Разболяват ли се децата ви ,като не ходят на ясла?

  • 2 654
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Моя син ходи на ясла от четири месеца,и задължително един път в месеца се разболява,даже и по-често.Чудя се дали ако го спра пак ще е така?Каже мили дами,чиито деца не ходят на ясла ,разболявате ли се?

# 1
  • Мнения: 5 577
Да, сина ми тръгна на ясла на 2 години, и предните две зими пак си беше болен, при все, че беше в къщи.
Пил е АБ два пъти и много пъти е имал Т.

Не е гаранция, че ако е във вас няма да е болен.

Пожелавам по-малко подобни притеснения.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 856
Когато направи две поредни ангини за един месец юни го спрях.Дадох го на детска градина на 3.5г.Там се разболяваше два пъти в годината - един път през декември и един път през март.Живот и здраве очаквам второ дете,което в никакъв случай няма да го дам на ясла.

# 3
  • Мнения: 3 861
Преди да тръгне на ясла беше боледувал 2-3 пъти откакто се е родил и като тръгна на ясла, стана страшно, за мен това е показателно, много

# 4
  • Мнения: 46 437
Да чукам на глава- не се разболява, въпреки, че всеки следобяд играе с децата, които се връщат от ясла и градина.

# 5
  • Мнения: 397
Естествено, че в яслата детето е по-податливо да прихване най-различни болести, но пък не е гаранция, че няма да се разболява и като си седи вкъщи. Синът ми беше спрян от ДГ за 3-4 месеца през пролетта и точно тогава, когато нямаше много контакти с деца се разболя сериозно 2 пъти. Сега пак ходи на градина, пак прихваща различни вируси, но се надявам с течение на времето да му се изгради имунитета и тези болести да ни спохождат по-рядко!!! Praynig

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Да, разболява се  Sad Контактува с един кръг от деца, които също не ходят на ясла, но все някой е болен  Sad До момента е пила 4 пъти АБ, плюс 7 дни венозно с лежане в болница  Sad

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Танти ходи на ясла/градина от 1.9г. Около нас има деца, които тръгнаха доста след нея или още не са тръгнали. Ами те боледуваха много повече от Танти.

# 8
  • Мнения: 448
Не. Пуснах го на 2г и 8м.На вторият ден се разболя, стигнахме до антибиотици.След като оздравя, изчакахме две седмици, пак го пуснахме и тоя път изкарахме три дни. Задължително го извеждам два пъти на ден, площадки, детски кътове, навсякъде с деца, кой не му плюе насреща и една хрема даже не е хванал.Утре почваме градина, ще видим там как е.

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моя син ходи на ясла от четири месеца,и задължително един път в месеца се разболява,даже и по-често.Чудя се дали ако го спра пак ще е така?Каже мили дами,чиито деца не ходят на ясла ,разболявате ли се?
Вие сте добре щом е само един път в месеца. Ние бяхме по няколко пъти. На края на втория месец вече се чудехме антибиотик от коя група да дадем, защото не бяха останали.
Основния проблем, според мен това е лично мнение, е пълната немърливост на госпожите, лелките, пък и целия персонал. Неспазването на хигиенните норми и приемането на очевидно болни деца в групите и т.н..

# 10
  • Мнения: 23
И двете ми деца не са боледували преди да тръгнат на ясли, ама никак, даже температура не са вдигали. Като тръгнаха и се почна една...А не са расли в саксия, извеждаме ги редовно, във всички сезони. Просто яслите, а и градините, са инкубатори за всякакъв вид бацили, вируси и тям подобни. Но като няма начин...

# 11
  • София
  • Мнения: 39 719
Дияна се е разболявала даже и когато не е била на ясла, респ. детска градина. За вирусите няма гаранция.

# 12
  • Мнения: 2 211
И без ясла боледува, но често го събирам с други деца и като цяло не го лишавам от контакти.

# 13
  • Мнения: 189
Василена е почти на 2 години (19.10.2004), но не ходи на ясли. Досега не се е разболявала и не е пила антибиотик (с изключение на един път когато беше възпалила пъпчето). Всеки ден ходи на разходка и контактува с деца. Винаги обаче пие разни витамини, като прави почивка разбира се. Не зная дали това я е предпазило досега или просто така се е случило. Не е свинала с много дрехи и на висока температура. Това също има значение. Поне така си мисля.

# 14
  • Мнения: 145
Никол, браво на София, пожелавам ви все така да не боледувате!
Но имай предвид, че едно е да играе час-два с децата на открито, а съвсем друго да е с тях вътре в затворено помещение по осем часа, да делят играчки и да си облизват лъжичките, да са обличани и събличани от едни и същи ръце - на госпожите и леличките, които пипат всички деца!
Не е едно и също, повярвай ми!
Разбира се, че децата боледуват - независимо дали ходят на ясла или не - просто вкъщи това се случва ро-рядко, поради ограничените контакти и съответно ограничените срещи с вируси и бактерии!
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт