Не спира да бърбори на бебешки!

  • 1 482
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Здравейте!
Дъщеря ни е на година и три месеца и от две-три седмици насам не спира да Говори/бърбори на бебешки, ама супер сложни ги върти в устата, чак си криви устните в старание да изговори това, което си е наумила. Joy hahaha
И го прави като ни гледа право в очите - точно сякаш нещо ни казва, или пък казва нещо с рязък тон и се обръща на другата посока и тръгва hahaha
Хем ми е много смешно, хем на моменти ме хваща яд, че не я разбирам, защото детето определно иска да ни каже нещо? newsm78 Thinking
Споделете как беше/или е при вас.....значи ли това, че скоро ще проговори.....колко време ще ни приказва на бебешки Thinking newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 537
След този период ще има известно време през, което пък нищо няма да иска да каже и после ще започне да се опитва да повтаря всичко, което е чула да казваш, така че в един момент само ти ще можеш да я разбираш какво иска, но определено не трябва да се разсейваш много, много и трябва да си спомняш, за какво сте си говорили последно, за да разбереш какво ти говори в момента

# 2
  • Мнения: 3 360
Съкровищница ,ние сме на същата вълна в момента LaughingВсе една и съща" плоча върти-бъра-бъра..." и нищо не се разбира! JoyИ аз очаквам проговарянето,но все още е мираж LaughingПоне е забавно,нали?  bouquet

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Нарича се "бебешки жаргон". Добър знак е, че езиковото развитие за този етап протича нормално. Все пак е добре да се вслушвате за думи, които да са реални. Постепенно жаргонът се измества от разумната реч и до към 2рия рожден ден, детето спира да я използва.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 340
Моят дребосък е абсолютно същия, и е много убедителен като говори - ръкомаха, прикляква и т.н. Който не му знае номерата си мисли, че наистина приказва  hahaha и пита какво е казал. Надявам се като тръгне на ясла и наистина да проговори  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 948
И моят син бърбори на бебешки. Heart EyesКато започне да обяснява нещо,та няма край... LaughingДаже и ръкомаха, и гримаси прави. Heart EyesОпределено пада голяма веселба. Hug

# 6
  • Мнения: 2 220
Сина ми от няколкомесечен не млъква. Даже майка ми се притесни, че нещо му имало  ooooh! И аз си мсилех, че рано ще проговори, но той продължава усилено по същия начин. Естествено, казва и истински думи, но не е нещо изключително. Но какво лли кара някои деца толкова много да бърборкат, а на други да не им чуваш гласа?

# 7
  • Мнения: 2 214
Е при нас и беше и е НИЩООООООООО Joy
Вече сме почти на 2 и нито дума.
Една мамйка в градинката ми каза "Спокойно, нашите са от умните, първо мислят после говорят".
Само това ми е успокоението Praynig

# 8
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
същата работа и у нас, така бърборясва по цял ден. понякога тързо изговаря срички и много смешно става. но ясно нито една дума не казва, нито дай, нито ало, нищо.......а изговаря много извъртени звуци. ще видим.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 848
И Сиси говореше по този начин, нито една дума не разбирах, не наричаше едно и също нещо по някакъв начин та да си преведе човек и да се сети евентуално. Така си стана на две години. Едва след това започна леко полека да и се разбира и много бързо усвои речта. Сега няма никакви говорни проблеми, 'р' казва отдавна.
Тогава обаче бях леко притеснена, защото я сравнявах с брат и, който на 2 години ползваше човешка реч. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 680
моята Ева знае как правят всички животни, казва мама, бате, тате, не, дай и оттам на всичко казва бъля - бъля.
Говорим си ние с батко й  и понеже и тя иска да участва в разговора и не може да говори като нас започва с " Бъля бъля бъля" и така докато и ние не млъкнем ,  а ние пък нарочно говорим и си умираме от смях.
Сега са големи сладури кефи й се Hug

# 11
  • Мнения: 8 505
След 8-9м започна да и се разбира повече.На около година започна бебешкото говорене и едва преди около 3м започна да изговаря разбираеми думи.

# 12
  • Мнения: 2 757
И ние сме така. Мислех, че понеже е 3-езиков и затова още не е казал ни една смислена дума. Сестра ми вика, че говори на датски, но определено не е защото тук никой не го разбира. Много са благи и смешни, не съм вервала, че е такъв купон с бебе

# 13
  • Мнения: 7 362
Здравейте!
Дъщеря ни е на година и три месеца и от две-три седмици насам не спира да Говори/бърбори на бебешки, ама супер сложни ги върти в устата, чак си криви устните в старание да изговори това, което си е наумила. Joy hahaha
И го прави като ни гледа право в очите - точно сякаш нещо ни казва, или пък казва нещо с рязък тон и се обръща на другата посока и тръгва hahaha
Хем ми е много смешно, хем на моменти ме хваща яд, че не я разбирам, защото детето определно иска да ни каже нещо? newsm78 Thinking
Споделете как беше/или е при вас.....значи ли това, че скоро ще проговори.....колко време ще ни приказва на бебешки Thinking newsm78
  Е,това си е подготовка на артикулационния апарат за изговор на различните звуци,а в последствие и на думите.Не може нищо да не разбираш,най-малко сочи това което иска.Постарай се да доловиш кое с какви звуци назовава.Например при нас "адата" е водата и ние му повтаряме думата,"Меми" беше за "Мими" повтаря ме му всяка бебешка дума точно както се произнася и сега на 1 г 5 м вече произнася около 20-30 думи правилно и продължаваме със същата тактика.Просто му " помогни" по-бързо да проговори.  bouquet

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами моя син на 1г. и 1м. проговори и сега вече повтаря всяка дума която чуе. Всеки ден използва все повече думички. И прави прости изречение от 2-3 думички. Примерно "Ауо тати еуа" или "мама нани" и т.н. Никога не е бърборил на неразбираем език. И не мога да ти кажа до кога ще продължи така. Имам приятелка сина е вече над 2г. и още бърбори неразбираемо.

Общи условия

Активация на акаунт