може ли да спи в кошница за кола?

  • 3 191
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Нямам нерви да изчета всички мнения дотук. Чувствам се длъжна обаче да напиша какво се препоръчва тук.
Педиатрите и ортопедите НЕ препоръчват използването на кошници за кола повече от 2 часа сумарно на ден, поне до 4-6 месец. Това е заради правилното развитие на дробовете и костите на бебето. Това предупреждение освен в родилния дом го има и във повечето каталози с бебешки стоки, както и на брошури на производители.
Вече има кошници за кола с подвижен гръб, които могат да стават в напълно хоризонтално положение в случай че бебето заспи, а и за съвсем малки бебчета са по-удобни.

Кошницата за кола е кошница за кола, а не легло, шезлонг, люлка или столче за хранене !
Разбра се, всеки избира сам как да отглежда детето си и какви рискове да поема с него.

# 31
  • Мнения: 359
И Цвети заспива най-лесно в кошчето за кола питах педиатърката и тя каза че няма проблем 7 - 8 пъти се е случвало да заспя преди нея и тя остава по цяла нощ в кошчето. Напоследък вече започвам да я приучавам да заспива направо на легълцето но отнема поне 1 час реване.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Не че постоянно спи там обаче се случва Peace. Като ходим на ресторант  или на гости или бебо е на работа с мен или пътуваме за някъде. Мисля че е много полезна вещ , поне на мен ми върши чудесна работа

Общи условия

Активация на акаунт