Бясна съм........

  • 3 142
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
на свеки.Вчера вече прекали.
Непрекъснато създава конфликтни ситуации.
Дъщеря ми ме попита за нещо дали разрешавам да го направи,аз отговарям не неможе и  обяснявам защо.
Свеки "милата"знаете ли какво и каза в мое присъствие" Не я слушай майка ти, ще го направиш щом искаш"
След което детето взе да реве и да се тръшка и накрая тя и позволи да направи това,което  аз бях забранила.
Бясна съм #Cussing out
Говорих с мъжа ми да и каже това да не се повтаря.Но като си я знам каква е едва ли ще се повлияе.
Вие как бихте ме посъветвали да постъпя в тази ситуация?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо не каза на свеки, че детето си има майка, която да решава какво може и какво не?!

# 2
  • Мнения: 7 474
Трябвало е да реагираш на момента и да не позволиш това , което не си разрешила. И объясни на детето ,че мама е тази ,която трябва да се слуша и тя и само тя ,може да разреши или забрани нещо (пред свеки всичко това) Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 1 403
В прав текст и казвам вси4ко  Laughing

# 4
  • Мнения: 4 633
Бих я дръпнала настрани и с две изречения бих и обяснила, че родителите са тези,които взимат решенията.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
В прав текст и казвам вси4ко  Laughing

Така, така  Peace

# 6
  • Мнения: 302
Поговори със свекърва си и кажи че не е никак правилно да прави така.!!!Майка ми поне се научи в това отношение да не се меси!Сега като иска нещо малкия 1-во му казва отиди да питаш майка си,тя ако разреши!

# 7
  • Мнения: 334




Защо не каза на свеки, че детето си има майка, която да решава какво може и какво не?!
Да казах и,но вече беше късно, детето ревеше и се тръшкаше и постигна своето.А аз в пристъп на гняв и казах да прави каквото иска, след като моето мнение не е важно за нея.Това не е първия случай, в който баба постъпва така.

# 8
  • Мнения: 334
Не съм от тези дето премълчават,та в прав текст и казах,че не е права след като аз съм забранила тя да разрешава,че по този начин стъпква репутацията ми пред детето"Не я слушай майка си"!?,но тя нали е дебелокожо същество въобще не и трепна окото.Все едно не говоря на нея.Затова помолих съпруга си да проведе разговор с нея,за поведението и.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 770
Отговаряш и на място, веднага, иначе всичко се обесмисля.
Ти трябва да се справиш със свекърва си, а не да чакаш мъжът ти да и казва. Ако сега не проявиш силна воля и решителност - ще ти се качат на главата по-късно.
Не се ядосвай, а си кажи това което ти се иска да и кажеш следващият път. Просто не и де давай.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Заедно ли живеете?

# 11
# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Така е по-сложно. Но не я оставяй да ти се меси. Родителите са тези, които възпитават и взимат решенията. Бабата няма какво да се бърка, освен ако не бъде помолена... явно с твоята свекърва трябва по-твърд подход (както и с моята де).

# 13
Директно, с най-спокойният и студен глас й казвам какво мисля,даже пред детето без да я дърпам настрани или каквото и да било  newsm48

# 14
  • София
  • Мнения: 630
Такива ситуации са много неприятни и оказват своето влияние върху всички. Аз бих настояла за конкретен разговор, в който да се поставят правилата и границите в общуването. Бих наблегнала, че подобно поведение внася страхотно объркване в света на детето и то е най-потърпевшо. Можеш да и кажеш, нещо от рода, че не я изолираш или пренебрегваш, но има основни неща, на които стриктно държиш и едното от тях е, че не искаш да отменя твое решение. Един разговор на тази тема, без обвинения, но с ясно позиция може да свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт