Еклерова торта!

  • 11 616
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
От сега казвам голяма вкусотия - и става бързо  Mr. Green

продукти:

7-8 еклера (в зависимост от формата, от тези дългите)
1/2 пакетче обикновени бисквити
100 гр заквасена сметана
100 гр шоколад
захаросани фъстъци
2 лъжици захар

и продуктите за Pasty Cream:
500 ml мляко
4 жълтъка
4 с.л. брашно
100 гр захар
ванилия

Сварява се Pasty Cream-a, оставя се да изстине. През това време се разбива заквасената сметана с 1 лъжици захар. След изстиването на крема, към него се прибавя сметаната, по малко и се обърква хубаво. Аз ползвах откопчаваща се форма - на дъното наредих един пласт обикновени бисквити, топнати за малко в крема. Върху тях наредих еклерите цели, успоредно на стените. Излях върху тях останалия крем. Оставих да постегне за около час.
Разтопих шоколада с малко мляко и залях. Понеже не ми стана равна глазура и се посмеси с белия крем, с една клечка за зъби направих разни заврънкулки. Метнах карамелизираните ядки в робота и той ги смели на ситно, наръсих върху тортата. Трябва да отлежи поне 5-6 часа, а най-добре цяла нощ, за да попие хубаво обвивката на еклерите. После се омита за отрицателно време  Laughing
Ето и снимка:



Да ви е сладко!

# 1
  • Мнения: 2 249
изглежда страхотно-мммм Wink
и без това имам повод да направя нещо сладко за края на седмицата-ще я пробвам-имам обаче 2 въпроса
1.еклерите-от тези съвсем готовите за консумация -пълните с крем ли са?
2.ако нямам захаросани бадеми-мога ли да си направя ? и как? newsm78
мерси за добрата идея  bouquet

# 2
  • Мнения: 899
Моля  Hug Дано да ти хареса!

1. Да, от тези съвсем готовите, пълни с крем, дългичките.
2. А аз не бадеми, а фъстъци, захаросани. Не знам с бадеми как ще е  Thinking А иначе предполагам, че става като залееш ядките с по-рядък карамел и объркаш, ама аз не съм правила. Може да не слагаш изобщо, а да замениш с нещо друго - плод или само смелени ядки.

# 3
  • Мнения: 2 249
аз щото бадемите повече ги тача та затва-прочела съм си бадеми ooooh!
мерси отново Hug  bouquet

# 4
  • Русе
  • Мнения: 410
А дали няма да стане с крокан? Карамелизира се захар и докато е горещ карамела се разбърква с орехови ядки. Разстила се върху алуминиево фолио на тънък пласт, за да истине и след това се натрошава /аз лично ги слагам в найлоново пликче и ги начуквам/

# 5
  • Мнения: 899
А дали няма да стане с крокан? Карамелизира се захар и докато е горещ карамела се разбърква с орехови ядки. Разстила се върху алуминиево фолио на тънък пласт, за да истине и след това се натрошава /аз лично ги слагам в найлоново пликче и ги начуквам/

Става с всичко, дори без ядки, с плодове, с карамел, без карамел, каквото душа иска  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
леле, толкова е обещаваща тази торта, че почти съм решила да я направя за рождения ми ден в края на седмицата! ще трябва да направя две обаче и вече ги виждам как отлежават в хладилника...
тъкмо ще наместя двата огромни бели шоколада, които децата ми получиха и не докосват, защото според тях шоколадът може да бъде само кафяв!

чудя се само откъде да купя еклери newsm78 предложения за еклеропродавница в района на плиска и зала универсиада?

# 7
  • в баира
  • Мнения: 861
леле, толкова е обещаваща тази торта, че почти съм решила да я направя за рождения ми ден в края на седмицата!

И моят е в края на седмицата и смятам да направя тортата по този повод, че и гости ще имам.
Благодаря Umbra, за рецептата!

# 8
  • София
  • Мнения: 830
Аз я првя с малки еклерчета, но е мноооого вкусна. Любима ми е.

# 9
  • Мнения: 899
Моля, моля, дано да ви хареса на всички Simple Smile

А аз еклерите ги взех от Халите, иначе около плиска..може би в някои от по-народните сладкарници ще има. Нямам идея  Thinking

# 10
  • Мнения: 4 668
Страхотна торта ... отдавна си търся рецепта за еклерова торта  Grinning
Umbra -     bouquet  много ти благодаря !

А може ли да ми кажете кремът как се приготвя , стъпка по стъпка  Embarassed

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 14:30 от Pipinka

# 11
  • Мнения: 899
Pipinka, ето тук е е обяснено стъпка по стъпка как се прави крема Simple Smile

http://gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,26.0.html

# 12
  • София
  • Мнения: 35 812
Ще я направя тези дни, изглежда ми много вкусно  Wink

# 13
  • Мнения: 4 668
Pipinka, ето тук е е обяснено стъпка по стъпка как се прави крема Simple Smile

http://gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,26.0.html

Много благодаря ! Ще я направя утре  Laughing
Споменах на мъжа ми , че съм научила рецепта за еклерова торта и той сега само ме ръчка кога ще съм правела  Wink

# 14
  • Мнения: 408
Обожавам еклери smile3521  Изглежда ми страшно вкусно, ще я направя в най-скоро време Peace

Общи условия

Активация на акаунт