Кашлица - дайте съвети!

  • 12 124
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
Цитат на: Павлина
Kissa, тя вашата работа наистина сериозна излязла! Само да те предупредя за Аугментина - докарва ужасно разстройство Shocked , последният път и с гъбички в устата се сдобихме от него. Предписа ли ти да пиете прахчета Ентерол или Смекта заедно с антибиотика? Иначе става мамма мия!
Хайде, бързо оздравяване!

Доста опаковки Аугментин сме изпили,но никога не е имало детето разстройство!!!Сигурна ли си ,че е от антибиотика?
Кисса,кои единици е Аугментина?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Павлина
Kissa, тя вашата работа наистина сериозна излязла! Само да те предупредя за Аугментина - докарва ужасно разстройство Shocked , последният път и с гъбички в устата се сдобихме от него. Предписа ли ти да пиете прахчета Ентерол или Смекта заедно с антибиотика? Иначе става мамма мия!
Хайде, бързо оздравяване!


Нищо не спомена за евентуално разстройство, ама и тя е една шматка, все гледа набързо да ни претупа...А ние за пръв път се разболяваме! - и аз нищичко не знам, имах сумати въпроси, а тя влезе в съседната стая с един чичко-познат неин  Twisted Evil
Ох, благодаря, павлина, обаче една майка на вече тийнейджър ми каза, че бронхита минава след около 2 седмици! А аз се надявах до празниците да се оправим  Cry

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: strelche
Цитат на: Павлина
Kissa, тя вашата работа наистина сериозна излязла! Само да те предупредя за Аугментина - докарва ужасно разстройство Shocked , последният път и с гъбички в устата се сдобихме от него. Предписа ли ти да пиете прахчета Ентерол или Смекта заедно с антибиотика? Иначе става мамма мия!
Хайде, бързо оздравяване!

Доста опаковки Аугментин сме изпили,но никога не е имало детето разстройство!!!Сигурна ли си ,че е от антибиотика?
Кисса,кои единици е Аугментина?


Стрелче, мила, хич не ме питай за единици, все едно на китайски ми говориш...Погледнах опаковката - 100 мл суспензия, по 5 мл на 8 часа ни изписаха.  Rolling Eyes В четвъртък ще ходим да ни види пак...

# 18
  • Мнения: 2 232
И на нас ни преписаха антибиотик- Медоклав.Някой знае ли нещо за него?Силен ли Е?Притеснявам се да го давам тъй като няма температура а само кашлица и червено гърло, и мисля , че не сме за антибиотик.....

# 19
  • Мнения: 3 042
Разбира се, че съм сигурна, че е от антибиотика. Мисля, че го пише в листовката, ама моята вече съм я изхвърлила. А и педиатърката го потвърди както за разстройството, така и за гъбичките. Явно някои деца са по-чувствителни към конкретната активна съставка.

# 20
как се преборихме с тази адска кашлица от която малкия / 1 година и 10 месеца/ повръщаше непрекъснато от събота

инхалация с лайка и щипка сода. около 5 мин. че му е топло и се нервира

намазване на гърдичките и гръбчето с ПулмексБейби и отгоре един вълнен пуловер без ръкави на голо. разтриване на крачетата със същото  и вълнени чорапи

капки Низита в нослето преди лягане само и малко топъл чай с мед

цяла нощ спа спокойно

сутринта изпи разтвора от мед и лук който се беше получил в чашката. през деня е изпил около 400 мл чай Бронхопан с много мед, няколко ч.л. сироп от мед и лук който кисна през нощта, и няколко ч.л. сироп Д-р Тайс от живовляк

промиваме нослето със Стеримар шпрей 5-6 пъти на ден

днес повърна само два пъти от храчките, но определено е по-добре. бяхме на лекар и педиатърката каза че да продължаваме така, само изписа капки за нос на Д-р Олевинов по рецептата

от вече 3 часа и 1/2 спи и е спокоен.

педиатърката каза че това кашляне с храчки е много упорито и трябва да се излекува напълно. иначе може да доведе до бронхит, отити и т.н неприятности

вече като ме види малкия и ходи са е крие при някое от децата, аз само с лъжички, шишенца, мазила  и спрейове  Simple Smile го гоня

надявам се да съм Ви полезна

дн

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Цитат на: Павлина
Разбира се, че съм сигурна, че е от антибиотика. Мисля, че го пише в листовката, ама моята вече съм я изхвърлила. А и педиатърката го потвърди както за разстройството, така и за гъбичките. Явно някои деца са по-чувствителни към конкретната активна съставка.


Засега нямаме разстройство, вярно, че само 3 пъти съм дала от Аугментина, но дори сутринта акото беше по-твърдичко. Дано поне това ни се размине!

# 22
Киса, виждам, че си от Варна и бих ти препоръчала, ако нямаш много-много доверие на педиатърката си да водиш детето при др Соколова.
Първо тя никога не изписва най-скъпото,а  напротив дава евтини заместители в повечете случаи български. Имам в предвид, че макар и платен прегледът при нея заедно с купените лекарства ще ти излезе по-евтино.
Второ като не е боледувало досега детето можеше да се излекува с Бисептол(има специално сиропче пригодено за малки деца). Ние сме го пробвали и лекувахме бронхит.
Трето, което май трябва да е първо, др Соколова има голям опит и винаги подхожда понай-правиния начин.
Успех, бързо оздравяване на детенцето ти и дано не ви се налага да ходите повече по лекари!Весели празници! Tada

# 23
  • Мнения: 4 473
Цитат на: Kissa
Цитат на: strelche
Цитат на: Павлина
Kissa, тя вашата работа наистина сериозна излязла! Само да те предупредя за Аугментина - докарва ужасно разстройство Shocked , последният път и с гъбички в устата се сдобихме от него. Предписа ли ти да пиете прахчета Ентерол или Смекта заедно с антибиотика? Иначе става мамма мия!
Хайде, бързо оздравяване!

Доста опаковки Аугментин сме изпили,но никога не е имало детето разстройство!!!Сигурна ли си ,че е от антибиотика?
Кисса,кои единици е Аугментина?


Стрелче, мила, хич не ме питай за единици, все едно на китайски ми говориш...Погледнах опаковката - 100 мл суспензия, по 5 мл на 8 часа ни изписаха.  Rolling Eyes В четвъртък ще ходим да ни види пак...

Питам за трите цифрички след името на антибиотика?

# 24
  • Мнения: 4 473
Цитат на: Павлина
някои деца са по-чувствителни към конкретната активна съставка.

Така може,но да говориш,че задължително дава такъв страничен ефект е несериозно!

# 25
  • Мнения: 4 473
Цитат на: dejo
И на нас ни преписаха антибиотик- Медоклав.Някой знае ли нещо за него?Силен ли Е?Притеснявам се да го давам тъй като няма температура а само кашлица и червено гърло, и мисля , че не сме за антибиотик.....

Въобще не се притеснявай!Ние от една кашлица и без зачервено гърло направихме пневмония - заради ненавременна и правилна терапия от страна на лекаря!

# 26
  • Мнения: 3 042
Стрелче, няма повод за заяждания, думата "задължително" не съм я употребила. И други познати майки са споделяли за тази му странична реакция на Аугментина, Оспамокс и др подобни пише го и на листовката. Радвай се, че твоето дете не е чувствително иначе кошмарът е пълен. Тъкмо се нахрани и хоп - омазан до кръста Cry
Не ми се спомня какво чудо беше с този Аугментин.  Imp
Кисса, щом сте взели вече 3 приема и не се е проявило - прескочили сте мисля опасността от разстройство! Хайде бързо оздравяване на малката!

# 27
  • Мнения: 4 473
Цитат на: Павлина
Стрелче, няма повод за заяждания, думата "задължително" не съм я употребила. И други познати майки са споделяли за тази му странична реакция на Аугментина, Оспамокс и др подобни пише го и на листовката. Радвай се, че твоето дете не е чувствително иначе кошмарът е пълен. Тъкмо се нахрани и хоп - омазан до кръста Cry
Не ми се спомня какво чудо беше с този Аугментин.  Imp
Кисса, щом сте взели вече 3 приема и не се е проявило - прескочили сте мисля опасността от разстройство! Хайде бързо оздравяване на малката!

НЕ се заяждам в никакъв случай бе мила!Съжалявам,че сте преживяли този кошмар,но явно твоят малчуган е доста чувствителен и затова му се е случило това!Също така ако детето ти е имало и температура по време на приема на антибиотика е възможно и от нея да е получило разстройство - така поне е при дъщеря ми! Wink  Close-mas:

# 28
  • Мнения: 1 399
Това за разстройството наистина се среща често. Обаче според една позната аптекарка реакцията не е от активната съставка, а от помощните съставки, които слагат в сиропчетата. Някои деца реагират.
За бисептола - незнам. Нашето GP нещо не го долюбва. Според нея е по-вреден за бъбреците отколкото съвременните антибиотици, а ефекта от него не винаги е гарантиран.
Най-добре си е без антибиотици и сулфонамиди, ама за съжаление не винаги става.
Специално в момента около нас доста познати са с усложнения от тази кашлица. Не го знам що за вирус е. То пък и един ли е Laughing . Та и наш'то лапе е на Аугментин от вчера Sad .

# 29
  • Мнения: 17 407
Цитат на: strelche
Цитат на: Павлина
Стрелче, няма повод за заяждания, думата "задължително" не съм я употребила. И други познати майки са споделяли за тази му странична реакция на Аугментина, Оспамокс и др подобни пише го и на листовката. Радвай се, че твоето дете не е чувствително иначе кошмарът е пълен. Тъкмо се нахрани и хоп - омазан до кръста Cry
Не ми се спомня какво чудо беше с този Аугментин.  Imp
Кисса, щом сте взели вече 3 приема и не се е проявило - прескочили сте мисля опасността от разстройство! Хайде бързо оздравяване на малката!

НЕ се заяждам в никакъв случай бе мила!Съжалявам,че сте преживяли този кошмар,но явно твоят малчуган е доста чувствителен и затова му се е случило това!Също така ако детето ти е имало и температура по време на приема на антибиотика е възможно и от нея да е получило разстройство - така поне е при дъщеря ми! Wink  Close-mas:



 Аугментин наистина може да предизвика разстройство  (пише го в листовката), че и гъбички даже.

Общи условия

Активация на акаунт