Няколко въпроса за Букурещ :)

  • 2 761
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 992
Заминавам за два дни другата седмица и много се радвам. Обаче никога не съм ходила в РУмъния и си нямам никаква представа за столицата. Та основните ми въпроси са - какво да гледаме там - музеи, забележителности ми подскажете, моля Simple Smile Както и за два дни какви джобни да взема - май само за ядене и за сувенири  ще ми трябват - какви са горе-долу цените. Може ли да плащаме в евро или ще трябва да обръщаме парите и какъв е курсът.Ей такива работи:) Благодаря много!!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Мога само да кажа, че курсът на леята към еврото е 1 евро=3.34 леи. Мисля, че трябва да плащаш в леи, в евро си взимат само бакшишите на границата. Хубав град бил, ще чакаме да споделиш впечатления като се върнеш.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 992
То и аз чух, че е много красив, а си го представях мрачен, за това реших да питам къде да се ходи, защото явно е интересно:) Благодаря за курса!
Дано още някой се включи Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 821
Има доста интересни сгради. Двореца на Чаушеску..то се води като бивш партиен дом ако не се лъжа. Огромна сграда..бяла. Има интересни галерии, но отдавна ходих и не помня имена. Квартала с посолствата също е интересен от гледна точка на архитектурата на сградите. Имат много паркове, по-големи от софийските, с езера. Красиво е. Тогава когато бях за последно..преди около 4-5г. ми направи впечатление липсата на заведения като нашите кафененца...сега незнам как е.
Като цяло Букурещ е красив град.
Имат си и те ЦУМ много подобен на нашия Mr. Green
Приятно изкарване!

Забравих....имат природонаучен музей...много голям.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 563
House of people - дворецът на Чаушеску според мен си струва, миналата година входът беше 8 евро, впечатляващо е.

# 5
  • Мнения: 487
Да допълня: Парламента, близо до него по главния булевард паментник на няккави летци ли бяха, някакви герои техни обаче стои много внушително по средата на улицата...

Обаче дано имаш гид, че там имат гадния факт, че липсват табели ан улиците и дори с карта е доста трудно да се ориентираш къде си,...

# 6
  • Мнения: 1 937
Еовин, както и в Споделете, пак те съветвам да си много внимателна.

Вярно, наричат Букурещ "Малкият Париж", ама освен архитектурно донякъде, е твърде далеч от подобно сравнение...

Зависи и от целта на пътуването - затова съвет не мога да дам, но пък ти пожелавам приятни емоции и да поискаш да се върнеш там, а не подобно на мен, да се надяваш никога да не ти се налага отново!  Confused




# 7
  • Мнения: 6 992
Еовин, както и в Споделете, пак те съветвам да си много внимателна.

Това съм го пропуснала, ей сега ще го прочета.
Иначе пътувам до там заради един конкурс, в който участвах. Надявам се всичко да бъде наред, благодаря за съвета Grinning

# 8
  • Мнения: 6 992
Мноооого ми хареса!Не ме ограбиха Mr. Green
Споделям, ако но друг му е нужно - евро - леи 1 - 3,5 , долар - леи - 2,8 .Цените на храната са като в София. Дребните сувенири също не са скъпи. Такситата взимат около 1,20 леи на километър,но има много удобно метро, карта за 10 пътувания е 6,5 леи. Разстоянията в центъра могат да се вървят пеша.
За два дена - толкова Laughing

# 9
  • Мнения: 2 821
Еовин , не казваш какво посети...

# 10
  • Мнения: 6 992
Ами защото не можахме да видим много, понеже на моята колежка повече и се ходеше по магазините Mr. Green А всъщност имахме само един ден за разходка.Квартирата ни беше на центъра и беше доста удобно. Ходихме до техния Университет, до Двореца на Народа, но там не дадоха да пристъпим, защото имаше среща на президентите на франкофонските страни.Разгледахме една стара крепост, мисля,че се превежда Стария дворец , намира се до една голяма църква и в нея е живял Влад Тепеш. Видяхме и Съдебната палата - също много красива сграда.Общо-взето като че ли това. Паметникът на Летците беше далеч от нашия район и нямахме време да идем там ...Не ни остана и време за музея на изкуствата Rolling Eyes Но нищо, то е близо, току-виж отскоча пак с повод, без повод...Много обичам да пътувам Hug Опитвам се да кача снимки,но ми прави проблем сайтът и може би чак утре ще ви покажа:) Успяхме да се ориентираме без гид - само с една малка карта. Имената на улиците ги пише, ама на едни ситни табелки, малко взиране трябва Shocked Но пък и ние не сме се бутали много, все по центъра...Утре трябва да съм качила снимките и да напиша по-дългата статия, и за двете ще ви дам линк, ако ви е интересно. Благодаря много пак за всички съвети!:)

снимки: http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2262&AlbumId=68582

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 00:09 от Еовин

Общи условия

Активация на акаунт