kak da se osvobodq psixicheski

  • 2 989
  • 32
  •   1
Отговори
Zdr,az sam na 26g,omagena i dovolna ot givota si gena,doide reme i za dete,no ne idva opitvame s maga mi ot blizo 2g no ...neznam zashto vsi4ko mie nared..vseki pat kogato mi doide menstrualnia cikal i placha po zql den:( :(Ne znam kak da se osvobodq bez da mislq i smqtam koga sam v ovulacia ili ne.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 230
Мила, мисля, че темата ти е за форум "Искам бебе"  http://www.bg-mamma.com/index.php?board=23.0, там има много майки с твоя проблем. Но моя съвет е да спрете да мислите за бебето, отпуснете се и правете секс за удоволствието, а не непременно с мисълта за бебе. Щом всичко ви е наред, вероятно сте се изследвали, бебето рано или късно ще дойде.
Успех!!!

# 2
Цитат
Zdr,
 pogelavam na vsi4ki badeshti maiki ,da im se rodqt edni prekrasni deca i dostoini xora na tozi obarkan svqt Wink
 Nie s moq maj se opitvame ot bllizo 2g..vsichko nie nared,no qvno silnoto gelanie neshto spira neshtata ,kato mi doide po zql den pla4a v kashti :cry:nezman kak da se osvobodq da ne mislq dnes dali sam v ovulacia ili ne a prosto da pravim sex  Embarassed

Здр,
 пожелавам на всички бъдещи майки ,да им се родят едни прекрасни деца и достойни хора на този объркан свят  Wink
 Ние с моя май се опитваме от бллизо 2г..всичко ние наред,но явно силното желание нещо спира нещата ,като ми дойде по цял ден плача в къщи Cry незман как да се освободя да не мисля днес дали съм в овулация или не а просто да правим секс Embarassed

-----------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 09:11 от Сънчи - Пънчи

# 3
  • Мнения: 992
и аз имах същия проблем , 3 години чаках, просто трябва да спреш да мислиш за овулация и дали е станало бебето или не, аз си казах когато ни е писано то ще стане, успокоих се по точно спрях някак си да го мисля и оп то взе че след месец стана
като те чета теб все едно аз съм писала преди да забременея
пожелавам ти успех и скоро да се радваш на две чертички  Hug

# 4
  • Мнения: 7 803
мила, не си единствената минала по пътя  Confused но наистина се успокой и спри да мисли6 и бебо 6те стане. стискам палци това да е по скоро Hug

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Има седмична тема. Задай там въпроса си  Peace

# 6
  • Мнения: 9 990
Какви изследвания сте правили-казваш-всичко ви е наред... Thinking
Използвай Кредор, за да пишеш на Кирилица-така ще те прочетат повечко хора и ще получиш повече отговори.

А иначе-психически ще се освободиш, когато го преодолееш онова разочарование, което смазва с всеки следващ цикъл.Пореви си, отърси се и започни на чисто-нов цикъл-нов късмет! Hug

# 7
  • Мнения: 1 294
И ние чахахме 3 години.Бебчо дойде когато бях изцяло погълната от работата и щастлива от това с което се занимавам.
Моя съвет е да забравиш, че мензиса ти идва на еди коя си дата, просто живей Mr. Green и в един момент ще останеш много щастливо изненадана Heart Eyes.
Хайде горе главата и скоро те искам строена тук в този форум Hug

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Година след като родих първото си дете вече исках второ. Това искане след няколко месеца прерасна във фикс-идея. Когато ми идваше месечния цикъл изпадах в истерия. В един момент, започнах да мисля, че след първото раждане съм увредена и не мога вече да имам деца (макар че родих съвсем нормално, без никакви усложнения). След известно време, макар и трудно, се примирих с тази мисъл. И в един прекрасен момент, когато най-малко очаквахме, чудото стана.
Така че най-важното е да се успокоиш и то само ще дойде.  Grinning

# 9
  • Мнения: 7 718
Пиши на кирилица.
Само с реване нищо няма да стане.
Отидете в клиника по стерилитет.
1. Спермограма
2. Хормони
3. Тест за проходимост на тръбите
4. Фоликуметрия

# 10
  • Мнения: 1 264
Ние правихме опити година и половина преди да забременея. Но още след 6-тия месец започнах да се чуствам зле, когато ми дойде цикъла. Ходих на лекар и единствено исках да ми пуснат изследвания, за да съм сигурна, че всичко е нормално, а останалото - Божа работа. Но тъй като цикълът ми беше много редовен, не ми пуснаха. След повече от година опити вече си измрънках хормонални изследвания, въпреки че лекарите са на мнение, че щом цикълът е нормален, няма нужда от такива изследвания. От резултатите стана ясно, че нивото на пролактина ми е два пъти, че и отгоре над нормата. Пих лекарства за нормализиране. Трябваше пак да ходя на изследвания, но все протаках. Докато един ден цикълът ми закъсня малко, а тестът за бременност беше положителен.
След като всичко при теб е нормално, значи няма от какво да се притесняваш. Млада си, наслаждавай се на живота. Престанете да правите бебе, правете любов. Когато му дойде времето ще забременееш без да очакваш. Вярвай ми, Господ си знае работата.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
sleepy е права, Господ си знае работата. А ти забрави за всякакви сметки за дати, овулации и т.н. затормозяващи неща. Тези мисли те напрягат и пречат за нормалното протичане на жизнените процеси в теб. Казвам го от опит - при нас бебка дойде когато бях на върха в работата си и точно бях решила, че сега вече може да спрем с правенето на бебе и да го отложим за след една година. И месец след като си бях сменила мисленето теста беше положителен Simple Smile

Така че просто смени посоката ни мислите си, наслаждавай се на хубавите отношения с мъжа ти и резултатът ще е налице! А, и вярвай в доброто подреждане на нещата!  bouquet

# 12
  • Мнения: 22 521
Чаках бебето 4г,дойде тогава,когато тъкмо бях  решила,да спрем с опитите замалко,бях след операция на крака.По това време търсех клиники по стерилитет за след възобновяване на опитите,без да знам,че съм бременна hahaha

# 13
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз също чаках моето бижу 5 години и се скъсах от изследвания кави ли не,но единственото което чувах беше,че няма НИКАКЪВ проблем.Накрая ми се искаше дори да ми се каже:"Това и това е проблема,има решение,трябва да се направи това и това..",но нищо подобно..само свиване на рамене и всеки ти казва да не мислиш!НО как?Човек се зарича: ще се успокоя,няма повече да го мисля,да го мечтая и то ще стане.Аз поне хиляди пъти го чух отпусни се и хоп ще видиш как "щъркела ще дойде" Wink.
Моят съвет,миличка е мисли за това,мечтай си го и си го пожелавай всяка вечер,след като си правила невероятен секс  Joy и вярвай че ще имаш скоро своето съкровище в обятията си Peace!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
като човек с опит в проблемното забременяване, няма да ти казвам да се успокояваш психически и че природата си знае работата (за разлика от останалите преди мен).
след като в продължение на 2 години редовни опити без предпазване не се е получило забременяване, редно е да се отиде на лекар.
първото, най-просто и най-евтино изследване е това на мъжа - нарича се спермограма и винаги при двойки с проблемно забременяване се започва с него, не с жената! защото става готово за 2 часа, струва 20 лева и дава отговор за евентуалната причина в над 50% от случаите!

препоръчвам ти да започнете с това изследване. ако си от София, най-добре отиди тук - www.ivf.bg - и търси д-р Тачева за спермограма.

също така, разгледай сайта www.zachatie.org. пълен е с полезна информация и има форуми на хора, които като теб се борят за дете.

в много малко от случаите, психическото разтоварване помага реално.

Общи условия

Активация на акаунт