за зъбките

  • 780
  • 6
  •   1
Отговори
Мами споделете моля ви какви са били вашите тревоги около разтежа на зъбките на бебоците си 
аз с баткото не съм и разбрала дори докато сега с малката принцеса от вчера съм се видяла в чудо то е температура хрема непрекъснато плачене а от днес и разстройство вчера ходихме и на лекар и казаха че е здрава и е от зъбките незнам само колко време трябва да мине при вас как беше и как се справихте
толкова ми е кофти че не мога да му помогна на бебо

# 1
  • Мнения: 1 259
Вземи си Генигел бейби,скъп е но помага Peace

# 2
  • Мнения: 2 237
Нашите проблеми са основно температура,за щастие Калина няма лиги.Всичко гълта навътре.Виждала съм много лигави деца докато им растат зъби.
Иначе аз отидох да си купя този Генигел и аптекарката ме изгледа учудено,каза че въобще не бил подходящ и кой ми бил казал че става....В крайна сметка не пожела да ми го продаде  Shocked

# 3
  • Мнения: 400
При нас е подобно положението - всичко беше гладко с баткото, но сегаааааа..... Малкия е на 9 месеца, първото зъбче проби точно миналата седмица. Какво ли не преживяхме. Първо, настроението му беше нетърпимо всекидневно в течение на месеци. Изкарваше ме от релси, понякога го тресях в ръцете си от гняв, пиех валериан всеки ден. Разходките ги прекратих, че ставаше панаир на улицата. Температура вдигаше, когато си пожелаеше. Отначало го тъпчех с ефералган и нурофен, защото мислехме че развива разни други инфекции. Но резултатите от кръв и урина бяха все добри. Имаше кашлица, имаше хрема, разтройство, но най-често температура. Последните седмици минах на Хамомила по свое усмотрение (сякаш помагаше, поне температурата спираше). Веднъж мазах с Калгел, защото горкото се дереше и не заспиваше, а всеки ден си заспива като по часовник в 20.00ч. За 3 минути заспа. След 20 минути повторих мазането, защото като го оставях в леглото, се разрева пак.

И ето най-накрая се уверих в причината. От няколко дена е ангелче в моите очи. Може би до следващия зъб....
Интересно, че личната и пулмолога-педиатър не посмяха да отдадат нещата на зъбките. Напротив - държат се уплашено, подозираха бъбречни инфекции и какво ли не.

Пожелавам ви по-леко и по-бързо прорязване.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 08:02 от m i

# 4
  • Мнения: 398
Izvinete me za latinicata.

I az sam v chok ot moiata beba ot 3-4 dni, dori tazi nosht misleh na speshen lekar da hodim. V Chetvartak imashe razstroistvo, posledvaha 2 noshti temperatura kam38-39,5, koeto mina. Sarbi ya pod nosa, ima samo 2 dolni zaba. Reve i izpada v izteria za naj-malkoto. Napravo ne znam kakvo da pravia veche. Maja s Kalgel i j davam Tempra- ne znam na koe lekarstvo saotvetstva tova v BG. Napravo sam v chudo. Samo iska po racete mi da visi i taka Sad Mnogo e jalna, samo reve i s nishto ne moje da j se ugodi. Za parvi pat ya vijdam takava.

# 5
  • Мнения: 2 171
И Алекс е от децата, на които зъбките излизат много болезнено. Той вече има цели 9 и още 1 или 2 на път. Изпробвала съм какво ли не, за да го облекча, но без резултат - Дентинокс, Калгел, Генгигел /той е точно за облекчаване на зъбоникнене/, Камомила Вулгарис. Единствено ефект при нас има сиропа Панадол, но пак само за 2-3 часа. При Алекс зъбките излизат, придружени с огромно количество лиги /чак се чудя откъде извират/, хъркащ нос, разстройство и зачервено дупе. Температурата и хремата са резултат не от самото зъбоникнене, а от спад в имунната система, дължащ се на зъбоникненето, затова и никой лекар не може да търси оправдание за висока Т в зъбки, а е длъжен да изключи бактериални и вирусни инфекции. Да не говорим, че Т 38.5-39.5 С си е направо плашеща и е невъзможно да се дължи само на никнене на зъбки.

# 6
  • Мнения: 3 456
Моята щерка се разболява при никненето на всеки зъб. Червено гърло, хрема, Т- при първите зъби педито все ни предписваше АБ, защото това не било от зъбите, но по-късно вече си знаех. Сега в момента пак й никне единия кътник и пак е така. Просто, докато й никнат зъби й пада имунитета и се разболява-става по-уязвима за всякакви инфекции.

Общи условия

Активация на акаунт