел- не бих го приела по същия начин.
Толерирам всеки избор на сексуално самоопределяне, но в моето семейство държа на традициите.

# 13
  • Мнения: 3 367
..ima данни подкрепящи идеята че хомосексуализмът/транс-секс е физиологично обусловен(..не съдим някой че има депреия или диабет) и в този контекст изобщо не ги намирам за особено и нередно;
**
200 пъти предпочитам син гей отколкото син алкохолик,несретник или мафиот..
**
"за" съм да отглеждат деца,познавам пастор лесбиика,имат 3 деца с партньорката си,супер семейство
**
обобщенията и тук,както и в ред други теми за безпочвени-има всякакви всякакви хора,това че са 'американци" или "гей" или "рижи" не ги слага в никаква категория
**
човек осъжда това к не разбира,от него го е страх и и за по-лесно го "мрази";това не ми харесва и се надявам да не го възпитам в децата ни
Анна

# 14
  • Мнения: 2 427
Лени,в специализираните болници лежат цели семейства алкохолици,обикновенно деца израстли в семейства на насилници често изграждат агресивен хатрактер и след като порастнат насилват и те.По същият начин много малка част от децата израстли в дълбоко религиозни семейства остават атеисти.Детето расте ,най-вече с обстановката в дома,учи се да взаимодейства с останалите попивайки първо в семейството взаимоотношенията между мама и тате.Това му е базата.Затова казваме че е важно в какво семейство израстваш,кой те отглежда и т.н.Затова повечето майки ,които имат възможност да оставнат в къщи предпочитет да възпитават сами децата си поне до 3 годишна възраст,за да им предадат качествата които смята че са полезни,за да усвои детето им техният начин на мислене а не на бабата или лелята от групата(въпреки че аз съм за градините и яслите,всичко има + и -).Ето,вземи пример от Нейшънъл Джеографик-виждаш каква е закономерността в природата.Зебрата учи малкото да бяга,лъва -да лови.Това се научава от малките наблюдавайки поведението на родитела.Точно преди 20 години брака между тези хора беше нещо абсурдно,никой не можеше да си представи че сте се стигне до там.Днес тези хора присъстват като партии в парламента,женят се,ние ги възприемаме.Колкото повече ги възприемаме,толкова повече номера на хомосексуалните се увеличава.
Естественно че бих приела сина си или дъщеря си ако са Гей,няма да ги изгоня ,нито да се откажа от тях,но едва ли ще успея да ги приема по този начин.Както каза вече мама Г,"Да пази Господ"! Praynig

# 15
  • Мнения: 6 167
..ima данни подкрепящи идеята че хомосексуализмът/транс-секс е физиологично обусловен(..не съдим някой че има депреия или диабет) и в този контекст изобщо не ги намирам за особено и нередно;
**
200 пъти предпочитам син гей отколкото син алкохолик,несретник или мафиот..
**
"за" съм да отглеждат деца,познавам пастор лесбиика,имат 3 деца с партньорката си,супер семейство
**
обобщенията и тук,както и в ред други теми за безпочвени-има всякакви всякакви хора,това че са 'американци" или "гей" или "рижи" не ги слага в никаква категория
**
човек осъжда това к не разбира,от него го е страх и и за по-лесно го "мрази";това не ми харесва и се надявам да не го възпитам в децата ни
Анна

Добавям:

Трите нива на определяне на пола се учат в Университета : те са генетично, ембрионално и социално. Мога да ги обясня накратко ( това, което помня, разбира се) ако авторката е съгласна. Като цяло социалната -причинност на хомосексуализма до голяма степен е отречена от науката, благодарение на голям експеримент, продължил повече от 20 години. Американските биолози първи доказаха, че социалната причинност е най-слабо определяща сексуалната ориентация на детето. Затова в Щатите въпроса за осиновяване на деца от гей-семейства е по-либерален.

 Peace

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 16:51 от Lennie

# 16
  • Мнения: 235
За страната не мога да обобщавам.  Не ми влиза на мен в работата кой е привличан от същия пол, и кой-от противоположния, ако е свестен човек, все тая.  Да не би на мен някой да ми наднича в интимните отношения, за да си определи отношението към мен?
Май няма какво много да се дискутира по тази тема, освен ако не се опитаме може би да поприказваме малко за предразсъдъците.

Напълно подкрепям Алиса!   Peace
 

# 17
  • Мнения: 2 427
Вярно е,има секс в природата между животни от различен пол,но това е както казваш ти,при екстремни ситуации.Никой не говори за хомосексуалзма в затворите.То там си е нормано явление.Нагона си е нагон.Говорим за мъже и жени(които не само пращят от здраве,ми на всичкото отгоре са безумно красиви и едва ли биха могли да се оплачат от липса на внимание от другия пол),не за гълъби или кучета,които са принудени да живеят лишени от противоположния пол.И при маймуните има хомосексуализъм-защото единственния който има право на сношение с женските е мъжкаря на стадото,демек шефа.И горките млади мъжки маймунчета нямат друг шанс просто Confused.Иначе с удоволствие биха обърнали повече внимание на някоя маймуна а не на някой отчаян като тях маймун Peace.
И двата песа на свеки са Лесбиики,но горките ,нямат мъжкар около себе си.А едното е като кучето в онзи филм Meet The Fockers което "такова" всичко одушевено и не одушевено Mr. Green.Най- вече една малка възглавничка,която все се мъдри върху дивана Sick.

# 18
  • Мнения: 1 220
Да толерантна съм.  По принцип простотията ме дразни, независимо от сексуалната ориентация. Много хора афишират различни неща по просташки за мен начин, пари, коли, статус или секс. ориентация, това не ми е приятно.  Подбирам приятелите си по много по-стойностни критерии от сексуалната ориентация!
Смешно е да се говори за хомосексуализма като за болест! Добре че не живеем във времето на Великата инквизиця, че тръпки ме побиват!
 Имах един преподавател, неговата теория е много по логична- саморегулиране  числеността на популацията.   
 Голям брой индивиди на 1 площ води до пренаселеност, нарушават се оптималните условия за съществуване и възникват редица изменения, които трябва да оптимализират числеността. Хомосексуализма е по-разпространен в развитите общества.
За хомосексуалистите като осиновители, някой по-горе добре го е казал : по-добре детето да е в атмосфера на любов и разбирателство, отколкото свидетел или пряк участник в домашно насилие.  Освен това, до колкото съм информирана, повечето хомосексуални са израсли в обстановка на 2ма хетеросексуални родители, така че...

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Темата ти е супер,това е нещо което много ме вълнува.
Толерантна в смисъл такъв че не им се подигравам,нито ги обиждам.Но също така не одобрявам.Не одобрявам защото за мен да си Гей или Лесбийка не е нищо повече от сексуална перверзия.В това число не включвам хората които имат хормонални или психически проблеми, които са ги накарали да променят натурата си.Говоря за хора които поределено го правят с други хора от същия пол ,защото това ги стимулира сексуално,да и защо не,затова че е модно.Истинския Гей определено не демонстрира на света че е Гей,напротив,притеснява се от факта.Аз имам втори братовчед Гей,за който само се шушне че МОЖЕ БИ е такъв.Невероятно добро момче,много мило, и симпатично-с две думи,прекрасен човек.Стига до там травматизиран от някои събития в детството си.
Дразни ме тази Гей общност която на всяка цена иска с ЦЕНАТА на всичко да бъде приета от останалата част от хората,дразня се от това че вече се сключват бракове между тези хора,но най- много се дразня от това че в момента се борят за това да ги одобрят за осиновители.И просто си предстваям какво би могло да бъде едно такова "Семейство".Малкия Иван се събужда и отива да се гушне между "мама" и тати,вижда ги как спят прегърнати брада до брада и с въздишка си мечтае как един ден и той на свой ред ще срещне синия принц и ще създаде свое гнездо под небето.
Ако нещата не спрат да се развиват в тази насока ,ще дойде момент в който бебетата ще се раждат в епруведка,мъжът и жената няма да са едно цяло а ще са отделен вид и света ще е всичко това което си пожелаете но не и нещо нормално,движещо се закономерно по силите на природата.Не желая детето ми да израстне в такъв свят,където нормалните двойки са изместени от хомосексуалните и на нормалните семейства съставени от мъж и жена да се гледа като на нещо остаряло и отминало отдавна.Не желая сина ми да се върне един ден и да ми каже ,мамо ,имам си приятел,ще го доведа на вечеря другия уикенд.Не желая да толерирам онова което във все по голям мащаб обгръща света и го отклонява от хармонията която е създал във Вселената Бог.
Не приемам Гей обществото по същият начин ,по който не приемам тези които за да изпитат сексуално удоволствие бият партнйора или уринират отгоре му.Просто не ги разбирам...
И още несто да добавя,всички геёве които познавам досега(с изключение на този мой братовчед)са сноби,превзети,лигави,безочливи,подиграващи се на нормалните хорица,подценяващи и презираши нормалните хора,така както все едно те самите произлизат от рода на Екатерина Велика и имат родство с Версай.Бившия ми шеф беше Гей и направо си дискриминираше красивите жени,които горките пък го приемаха някак си.Оня с перуката за който говори Лени,журналиста и той същата стока Mr. Green.

Ей Влади, не те до4етох докрай у4удена, 4е има тема по която не съм съгласна с теб Wink
Аз съм от тези дето смятат, 4е това си е природа, може да се слу4и, слу4ва се, не го смятам за греШка, нито за извратеност, а най_малкото за съзнателен избор.
Надявам се скоро колкото се може пове4е хора да разберат и приемат, тогава, гейовете няма да имат нужда да афиШират състоянието си с разни смеШни изцепки, фестивали и пр. Ще са 4аст от обЩЕството и толкова. И понеже имам деца и се надявам да имам внуци, Господ да пази го казвам само за да са здрави, да не са престъпници или лоШи хора.

За осиновяването... може да имам оЩе някакви резерви, но пък смятам, 4е по_добре едно дете при оби4аЩа се еднополова двойка, отколкото в институт. Не смятам, 4е могат да повлияят на бъдеЩата му сексуална ориентация.

(Единственото, което ме тормози е, 4е си давам сметка 4е приемам по_добре мъжете такива, отколкото жените... не знам, някаква подсъзнателна реакция ми е)

Що се отнася до обЩеството в Италия на думи са вси4ки мноого толерантни, на факти... са на "ПАзи Боже". Ама то няма как, толкова години религиозно промиване на мозъците...

# 20
  • Мнения: 2 427
Феям,то добре че е така че да чуем различни мнения по въпроса,иначе защо да пишем я!
Аз не говоря за хората на които им е в природата,тях не само ги разбирам ами ги и подкрепям за това че се осмеляват да вървят напред осъзнавайки проблема си.
Мен ме дразнят другите,които след като са биле с девойка ,с девойки,с девойка и с младеж,с две девойки и един младеж с младеж са стигнали до извода че май най много ги кефи младежа.Пък и е тенденциозно да си Гей...особенно на последък е страшно Шиккк.

# 21
  • Мнения: 295
Не знам доколко хомосексуализмът е обусловен физиологично (не съм специалист в тази област), но за мен аргуменът е следният - ако мъжете можеха да раждат, а жените сами да правят деца, щеше и хомосексуализмът да бъде нормално състояние (не казвам болест в конкретния смисъл на думата - като диабет или депресия). Всички знаем, че хомосексуализмът не съществува от днес, но никога не е бил така афиширан, както сега - не мисля, че това е въпрос само на закостенели разбирания. Никога обаче и семейството като такова не е било подлагано на толкова силна атака. В този момент хомосексуалните двойки идват като алтернатива на нормалното семейство (или най-малкото успоредно с него). За мен този модел е елемент от т. нар. глобализация.
Какво имам пред вид като казвам лечение - екип от специалисти, който освен лекари да включва психолози, социолози, сексолози, дори и свещеници. Ако беше болест в тесния смисъл на думата, достатъчни биха били лекарите.
За мен е едно и също дали детето ще живее в семейство на алкохолици и наркомани или в хомосексуална среда. И едното и другото е вредно.
Още веднъж казвам, че не заклеймявам хомосексуалистите като черната овца на обществото (ясно е, че сред тях има и много интелигентни хора, чувствителни и т.н.), но не мисля, че това е моделът, който би трябвало да бъде разпространяван в нашето общество.

# 22
  • Мнения: 6 167
и аз що ли се хабя, ама все пак да кажа как се определя пола и сексуалността ( не че с това ще пробием предразсъдъците).

та, полът се определя на 3 стъпки: генетичен , ембрионален и социален.

генетичната детерминация е ясна - който е ХХ е жена, който е ХУ е мъж.
ембрионалната - по-сложно, освен гени има нужа и от хормони и тн. (това е фина регулация, която спомага ембриона да се изгради морфологично към единия или другия пол )
социалната - определя се от средата ( гледаш кой кво прави и ти го правиш).

до тук ок, обаче нещата са по-сложни:

при ДНК изследвания се оказва, че има хора, които са генетично ХУ, но морфологично жени.
( и обратно) .такива жени/мъже, често проявяват гей наклонности.
други случаи са  например при изследвания за бащинство някои бащи да излязат ХХ.
не е установено при какъв процент от хората всъщност в ембрионалната фаза хормоналната регулация не се е състояла  както трбява и морфологията им е изместена към другия пол
( колко хора си правят ДНК изследвания изобщо).

социалната детерминация е третата фаза: когато човек свободно избира своя джендър.
тя е и най-широко обвиняваната и  експлоатираната причина за хомосексуализма- смята се, че гейовете са изроди, кооито са извратени и 'заразяват'.

през 70тте години ( мисля,може би малко по-късно) американски биолози решават да изследват
коя от 3те причини е водеща. ( генетична, ембрионална или социална)
експериментът продължава повече от 20 години и се състои в следното:
намират бебе-момченце, новородено, което е  преживяло злополука и загубило част от половия си член.
това е страшна трагедия, невероятна обраченост.
родителите са полудяли от мъка  и тн.
тогава им се предлага  да направят операция за смяна на пола.
учените ще станат 'чичовци', а детето никога няма да знае, че е генетичен мъж.
правят операция и наблюдават кво става.
през цялото време разбира се има хормонална терапия и тн.
оказва се, че малкото момиченце , което е обличано в женски дрешки , възпитавано е по'женски' има влечение не към Барбита, а към самосфали.
в училище е мъжкараната и тн.
при никаква намеса, на 30ина години този човек се самоопределя като мъж и моли за операция за смяна на пола.
мисля, че последва нова хормонална терапия, с която връщат до някъде вторичните му полови белези
човека в момента е женен и е шофьор на камион.
има научно популярен филм за целия експеримент, който се смята за първия, който доказва, че социалната причинност е най-слабо валидна при определяне на сексуалността.

разбира се, говорим за 'чисти' гейове. и затова, че има доказателство, че хомосексуализмът не е само свободен избор на личността.

доста народ решава да пробва ( колко често питат даже и тук "Пробвали ли сте с жена" и тн).
има гейове, които са социално детерминирани и след известно време се връщат при жените си.
както и такива, които са 'интелектуално' оформени ( балетисти, фигуристи , всякакви интелектуалци, художници, които поради ... творческа ексцентричност обръщат отбора).
можеш да станеш гей и в затвора, както казаха преди.
там принципа е ' като няма риба и рака е риба"

толкоз от мен
дано съм била полезна.
 Peace


Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 00:14 от Lennie

# 23
  • Мнения: 295
Lennie, благодаря за изчерпателната информация и за това, че не можеш да пробиеш моите предраЗсъдъци. Самият ескперимент като такъв е кощунствен и доказва, че не можеш от мъжа да направиш жена.

# 24
  • Мнения: 6 167
Lennie, благодаря за изчерпателната информация и за това, че не можеш да пробиеш моите предраЗсъдъци. Самият ескперимент като такъв е кощунствен и доказва, че не можеш от мъжа да направиш жена.

именно, дори, когато го възпитаваш, като жена!
тук е ключа от бараката, мамоГ. еврика!
радвам се, че го схвана и разбра.
сега мисля си и по-спокойна за бъдещите момченца и момиченца в гей-семействата. Peace

# 25
  • Мнения: 2 427
Аз нямам никакви предрасъдъци,не съм срещу хомотата защото имам някакви морални съображения.Аз съм човек убеден,че в секса не трябва да има задръжки,не ми пука с кого лягат и с кого стават ако така им е кеф.Не принадлежа към пуританите които се скандализират от всичко и като чуят думата секс подскачат до небето сякаш за първи път чуват от где идват бебетата.Аз съм против единственно от гледна точка на това ,че света така както е тръгнал ,току виж след 50-60 години се окаже пълен само с хомосексуални двойки,които за да си "родят дете"ще се обръщат към лабораториите.Това е моят поинт оф вю.Във тази Вселена все още земята се върти благодарение на сложните закономерности между отделните детайли,които я съставят,затова и още не ни е ударила Халэвата комета.Всичко е изчислено до минимум.Това Мъжа да прави любов с Жена и от оргазма да се ражда дете също.Иначе със сигурност ако го нямаше удоволствието,размножаването щеше да е поредното отегчително задължение и живите същества биха предпочели да си хрупкат нещо сочно и свежо, отколкото да се занимават с възпроизвеждането на собственния си вид.Затова пенисът е утроен така а вагината онака,за да са максимално удобни за основната цел ,която им е поверила природата-бебетата.И ако някой успее да живее още 100 години и си спомни за думите ми и види докъде е стигнал света от многото влизане в положението ,ще установи колко е била права Владка,ама нейсе! newsm20Сега сме в такова време,когато всеки толерира нещо и някой си.Ако 70-тте бяха години на сексуалната революция,то тези в които живеем са на Толерантноста на вичко коет' ти мине през ум! smile3517

# 26
  • Мнения: 6 167
Хех, все пак с респект към историята да споделим, че до намесата на Католическата църква ( да си спомним Древна Гърция, Римската Империя, Венецианската Република и тн и тн)
нещата са се случвали предимно между мъже - на платонично ( и не съвсем такова Wink ) ниво.
На половия акт с жена се е гледало повече, като на задължение, което да достави 'наследник', а не като на интелектуален и духовен партньор. говоря за тази част от обществото,която все пак е оставила някаква следа.
за жалост.  Sad
ако бяха дали право на жените да участват интелектуално и духовно в обществото сега щяхме други песни да пеем!))))

# 27
  • Мнения: 2 757
Темата ти е супер,това е нещо което много ме вълнува.
Толерантна в смисъл такъв че не им се подигравам,нито ги обиждам.Но също така не одобрявам.Не одобрявам защото за мен да си Гей или Лесбийка не е нищо повече от сексуална перверзия.В това число не включвам хората които имат хормонални или психически проблеми, които са ги накарали да променят натурата си.Говоря за хора които поределено го правят с други хора от същия пол ,защото това ги стимулира сексуално,да и защо не,затова че е модно.Истинския Гей определено не демонстрира на света че е Гей,напротив,притеснява се от факта.Аз имам втори братовчед Гей,за който само се шушне че МОЖЕ БИ е такъв.Невероятно добро момче,много мило, и симпатично-с две думи,прекрасен човек.Стига до там травматизиран от някои събития в детството си.
Дразни ме тази Гей общност която на всяка цена иска с ЦЕНАТА на всичко да бъде приета от останалата част от хората,дразня се от това че вече се сключват бракове между тези хора,но най- много се дразня от това че в момента се борят за това да ги одобрят за осиновители.И просто си предстваям какво би могло да бъде едно такова "Семейство".Малкия Иван се събужда и отива да се гушне между "мама" и тати,вижда ги как спят прегърнати брада до брада и с въздишка си мечтае как един ден и той на свой ред ще срещне синия принц и ще създаде свое гнездо под небето.
Ако нещата не спрат да се развиват в тази насока ,ще дойде момент в който бебетата ще се раждат в епруведка,мъжът и жената няма да са едно цяло а ще са отделен вид и света ще е всичко това което си пожелаете но не и нещо нормално,движещо се закономерно по силите на природата.Не желая детето ми да израстне в такъв свят,където нормалните двойки са изместени от хомосексуалните и на нормалните семейства съставени от мъж и жена да се гледа като на нещо остаряло и отминало отдавна.Не желая сина ми да се върне един ден и да ми каже ,мамо ,имам си приятел,ще го доведа на вечеря другия уикенд.Не желая да толерирам онова което във все по голям мащаб обгръща света и го отклонява от хармонията която е създал във Вселената Бог.
Не приемам Гей обществото по същият начин ,по който не приемам тези които за да изпитат сексуално удоволствие бият партнйора или уринират отгоре му.Просто не ги разбирам...
И още несто да добавя,всички геёве които познавам досега(с изключение на този мой братовчед)са сноби,превзети,лигави,безочливи,подиграващи се на нормалните хорица,подценяващи и презираши нормалните хора,така както все едно те самите произлизат от рода на Екатерина Велика и имат родство с Версай.Бившия ми шеф беше Гей и направо си дискриминираше красивите жени,които горките пък го приемаха някак си.Оня с перуката за който говори Лени,журналиста и той същата стока Mr. Green.
Peace
Взе ми думите от устата. Просто нямам какво да допълня

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Иначе със сигурност ако го нямаше удоволствието,размножаването щеше да е поредното отегчително задължение и живите същества биха предпочели да си хрупкат нещо сочно и свежо, отколкото да се занимават с възпроизвеждането на собственния си вид.


Влади, вси4ко много хубаво, ама важи за наШи дни и то не за вси4ки обЩества. В много епохи  и днес все оЩе 4есто, секс се прави от страна на мъжа за кеф и разтоварване, от страна на жената за задължение и размножаване. Ако беШЕ само за удовоствието според мен, 4овеШкия род да е из4езнал досега... Twisted EvilАма тук влизаме в антропология (или неЩо от сорта), там май Лени е експертка, да не се изказвам непотготвена, 4е ми търси рокля и току виж се разо4аровала от глупостите ми Mr. Green

# 29
  • Мнения: 6 167
Иначе със сигурност ако го нямаше удоволствието,размножаването щеше да е поредното отегчително задължение и живите същества биха предпочели да си хрупкат нещо сочно и свежо, отколкото да се занимават с възпроизвеждането на собственния си вид.


Влади, вси4ко много хубаво, ама важи за наШи дни и то не за вси4ки обЩества. В много епохи  и днес все оЩе 4есто, секс се прави от страна на мъжа за кеф и разтоварване, от страна на жената за задължение и размножаване. Ако беШЕ само за удовоствието според мен, 4овеШкия род да е из4езнал досега... Twisted EvilАма тук влизаме в антропология (или неЩо от сорта), там май Лени е експертка, да не се изказвам непотготвена, 4е ми търси рокля и току виж се разо4аровала от глупостите ми Mr. Green

хехе, не е антропология, слушай кат ти пее радиото Mr. Green
видя ли кви работи се напънах аз да си спомня от висшето за детерминацията! Crazy
подкрепям -  и сега за кеф не го правят всичкото  женоря на таз планета!
то цели култури са си казали: за кеф - там, за поколение - там , 
но да не ставаме цинични по тез тъмни доби , а и лиготията ми идва, май ще лягам Blush
търся рокля аз, търся. нищо че ги недолюбвате гейовете  Whistling
тая италия един онлайн шоп няма като света!

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 00:11 от Lennie

# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

търся рокля аз, търся. нищо че ги недолюбвате гейовете  Whistling
тая италия един онлайн шоп няма като света!


 Shocked  Shocked
Ай стига бе, аз цяла ве4ер говоря обратното #Crazy
(нема, нема, ина4е кой Ще обикаля по магазините. Ясно ми е ве4е как Ще съм на сватбата. Оба4е, роклята дет ми хареса, я то4но сега Ще отида да видя колко струва и ако ми влиза в бЮдvета, Ще си я поръ4ам a prescindere Twisted Evil
A лека ноЩ (знам аз, сега Ще ходите вси4ки да видите там неЩо по антропологията... Mr. Green Mr. Green да не казвам к'во, 4е Дивиана Ша Вземе да ме Шкартира ептен за глупости днес)   bouquet

# 31
  • Мнения: 6 167

търся рокля аз, търся. нищо че ги недолюбвате гейовете  Whistling
тая италия един онлайн шоп няма като света!


 Shocked  Shocked
Ай стига бе, аз цяла ве4ер говоря обратното #Crazy
(нема, нема, ина4е кой Ще обикаля по магазините. Ясно ми е ве4е как Ще съм на сватбата. Оба4е, роклята дет ми хареса, я то4но сега Ще отида да видя колко струва и ако ми влиза в бЮдvета, Ще си я поръ4ам a prescindere Twisted Evil
A лека ноЩ (знам аз, сега Ще ходите вси4ки да видите там неЩо по антропологията... Mr. Green Mr. Green да не казвам к'во, 4е Дивиана Ша Вземе да ме Шкартира ептен за глупости днес)   bouquet

то таз антропология чиста анатомия Mr. Green
там па да не хващаме, че и по двете имам шестици  Thinking
при толкова енергия в защита на гейовете не ми останаха сили за проверки просто   Mr. Green

# 32
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


то цели култури са си казали: за кеф - там, за поколение - там , 



Ау, Лени, т'ва 4ак после го осмислих ooooh!
Това от мъжка гледна то4ка ли имаШ предвид? (искам обяснение, и утре става)
Щот аз от женска...  smile3505

# 33
  • Мнения: 6 167


то цели култури са си казали: за кеф - там, за поколение - там , 



Ау, Лени, т'ва 4ак после го осмислих ooooh!
Това от мъжка гледна то4ка ли имаШ предвид? (искам обяснение, и утре става)
Щот аз от женска...  smile3505

от мъжка та, жената кога е била фактор в тоя свят  Wink

# 34
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

то таз антропология чиста анатомия Mr. Green
там па да не хващаме, че и по двете имам шестици  Thinking
при толкова енергия в защита на гейовете не ми останаха сили за проверки просто   Mr. Green


Те тия Шестици на теория в бг университетите не ми ги разправяй. Я марШ да наблегнеШ на практиката Sunglasses

# 35
  • Мнения: 6 167

то таз антропология чиста анатомия Mr. Green
там па да не хващаме, че и по двете имам шестици  Thinking
при толкова енергия в защита на гейовете не ми останаха сили за проверки просто   Mr. Green


Те тия Шестици на теория в бг университетите не ми ги разправяй. Я марШ да наблегнеШ на практиката Sunglasses

точно, за какво ми пълниха хард диска в Университета  6 години  не знам!
като накрая практиката била важна  Wink

# 36
  • Мнения: 27 524
Да, толерантна съм, сдържана и мила, както към всички болни хора, каквито са и те  Peace

# 37
  • Мнения: 7 430
Нямам нищо против тях  Peace за мен са си нормални хора - сблъсквала съм се с такива - имах в Бг даже приятели Peace

# 38
  • Мнения: 619
Да ,толерантна съм. Peace
Не ми пречат,за всеки има място под слънцето.
Не мисля че това е болест,всеки има право да бъде щастлив.

# 39
  • Мнения: 2 093
Научих се да бьда толеранта. Когато живях в Бг гледах с насмешка. Както се казва не сьм в техните обувки и не е правилно да ги сьдя. Дори тук в Канада се водят големи дислусии  да озаконят брака между гейове или лизбиики и да променят дефеницията за брака, така че да включва хора от един пол.
Не отдавна гледах за една двойка мьже, който осинивяват две момченца, които са били в много лоша семейна среда на наркомени, като цяло много трудни за гледене, . Децата нямаха никакви обноски, не знаеха какво е да си семейство и как да се дьржат. Двамата мьже бяха последния шанс за тези дечица да бьдат осиновени ( вероятно и за това агенцията им беше предложила децата). Двамата мьже бяха невероятни, така се грижеха за момченцата, заобиколиха ги с тьрпение и любов и след време настьпи драстична промяна. Дори когато отидоха в сьда да подпишат документите за окончателно осиновяване, всички плачеха, дори и сьдията. Тези двама хора дават невероятен шанс на тези деца. Така че свят голям, хора всякакви, не може да сложим различни хора под един похлопак.
Единственото което ме дразни около хомосексуалните хора е начина по който те дискутират темата. Гледала сьм различни документални предавания тук и повечето твьрдят, че пол като такьв несьществува, това е само едно абстрактно понятие и ние хората сме прикачили етикети и считаме едни за мьже, а други за жени, което било  погрешно и ограничаващо. Голямо кривене на езици пада.

# 40
  • Мнения: 822
Само ще вмъкна,че преди около 3-4 седмици по радиото дискутираха резултатите от едно проучване за Канада,според което втората основна причина за демографския срив в страната е огромната хомосексуална вълна.Първата причина беше повишената продължителност на живота.А мисля,че Канада е доста по-либерална по отношение на тези хора дори и от Щатите.Не зная,доколко може да се вярва на това проучване,защото сякаш беше поръчано от някаква религиозна организация.Но също толкова може да се вярва и на другите статистики и изследвания, като се има предвид силното лоби от хомосексуалисти във всички обществени сфери.
Иначе конкретно по въпроса...Мисля,че съм толерантна,приемам тези хора,общувам нормално с тях... Peace

П.П.И в някои развити страни като Канада въпросът за толерантността вече не е на дневен ред.Все повече се говори за дискриминация на хетеросексуалните,за сметка на хомосексуалните индивиди.

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 07:07 от niara

# 41
  • Мнения: 2 757

Не отдавна гледах за една двойка мьже, който осинивяват две момченца, които са били в много лоша семейна среда на наркомени, като цяло много трудни за гледене, . Децата нямаха никакви обноски, не знаеха какво е да си семейство и как да се дьржат. Двамата мьже бяха последния шанс за тези дечица да бьдат осиновени ( вероятно и за това агенцията им беше предложила децата). Двамата мьже бяха невероятни, така се грижеха за момченцата, заобиколиха ги с тьрпение и любов и след време настьпи драстична промяна. Дори когато отидоха в сьда да подпишат документите за окончателно осиновяване, всички плачеха, дори и сьдията. Тези двама хора дават невероятен шанс на тези деца. Така че свят голям, хора всякакви, не може да сложим различни хора под един похлопак.

Е явно е, че кой си няма късмет си няма. От трън та на глог. На пръв поглед нещата могат да изглеждат всякак си ама само Господ знае кво им е на тия деца и какви невидими травми са им причинени. Като казвам травми (понеже ще има неразбрали) нямам предвид физически или психически, а духовни травми. Но пък няма гаранция, че животът все пак няма да им предложи възможност да им се отворят очите и да си променят поглед върху живота  след съжителството с гейовете  #Cussing out Природата си е направила неща по най-добрия начин. Всички намеси на "умни" хора само бъдещето ще покаже до какво ще доведат, защото нещата са прекалено сложни за да стигне до верен извод по тях на един разговор на кафе. От друга страна пък са много прости ако човек просто си следва съвестта.

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз ги приемам, още в БГ имах такива познати. Всеки има право да живее с, и да обича, когото харесва. Между другото и доста от русначетата, които бяха при нас на курс по немски, са се държали кофти на една от екскурзиите, защото гида им е бил травестит. Та май не е само в БГ неприязъна към инако-обичащите. 

# 43
  • Мнения: 295
Присъединявам се към коментара на NikiFin - казала го е съвсем точно.

# 44
  • Мнения: 2 427
Лени,нали знаеш ,че с оня пример за Гей обществото в  античните времена направо се подписа под моята теория за хомосексуализма като разновидност в перверзията Joy.Ами нали точно това се говори бе мило,хората са биле презадоволени,разюздани,перверзни,организирвали са си оргии и какво ли още не за да се отърват от скуката.Онези,от висшите общества.Оитваш в Сицилия,там има даже документи исторически паметници.Ми естественно че ще им е скучно да правят любов с една жена(примерно съпругата им) ,след като вече са разбрали какво е да си на камара с 30 мъже и жени...
Както казах ,аз проблеми не им създавам на хората,нито пък са чули лоша дума от мен,ама да казвам че са нормални,цък,не са!
Преди няколко години прочетох
Ейсид Хаус на Уелш,там имаше един разказ за един транс сексуален...вярно,доста ми ставаше мъчно за съществото от време на време,но от друга старана не спрях да мисля за него като на някакво причудливо чудовище в стил Франкенщайн,от което на няколко пъти стомаха ми се сви в болезнен спазъм.Та може да се каже че изпитвам противоречиви чувства, от време на време ми е жал,но паралелно с това и страшно ме е гнус.
А да не говорим пък за проституиращите такива.Тук при нас в Торино май не са чак в такъв мащаб,ама в Милано е някакъв Содом и Гомор...

# 45
  • Мнения: 2 427
Феям,мила...това за неудволетворените жени едно време,бошлав работа Joy.Едно време са биле тоооклова разгулни че направо се изчервявам докато си го мисля.Този път говорим за простолюдието...Мъжа докато е бил я на война я в гората за дърва,какви работи е правила жена му,не ти е работа.Даже веднъж си говорихме на темата с баба ми,жената е живяла в малко селце ,където всички се познават до 9 коляно,то любовници ,то изневери...страшни афери са се въртели м-у селяните,ние сме цвете пред тях.Веднъж бях хванала за разказвач и дядо му на моя мъж-uvisna mi cheneto!!!Пък иначе като ги слушаш възрастните все моралисти го раздават"По наше време такова neshto nyamashe..."Скучно им е било на хората...ние си имаме шоппинга,клетъчните телефони,форумите,ТВ-то,кино,преса...на тях това им е оставало.Така че тези неудволетворените жени дето само са раждали деца е нямало да търсят радост извън семейното ложе,ако не знаеха що е удоволствието.Това важи за цял свят!Имах позната,която държеше магазин за дамско белё в Саудитска арабия,наложиха се да го затворят и да се върнат по родните места че мъжа и бая беше оплел конците с клиентките,които идвали да купуват при него.Така че няма нещо което да спре човека да получи това което му се полага,ни догми ни раси.За такова нещо се е умирало,ама пак са го правили на поразия #Crazy.

# 46
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
След 50 години аргументите на тези от вас, които са против женитби и осиновяване на деца от гей двойки, ще звучат по същия начин, по който сега биха ви звучали аргументите на хората, които в началото на миналия век са били против на жените и малцинствата да се дава да гласуват, призовавайки природа и традиция с подобни аргументи.

# 47
  • Мнения: 6 167
Лени,нали знаеш ,че с оня пример за Гей обществото в  античните времена направо се подписа под моята теория за хомосексуализма като разновидност в перверзията Joy.

Нищо не подписвам.  Twisted Evil
Държа на мнението си и НЕ споделям теорията ти .
обяснила съм много подробно защо в дългия ми постинг на стр.2.

 „Перверзия“е викторианско понятие, което означва нерепродуктивна сексуалност.
Перверзия означава безцелно еротично занимание. И ако трябва да сме точни, всеки акт, целящ просто, непродуктивно удоволствие е перверзия. В този смисъл, да, хомосексуализма е перверзия, както и всеки полов акт или друго еротично занимание между 2ма души, което не цели забременяване.

Най широко разпространената исторически перверзия е мастурбацията.
И не само, зависи от историческия период и влиянието на догмите: Майка ми ( за баба ми да не говорим) смятат оралната любов за перверзия. А когато във филм мъжа клекне пред жена и камерата го скрие от погледа на зрителя, баба ми казваше " Боже, какви перверзии, до къде сигнахме"

За патологична перверзия се говори тогава, когато няма двама партньора (хора), които изпитват взаимно  еротично удоволствие. Тоест единия отсъства ( или е насилен да задоволява ). Мисля, че се разбира намека ми, да не посочвам примери, че е отвратително.

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 23:11 от Lennie

# 48
  • Мнения: 2 427
Лени,аз съм привърженик на Юнг и Фройд и не мога да се съглася с твоята дефиниция за перверзност.Наречи ме старомодна,но в тази област винаги предпочитам класиката отколкото отвлечените ,шантави нови изгъзици които рядко се оповават на реалноста и  практиката,а виреят единственно в "по принцип" и теория.
Но както и да е,няма смисъл наистина от безплодни спорове на тази  тема.                                                                                        Чувствам страшно глупаво изобщо че писах след първия постинг по темата.Уморително и отегчително е!

# 49
  • Мнения: 934
Толерантна, леко дистанцирана. На мен не ми пречат. Въпрос на интелигентност е да приемеш различното и правото на избор на другия.
Вижда ми се адски глупаво да се страхуваш, че ако обществото приеме хомосексуализма за нормален, това е заплаха за "нормалните", че изведнъж светът ще се напълни с гейове и олеле какъв ужас ще настане. Значи какво излиза - че "нормалността" разчита на активното подтискане на хомосексуализма, за да просъществува?   

# 50
  • Мнения: 1 363
Много  добре и най - свободно се чувствам в компанията на т.нар "обратни". Предпочитам да ходя в заведенията за гейове ако има такива където съм и тяхната компания ми е много приятна.  Нямам би- сексуални тенденции.



# 51
  • Мнения: 948
След 50 години аргументите на тези от вас, които са против женитби и осиновяване на деца от гей двойки, ще звучат по същия начин, по който сега биха ви звучали аргументите на хората, които в началото на миналия век са били против на жените и малцинствата да се дава да гласуват, призовавайки природа и традиция с подобни аргументи.

Боре,   bouquet

# 52
  • Мнения: 7 914
Аз съм супер толерантна, понеже и в Бг си имах подобни познати.... а да не говоря за Холандско...Всеки има право на личен живот, както му харесва.... това , че е различен не дава основание да се сочи с пръст Peace

Общи условия

Активация на акаунт