Ех, Канада- бъдещи и настоящи Мами- част 8

  • 18 175
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Привет момичета! Hug

..последни дни на Монреалска земя  Crazy и кервана потегля! Mr. Green

Не знам как се чувствам... Confused Rolling Eyes Sad Изпълнена съм с тъга,страх,радост(от това последното най-малко) и не знам още какво... Thinking ДАно да сме живи и здрави,че това е най-важното! Party

С багажа сме стигнали до  под кривата круша и не знам кога ще спрат да бълват парцали тези гардероби! #Crazy

...а искам да се видим с Дидка и Мимката поне още веднъж. Sad

Рожденния ден на дреба го отпразнувахме весело. Party

Ето рожденденската торта,направена от мен и малчуганите! Crazy

Тук е Холи,похапва от тортата! Grinning

Дивиана,весело изкарване в красиво Банско! Hug

Момичета,ако не мога да драсна до края на седмицата...да стискате палци,ей! Crazy ..ще пиша от Албърта,живот и здраве да се дотътрим до там! Peace

Лека вечер на всички от нас!  bouquet

# 16
  • Мнения: 417
Привет на всички,
Чета нещо палачинки се раздават тука  newsm22
Chrisimommy , Калида ето адрес към снимките: http://s90.photobucket.com/albums/k262/denzul_2006/
Няколко само засега  Whistling
Йони, хващайте самолетът и хоп тука . Аз пък точа зъби на многоо места, но все се разминават нещата.
Каролина, пожелавам бебо да е по-добре и да му мине нослето.
Холи, леко и успешно допакетиране и преместване Simple Smile
Хайде до скоро wavey

# 17
  • Мнения: 7 430
Дензълке - пращам ти палачинка за закуска Hug

# 18
  • Мнения: 449
Привет и от нас!

Благодаря за съветите ви момичета.   bouquet Пробвах с клечката за уши. Явно го гаделичкам така, защото след това киха и нослето му се прочисти. Тази нощ изкарахме само на едно ядене в 4.00 ч и затова и аз се чувствам по-свежо днес.
Силви, снимките ти са страхотни. Мечтая си един ден и аз да отида на това райско кътче.
denzul, току-що разгледах и твоите снимки. Изглежда ми красив Ванкувър, а колко съм слушала за красотите в този район ...
Kalida, радвам се, че се появи отново.  Hug Само не разбрах къде беше изчезнала, но явно го пазиш в тайна?
Chrisimommy и Mama Desislava, благодаря ви за съвета. Сега съм по-спокойна, че това е нормално състояние след раждането и че секретите не са опасни.
HOLY, бързо и приятно доопаковане на багажите ти желая. Та то вашето си е направо нова емиграция. Смесените ти чувства явно са провокирани от неизвестното, което ви очаква в новия град. Поне при мен беше така като се местихме от Монреал.
Yoni bonboni, благодаря. Нашият дечко го кръстихме на свекъра ми. Той се казва Симеон.
Дивиана, приятно изкарване в Банско и много целувки на сладката ти Тити.
croco1, къде се подредихте така? Хайде по-бързо да оздравявате, че да си гушкате детенцето.
Ле-леееее, Дидолинке какви са тия вкусотии?

# 19
  • Мнения: 398
Момичета

Да ви кажа прекарах ужасни дни. Още в четвъртък беба получи диария, после две нощи температура - стигна до 39 градуса. В понеделник пък такива болки в зъбите получи, че само плач, хленчене - нищо не помага. Бях й взела Калгел от България, но без ефект. Давах й Темпра, което малко понамали болките.

Така и не отидохме на лекар, консултираха ме по телефона. Тука няма свободни педиатри от години, тоест не приемат пациенти. Но за радост от вчера е веселка, яде добре и така. Направо в чудо се видях. Тя не можеше и да се адаптира цяла седмица към канадското време - лягаше си в пет следобяд.

Татито и той беше изнервен - нали го оставихме сам цял месец, а тука нямаме никакви познати още. И така, но нещата се оправят Peace

Снежи, за грамотата не държа да ми се пише името, важното е да помогнем поне малко.

Калидка, добре си ни дошла и как сте с Даничка

# 20
  • Мнения: 912
Здравейте нови приятели Hug Heart Eyes
Аз съм една от тези майки, които след дълги години 'single life' в Канада като студентка, стажантка, а после и работничка, реших да се върна в България и да създам семейство. След година и половина в България вече съм със силно смесени чувства клонящи повече към песимизъм относно бъдещето на семейството ми тук Rolling Eyes С две думи (или повече Blush) смятам да имигрираме всички обратно към Монреал или Торонто. Няма да се впускам в повече подробности...все още Mr. Green-засега искам само да знам дали случайно сред вас има жени, които са били или са в подобна ситуация Confused Много искам да си споделяме и обменим опит по тази тежка тема Tired

# 21
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево, есенно и красиво Канадско утро, Момичета!

Дивианка, приятно изкарване на красивото Банско, успех и дано свършите всичко запланувано, а и дано остане време за почивка, за да се насладите на природните красоти на тоз край. Hug
Крисимам, реши ли какво ще купуваш за подарък на приятелката Си, чудеше се за айс виното, то ли остана последно? Hug
Дидолинке, кога успяваш и вкусна закуска да приготвиш наред с всичко което вършиш- кърмене на Миката, оправяне на Викича за ясла, да се усмихнеш на любимият, да му сложиш кафенце, оправиш къщата, че и на нас да дадеш хубав старт за деня?! Благодарим Ти, Ти ще се справиш с живота, където и да Си! Hug
Мимката, страхотен подпис имаш, или по скоро прекрасни дечица- Марчелката и Дими. Да са Ти живи и здрави. Hug
Йонка, времето тук е разкошно- обожавам есента- цветове и слънце, паркове и смях!, на температури е около 10-12оС, но е разкошна есен! Целувки за малката Ти кукличка! Hug
Холи, успех и късмет Ви желая на 01.10. Всичко ще бъде наред! Снимките на розовата Ти пораснала халвичка са страхотни. Тя вече и часовниче се е сдобила, а? А тортата е приказна, точно както подобава за празника на една малка Принцеса! Лек път и смело напред, красива и есенна АВ Ви чака. Hug
Дензъл-че, благодаря за линка. Доста често ми се удава да разглеждам снимки от красиво ВС, но винаги оставам поразена от това което виждам. Благодаря Ти, отново. А Ти къде живееш, на острова ли си? Hug
Кроко, съжалявам че не мога да Ти помогна с английската сол, никога не съм ползвала, но дано някоя по- компетентна мама Ти даде отговор!
Мама Десиславке, поздрави и на Вас с Алекс! Hug
Как сте бременелки- Шеметно невероятната Бременелка, Дот и Далала? Лека и безпроблемна бременна сряда Ви желая. Hug
Краси, ние си чакаме разказа за специалният Ви ден и за рибените изкушения! Hug
Пупонка, бързо възстановяване Ви желая с красивата кукличка- Софийка, как изкарахте в Благоевград? Hug
Каролинка, успешни първи кърмачески месеци Ти желая и целувки за малкият Ти чаровник, Мони. Heart Eyes
Гаргамелчо, адаптирахте ли се вече с Викторийка? Hug
...дали случайно сред вас има жени, които са били или са в подобна ситуация ...
Миличка, аз поне не съм чула за Момичета в подобна ситуация сред нас. Но дано намериш сродна душа, от сърце Ти го желая! Целувки за Ася! Hug

Лека и усмихната сряда на всички, Канадки Момичета!

# 22
  • Мнения: 417
Добро утро и лек, успешен ден Hug

ДиДОлиНКа Hug............. съвсем навреме отворих форума, тамън щях да закусвам.
Страхотна вскусотия Hug
Калорина - радвам се да прочета, че бебо е по-добре и ти си по-свежа.
msbilt - не съм изпадала в подобна ситуация, но успех на вас и каквото решение предприемете, то ще е правилното.
Калида, аз съм във Ванкувър-на голямата земя Simple Smile. На острова съм била само 1 път, във Виктория.

Тук денят и времето са божествени и сигурно един от последните такива, затова палвам колелото и хайде в парка. Пък може и да ме обземе вдъхновение от ДиДОлиНКа и да си спретна баничка Simple Smile

Прекрасен ден на всички Hug

# 23
  • Мнения: 676
Здравейте момичета,

Първо да ви благодаря за чудесните пожелания, да ви се връщат  bouquet
Вечерта мина добре, доста похапнахме и след това продължихме в къщи с по едно малко Grinning

На другия ден оба4е запо4наха проблемите. Явно има вирус и Раян го беше хванал. От обяд се запо4на едно повръщане 4ак до 9:00 ве4ерта след това през ноща имаше Т. Видях се в 4удо Sad
Ве4е е добре, но явно мен ме е хванало, защото не се 4увствам добре от снощи  Sad

Холи - Лоли лек път мила. стискам палци на ръцете и на краката местенето да мине добре без никакви пре4ки и вси4ко да се нареди в Албърта по план.

Дивианка много поздрави на Банско от нас Heart Eyes

Poupon явно има грип които или избива на повръщане или на диария.

Дидка ти не спря да готвиш вкусотиики бе, моме...откъде го намираш това време с тези 3-ма момци  bouquet да си жива и здрава все така Heart Eyes

Кали вие как сте с Дана сладурана? Много прегръдки  Hug

Моми4ета каквато и среща да има мен ме отпишете, докато Раян не се оправи напълно (все още има сополки) неискан да зарази някой от вас.

Весел ден ви желая изпълнен с много усмивки Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 88
Здравейте мамчета Hug
много сте писали за кратко време.
Имам малко време че ме чака къщна работа ooooh!
палчинки съм готова да направя на всички ви с удоволствие Hug
Калидка татито ни учи в държавен колеж химическа специалност - Пречистване на води, много е трудно но е на финала Grinning Joy
Вие как сте с Дана качи някоя снимка на сладуранката да я видим Hug
Холи представям си какжо ти е на сърчицето успех ви желая newsm10
много сте ни липсваш Cry
ще очакваме включване от Калгари
Йони бонбони как сте вие цунки на малката синеочка.
отивам че бобеца ми да не загори Wink Mr. Green
Хрисимомизаповядай при нас на палачинки  chef
Дидке майсторка си ти знам си аз стрхотно рулце си спретнала Laughing
приятен ден мили майчета  :bouquet

# 25
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здрасти, здрасти и от нас! Grinning

Почвам по ред:

Снежи, моят чек не е ли дошъл още? Rolling Eyes Почнах да се притеснявам да не съм сбъркала нещо в адреса. За свиделството - нямам никакви претенции.

msbilt, привет и от мен! Grinning Изобщо не се учудвам на решението ти да се върнеш тук. Нямам познати в подобна ситуация, но кажи какво те интересува. Ако са въпроси свързани с процедурата, може да ти помогна. Wink

Дивианка, вие вече сигурно джиткате из Банско. Sunglasses Да си изкарате супер и да си свършите всичката работа. Hug

Холи, стискам здраво палци пътя да мине безпроблемно и в Калгари нещата да се наредят по най-добрия за вас начин! Много, много късмет ви желая! Hug

Кроко, Каролинка, радвам се, че са добре мишлетата ви. Hug Кой от вас беше питал за физиологичния разтвор - тук такова нещо няма. Не и под вида, който ние имаме в БГ. Казвам ви го, за да не си губите времето в търсене.

Пупонче, не мога да повярвам, че нямате педиатър там и най-вече, че няма възможност да имате. Shocked Как ще ви слагат ваксините се замислям, по телефона ли? newsm78 Или само откъм педиатри имате недостиг, личните лекари са ви в излишък? Wink

Краси, вие празник ли сте имали скоро? Аз къде съм бляла, че не съм разбрала? ooooh! Всичко най-хубаво от нас! Hug Разбирам, че и вирусите почват, ужас. А зимата още не е почнала. Rolling Eyes Да се оправяте бързо, и ти и Раян. Heart Eyes

Мимчето, с мъжа ти колеги ще излезем. Laughing С мъжа ми сме инженер-химици, но тук не правим никакви опити да си приравняме дипломите все още. Има време за всичко. Wink

Ние с Дени сме по-добре. Аз си взех почивни дни вчера и днес и си помързелувах в къщи. Grinning Днес и на един пазар ходихме, така че утре с чиста съвест мога да отида на работа. Laughing

# 26
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Момичета, от вчера съм с болки в гърлото, хрема, температура и главата ми ще се пръсне.
Влизам само за да кажа, че получих чекове от Надето и Минева. Благодаря ви момичета  bouquet.

# 27
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Снежи, от къде сега тия болки... Sad Почивай, яж кивита, пий чай и витамини и дано ти се разминат лекарствата. Praynig И стой по-далеч от госпожиците, ако е възможно изобщо. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 398
Нади, в Гатино имат недостиг и на лични лекари, не само на педиатри. За ваксина се ходи в редовна клиника, при който случиш. Доста тъпа ситуация. Все искам да те питам, а ти как реши въпорса с детската на Дени. Аз сега и с това се боря, дано да имам  късмет.

Мами в Монреал, имате ли представа как данъчно се приспадат разходи, платени за частни детски градини. Това ме интересува много. Тука до нас има много хубава частна градина по 23 долара на ден, не е в бейсмънт, с голяма градина и е байлингъл, макар че са кебекари.

msbilt
Напълно те разбирам как се чувстваш в БГ след толкова години в Канада. Нещата все още не са добре уредени. Върнах се от там преди седмица, не си бях ходила 2 години. Вече гледам на нещата там с други очи. Не ми хареса, че хората са много изнервени- има за какво, има голяма показност, телефоните и дрешките са на много хора цел номер едно в живота. Няма ценностна система, което пък е зле за децата ни. Е, и в Канада не всичко е розово. Но поне тези проблеми ги няма.

Снежи, желая бързо оздравяване.

И не на последно място

Каролинка, честито ти бебече!!! Да ви е живо и здраво и само радост да ви носи!!!

# 29
  • Мнения: 7 430

Мами в Монреал, имате ли представа как данъчно се приспадат разходи, платени за частни детски градини. Това ме интересува много.

Чочка знае, понеже и сладкия ми Ерик ходи на частна ясла - утре ще и се обадя и ще я попитам  Peaceпонеже в момента няма достъп до Нет  Sad

Общи условия

Активация на акаунт