kak da se osvobodq psixicheski

  • 2 997
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 264
Jam е права за спермограмата. Ние също започнахме най-напред от там след 1 г. неуспешни опити, защото при мъжа това е единственото изследване, което правят. При мъжа ми всичко си беше наред и аз затова настоявах и на мен да ми пуснат изследвания, за да съм убедена, че проблемът не е здравословен. Но ходих при двама гинеколози, които ми казваха, че щом цикълът ми е редовен, значи няма нужда от изследване (поне на хормоните), тъй като всяко хормонално нарушение ще повлияе на цикъла. И въпреки това, след като си "измпрънках" да ми пуснат изследването поне за успокоение се оказа, че нивото на пролактина ми е много високо. Аз си помислих, че това може да е причината да не мога да забременея. Пих лекарства 3 месеца, но след като приключих с лечението все протаках пускането на ново изследване. Мислех си, че ако се окаже, че хормоните са ми в нормалните граници, значи ще започне ходене по мъките с всички  други изследвания които трябва да направя. Четох за тях в zachatie.org. И така след година и половина опити още преди да изследвам отново хормоните се оказа, че съм бременна.
Но тъй като казваш, че при теб всичко е наред, то няма причина да се измъчваш. Мисли, че сега е момента да изживеете с мъжа си много хубави моменти само двамата. А като дойде бебчо ще сте още по-щастливи, но тогава ще имате и грижи около малкото съкровище.
Пожелавам ти много спокойствие и усмивки преди да се появи бебчо, защото съм сигурна, че скоро и това ще стане!

# 16
  • Мнения: 3 500
И аз мисля, че всичко е на психична основа.Трябва да спреш да смяташ кога си овулация, да спреш да мислиш след всеки полов акт дали сте си направили бебе.Отдай се на съпруга си, дарявайте си много любов, много страст и много удоволствие в секса.Мислете за вас двамата и бебето само ще дойде.Сигурна съм, не губи кураж и не се отчайвай, защото всичко ще бъде наред.Нали знаеш, че шанса на жената да забременее в месеца е около 10%, тя е в овулация 2 дни в месеца и всеки месец тези два дни са различни.Просто още не сте ги улучили.Успокой се и гледай положително, не допускай да помрачиш семейното щастие, бебето ще се появи скоро.Забавлявай се, излизайте с приятели и ще видиш, че ще ти дойде неочаквано.Целувки.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 360
И аз мисля, че всичко е на психична основа.Трябва да спреш да смяташ кога си овулация, да спреш да мислиш след всеки полов акт дали сте си направили бебе.

Selia, ами ако мъжът й, не дай Боже, е стерилен? колкото и да спира да мисли момичето, бебе няма да дойде. не случайно споменах, че в над 50% от случаите на проблемно забременяване, причината се оказва у мъжа.

съветите ти са хубави, но са подходящи за нетърпелива двойка, която опитва от няколко месеца и не се получава. за хора, които опитват от 2 години и не става, положението е друго. не случайно в медицината се приема, че след 1 година неуспешни опити, се говори за първичен инфертилитет.

# 18
И аз мисля, че всичко е на психична основа.Трябва да спреш да смяташ кога си овулация, да спреш да мислиш след всеки полов акт дали сте си направили бебе.

Selia, ами ако мъжът й, не дай Боже, е стерилен? колкото и да спира да мисли момичето, бебе няма да дойде. не случайно споменах, че в над 50% от случаите на проблемно забременяване, причината се оказва у мъжа.

съветите ти са хубави, но са подходящи за нетърпелива двойка, която опитва от няколко месеца и не се получава. за хора, които опитват от 2 години и не става, положението е друго. не случайно в медицината се приема, че след 1 година неуспешни опити, се говори за първичен инфертилитет.

 Здр, ние сме правили спермограма на мъжа ми,всичко си му е наред ,при мен последно меря температура но не сам си гледала тръбите...чета че има и някакви изследваниа....

# 19
И аз мисля, че всичко е на психична основа.Трябва да спреш да смяташ кога си овулация, да спреш да мислиш след всеки полов акт дали сте си направили бебе.Отдай се на съпруга си, дарявайте си много любов, много страст и много удоволствие в секса.Мислете за вас двамата и бебето само ще дойде.Сигурна съм, не губи кураж и не се отчайвай, защото всичко ще бъде наред.Нали знаеш, че шанса на жената да забременее в месеца е около 10%, тя е в овулация 2 дни в месеца и всеки месец тези два дни са различни.Просто още не сте ги улучили.Успокой се и гледай положително, не допускай да помрачиш семейното щастие, бебето ще се появи скоро.Забавлявай се, излизайте с приятели и ще видиш, че ще ти дойде неочаквано.Целувки.
др


    здр
  благодаря ти за окуражителните думи,като ми ги казваш си мисля че има още шанс Praynigискрено се надявам да имам и аз едно ангелче каквото имаш ти Praynig Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 6 360
Здр, ние сме правили спермограма на мъжа ми,всичко си му е наред ,при мен последно меря температура но не сам си гледала тръбите...чета че има и някакви изследваниа....

това е чудесно, че спермограмата е наред. ако с температурния метод или по друг начин си установила, че имаш овулация, сега можеш да провериш тръбите дали са проходими. ако и те са наред - тогава наистина просто се отдайте на приятното бебеправене.

за да провериш тръбите има два начина - рентгенова снимка (т.н. цветна снимка) или хидротубация (чрез ултразвук).

# 21
  • Мнения: 1 183
Миличка и ние опитвахме много време,и изведнъж наистна без да очакваме то взе,че стана.Не се притеснявай,не плачи когато ти дойде,ако нямате проблеми то ще стане,продължавайте с опитите и спокойствие Peace Успех ти пожелавам и нека скоро се похвалиш с тест от две чертички newsm10 newsm17

# 22
  • Мнения: 2 614
Не знам след една година бебеправене за какво се говори, или не, стерилитет първичен, или не, но и аз от собствен повече от 2-годишен опит се убедих, че когато живота потръгне - работа, която харесваш, дом, в който да се чустваш добре, и човек с когото да споделяш това - бебето идва!
Успокой се и се радвай на живота и моментите на близост с любимия човек!
Не мисли за температури и изследвания - радвай се на живота!  bouquet

# 23
Не знам след една година бебеправене за какво се говори, или не, стерилитет първичен, или не, но и аз от собствен повече от 2-годишен опит се убедих, че когато живота потръгне - работа, която харесваш, дом, в който да се чустваш добре, и човек с когото да споделяш това - бебето идва!
Успокой се и се радвай на живота и моментите на близост с любимия човек!
Не мисли за температури и изследвания - радвай се на живота!  bouquet
   благодаря ти правда z
 аз просто започвам да си внишавам и лоши неща като варви времето,около мен всички приятелки имат вече бебоци и се обезкуражавам.... Tired

# 24
  • Мнения: 2 120
Психически според моя опит е почти невъзможно да се освободиш, но би трябвало за две години да си вече на етап -` Не ми пука`. Извини ме, че говоря така, но ние минаваме през тръшкането, реването, изследванията, разбитите надежди и все до `спирката Непукизъм се стига.
Аз съм там и вече ми е по-добре, но пак си го мисля  и пак си поплаквам.
Вземи една порция кураж, направи изследвания и си правете секс по график и...не спирай да се надяваш. :hug:

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пожелавам ти здраве, спокойствие и скоро да станеш мама!  bouquet Другите преди мен са ти написали изчерпателни съвети, няма какво да добавя. Успех!

# 26

 здр аз да питам,
  някои ще ми каже ли какжи са точно изследванията на хормоните Thinking? предварително ви благодаря

# 27
  • София
  • Мнения: 4 272
За изследванията за жената виж тук http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=35

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 09:44 от Сънчи - Пънчи

# 28
# 29
  • Мнения: 295
Боже, хора, като гедам колко сте чакали... На мен 6 месеца ми се виждат вечност вече  #Puppy dog Явно това си е наистина Божа работа! А като си помисля колко години се психирах за точно обратното- да не би да забременея  hahaha
Успех на всички!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт