Първа думичка на бебо

  • 1 547
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 026
 Кога бебето ви каза първата си думичка и каква бе тя? Това е много сладък момент! Нашият Бужи от два дни казва абу-абу и накрая стигна ди бабу-бабу и сега непрекъснато повтаря Simple Smile. Вяро, че е неосъзнато от него какво говори, но е много хубаво да бърбори....Simple Smile

# 1
  • Мнения: 247
МАМА Grinning /на 5-ти март/

# 2
# 3
  • Мнения: 5 790
Каза "баба", беше на 9-10 месеца.

# 4
ами паравата и дума беше мама  и я каза на 8 март   

# 5
  • София
  • Мнения: 39 745
Тати - 5ти или 6ти месец. Комшиите ме бъзикаха, щото аз исках да чуя "мама" Simple Smile

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
МАМА-пети месец!

# 7
  • Мнения: 2 000
Митко каза "баба" като беше на 5-6 месеца. Обаче си беше напълно неосъзнато и само викаше ба-ба-ба. А после чухме друга думичка чак към годинката, обаче нямам спомен каква беше  Embarassed

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Моята пък от новородена повтаряше МАМА  #Crazy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Ам-ам пред тавата с агнешко на Великден. Laughing Тъкмо беше навършила годинка.
Преди това повтаряше срички като та-та, ма-ма, но абсолютно неволно и аз тях не ги смятам за думи.

# 10
  • Мнения: 2 663
Повтаря баба и мама от преди вече почти месец

# 11
# 12
  • Мнения: 942
Моята пък от новородена повтаряше МАМА  #Crazy
smile3501

# 13
  • Мнения: 1 259
На 7 м. каза баба.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 672
Ади деееее/Хайде де/- искаше си млякото и плачеше.
Много му се смеехме с мъжа ми -какъв ни е лакумник  Laughing Laughing Laughing

# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203

Така де- защо никой не прави разлика между съзнателните думи и бебешките бръщолевения. Все ми е на акъла, че бебе на 4-5 месеца казва на майка си МАМО, а на баба си- БАБО  Stop

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
баба, деде, тата, но не и мама Sad Дискриминация. hahaha Joy Започна да се "бабосва" някъде на около 6 месеца, но не мисля че е било осъзнато.

# 17
  • Мнения: 135
тата на 5-ти мес.

# 18
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Така де- защо никой не прави разлика между съзнателните думи и бебешките бръщолевения. Все ми е на акъла, че бебе на 4-5 месеца казва на майка си МАМО, а на баба си- БАБО  Stop
Аз не видях някъде да пише първа съзнателна дума! WinkВъпреки ,че синът ми казваше мама ,като искаше да го взема и то само и единствено на мен!

# 19
# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Така де- защо никой не прави разлика между съзнателните думи и бебешките бръщолевения. Все ми е на акъла, че бебе на 4-5 месеца казва на майка си МАМО, а на баба си- БАБО  Stop
Аз не видях някъде да пише първа съзнателна дума! WinkВъпреки ,че синът ми казваше мама ,като искаше да го взема и то само и единствено на мен!

ОК, никъде не пише. Просто на тези бебешки гукания аз не им викам "думи"  Peace

# 21
  • Мнения: 577
ние също казахме бабо

# 22
  • Мнения: 485
Та-та беше първата на около 7 месеца.
Но първата съзнателна беше МАМА  Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Тата Laughing

# 24
  • Мнения: 282
На 8ми март каза мама Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 992
мама - като беше на 7 месеца

# 26
  • Мнения: 4 362
Първата думичка я каза преди седмица беше "кака" и аз и братовчед ми загубихме ума и дума,щото е неосъзнато,но за първи път прави срички,съмняваме се ,че я е чула от него щото той по цял ден ме какосва  Mr. Green и сега продължава от време на време да я казва  Wink

# 27
  • Мнения: 663
мама-на 5 месеца

# 28
  • софия
  • Мнения: 495
баба-на 7 месеца Peace

# 29
  • Мнения: 1 588
Първата думичка я каза преди седмица беше "кака" и аз и братовчед ми загубихме ума и дума,щото е неосъзнато,но за първи път прави срички,съмняваме се ,че я е чула от него щото той по цял ден ме какосва  Mr. Green и сега продължава от време на време да я казва  Wink

Голямата ми дъщеря беше много "приказлива", след като почна да гука. Записала съм си, че на 3 месеца и половина е казвала "кака" и "конгонго" Simple Smile На 6 месеца започна да казва "ма-ма", все съм се чудила доколко осъзнава думата (като се има предвид, че е със синдром на Даун), но я употребяваше доста на място - най-често рано сутринта към 6 часа в тъмното, като се събудеше гладна... Следващата й дума беше "баба", започна да я казва на 8 месеца и за тази дума съм вече сигурна, че още тогава я използваше по предназначение, понеже баба й не живее с нас, но често идва и двете се обожават една друга.

# 30
  • Мнения: 218
Първата съзнателна дума (която аз да разбера) беше Ки на котето (от Лъки)  Mr. Green

Иначе си гукаше от много мъничка, а чак сега казва съзнателно Мама Confused

# 31
  • Мнения: 4 181
Момичета, а как разбирате дали е съзнателно.
Алекс например казва "мам-мам" само на мен, когато е кисел и протяга ръчички да го взема, това означава ли,че е съзнателно?
Според мен ба-ба казва също само на майка ми,  на свекито не Mr. Green

# 32
  • Мнения: 4 362
Първата думичка я каза преди седмица беше "кака" и аз и братовчед ми загубихме ума и дума,щото е неосъзнато,но за първи път прави срички,съмняваме се ,че я е чула от него щото той по цял ден ме какосва  Mr. Green и сега продължава от време на време да я казва  Wink

 но я употребяваше доста на място - най-често рано сутринта към 6 часа в тъмното, като се събудеше гладна.

Аха  Grinning и аз съм я чувала сутрин на като се събуди към 6: 30 говори си нещо на играчките и след малко "кака"  Mr. Green

Момичета, а как разбирате дали е съзнателно.
Алекс например казва "мам-мам" само на мен, когато е кисел и протяга ръчички да го взема, това означава ли,че е съзнателно?

щом се обръща към теб със "мам-мам" значи е съзнателно   Grinning обаче ако всяка втора дума му е мама ,ей така върви и мърмори ,значи не е

# 33
  • Мнения: 4 242
Около 5-я месец изреждаше доста срички ма-ма, ба-ба, та-та, да-да, неосъзнато разбира се, но първата дума беше мама. Педката се смая много като я чу, при положение че на годинка трябва да знае 5 различни вида срички, пита тогава вицове ли ще и разказва Joy В градинката и казваха "говорящото бебе" Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 8 505
В деня,в който навърши 5м-Тата Mr. Green Мама каза доста по-късно.

# 35
  • Мнения: 489
 Не помня на колко месеца беше, но първо каза  МАМА.

# 36
  • Мнения: 2 211
На 6 месеца каза тати.

# 37
  • Мнения: 11 818
От 5-тия месец - ба-ба, та-та, ма-ма, ге-ге, ке.. мама - когато ме иска.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 787
Ма-ма.На 6 месеца и половина.

# 39
  • Мнения: 1 186
ТА-ТА-на 6 месеца го каза а сега повтаря само мА-мА -постонно ме мамосва- вече и е трудно да каже та-та или та-ти

Общи условия

Активация на акаунт