Въпрос за ясла на половин ден

  • 764
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Моля ви, който знае да помогне: има ли някъде в някой закон или наредба правило, че децата ходят на ясла или по цял ден или изобщо не ходят?
Искам и имам нужда сина ми да ходи до обяд и искам и имам възможност да си го прибирам на обяд, но ми казаха, че така не можело, защото трябвало да е като всички деца #Cussing out Не е ли съвсем нормално ако мога, да си го прибера при първа възможност?
Може ли да има някакво вътрешно правило на яслата по този въпрос и има ли силата на задължение??
Кажете!

# 1
  • Мнения: 5 577
Ако го вземаш на обяд другите деца ще плачат, ще искат и те. Аз така си го обеснявам.

Я го оставяй там за спане, тъкмо писах в другата тема колко е хубаво да си свободен по цял ден.

# 2
  • Мнения: 4 406
майчета, това е ясла, не детски затвор!!!!
ако смятате за необходимо, си вземете децата като се наобядват, никой не може да ги държи насила до вечерта!
единственото, което ще загубите, е следобедната закуска, и ще си платите пълна дневна такса ( защото няма разчет за половин присъствен ден)

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
До колкото знам си задължена да плащаш такса за цял ден, а кога ще си го вземеш си е твоя работа. Може би смятат, че ще искаш да плащаш половин такса и затова така реагират. В първата ДГ на дъщеря ми им казах, че в петъците тя няма да идва т.к. ще я гледа баба й. Вдигна се голяма олелия, но когато казах, че ще си плащам пълната такса, веднага мирясаха.

# 4
  • Мнения: 1 416
Таня,
Защо не го запишеш в частна ясла и да го вземаш на обяд? И таксата ти ще е по-малка...  Peace

# 5
  • Мнения: 1 072
Лора, ако има частна ясла за 40 лв на месец веднага го записвам, но не знам такава  Cry
Иначе аз също нямам против да плащам пълна такса, но ми се стори, че ми казаха, че за половин ден "съм нямала нужда" и имало много чакащи на опашка за цял ден, което ми се стори абсурдно, защото който наистина има нужда, се записва една година предварително като нас и е сред приетите, а не на опашката...
Иначе съм го смятала за почасово 4 часа на ден * 3 лв е 12 лв. на ден или 240 на месец...

# 6
  • Мнения: 1 416
Да, за 40 лева частна ясла няма да намериш...  Cry За около 140 - да, поне ще е по-евтино от почасовото.  Peace
Иначе продължавам да се изумявам от хората в яслата на детето, които ти държат сметка и си позволяват да поставят условия. В крайна сметка, твоя работа си е кога ще вземаш детето. И не виждам какво ги бърка, че то си отива на обяд. Би трябвало дори се радват, защото в един смисъл - ти ги облекчаваш...  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 072
Така като прочетох темата на Емем и се сетих, че и аз съм привързан родител... къде съм тръгнала да правя кариера и без това всичките пари на света няма да изкарам, но поне детето да е здраво.. В крайна сметка най-вероятно ще се откажа от "услугите" им изцяло, защото след първия ден е болен. Няма да издържа тази 'адаптация" психически.

# 8
  • Мнения: 276
да не сте в 46 дЯ мики маус на ул.Свети Наум?

Дъщеря ми ходи там 4 дни, взех си я болна. Една седмица вкъщи и в понеделник пак. На обяд ме посрещна директорката и каза, че днес я взимам за последен път и утре остава да спи там.  Shocked И аз като теб исках да я взимам на обяд и я пусках просто за да общува с деца. Казах, че ще плащам цялата такса, отговора беше като при теб "колко деца чакали за цял ден, ако ще ходи за по няколко часа по-добре да си седи вкъщи" - е седи си!!! Това ни беше последния ден там!!!

Успех в решението  Wink

# 9
  • Мнения: 3 356
Втора седмица вземам моя ревльо на обяд.Никой не ме е питал що тъй.Мисля и другата седмица да е така.Ако ми направят проблем-лошо ще стане.Щом си плащаш не виждам какъв им е проблема.Даже е улеснение-по-малко деца ще преобуват и хранят след обед,вероятността да си тръгнат в 18ч. нараства.Обади се във вашата община и питай какъв им е проблема.Ако ти кажат ,че си в правото си(че не се знай каква наредба са сътворили все пак)отиди и подай жалба.

# 10
  • Мнения: 844
Ами на държавните ясли ходят деца на работещи родители, може би затова така са ти отговорили. Това, че ще си я вземаш на обяд не съвпада със сътандартното работно време от 8-9 до 17-18 ч. и следователно или не работиш или ако работиш си на гъвакав график, но тогава би трябвало да си ангажирана всеки ден различно. Щом поставяш условие да си вземаш детенце на обед сигурно си от първия вариант. Нищо не казвам, просто разсъждавам по темата.
Освен това другите деца също ще започнат да искат да си ходят, моят син от 16 до 18 ч. при всяко позвъняване на звънеца плаче. Така, че това ще травмира децата и затова си получила неодобрение. Иначе на тях даже им е облекчение - едно дете по-малко. Аз лично не приемам среден вариант - или го водя за цял ден или си стоим вкъщи. А в яслата просто ги гледат...

# 11
  • Мнения: 4 406
да не сте в 46 дЯ мики маус на ул.Свети Наум?

Дъщеря ми ходи там 4 дни, взех си я болна. Една седмица вкъщи и в понеделник пак. На обяд ме посрещна директорката и каза, че днес я взимам за последен път и утре остава да спи там.  Shocked И аз като теб исках да я взимам на обяд и я пусках просто за да общува с деца. Казах, че ще плащам цялата такса, отговора беше като при теб "колко деца чакали за цял ден, ако ще ходи за по няколко часа по-добре да си седи вкъщи" - е седи си!!! Това ни беше последния ден там!!!

Успех в решението  Wink
абе каква е тая директорка да ти казва колко време да прекарваш с детето си?????
то по тази логика, ако детето ти боледува повече, също може да ти каже да си го държиш постоянно в къщи, а не да ходи на ясла само да речем 10 дни в месеца, когато е здраво...

# 12
  • Мнения: 3 356
Ами на държавните ясли ходят деца на работещи родители, може би затова така са ти отговорили. Това, че ще си я вземаш на обяд не съвпада със стандартното работно време от 8-9 до 17-18 ч. и следователно или не работиш или ако работиш си на гъвкав график, но тогава би трябвало да си ангажирана всеки ден различно. Щом поставяш условие да си вземаш детенце на обед сигурно си от първия вариант. Нищо не казвам, просто разсъждавам по темата.
Предполагам ,че това имат предвид,но все пак.Това дали майката работи или не изобщо не е работа на директорката.Държавните детски заведения са за всички,никъде не пише,че са само за деца на работещи родители.Пак казвам,че го вземам втора седмица на обяд,очертава се да е цял месец.Нищо не са ми казали.На обяд,като го взема говорим доста време с персоналът,не съм чула едно дете да ревне,че другото си отива.

Общи условия

Активация на акаунт