Симптоми за раждане?

  • 12 802
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 517
мили мами .. споделете усетихте ли по някакъв начин, че раждането на бебето наближава.. имахте ли някакво по-различно усещане, специфични болки или нещо подобно  newsm78 Чувала съм,че на някои мами им е било лошо..на други ги придърпвал стомаха..и т.н.Simple Smile Моля.. споделете с нас, които чакаме бебо всеки момент да се роди  Mr. Green  Hug

# 1
  • Мнения: 46 510
Аз нямах никакви, дори подготвителни контракции нямах, първата получих 3 дни след термина, в момента, в който ми падна тапата  Grinning

Леко раждане  Hug

# 2
  • Мнения: 1 910
Няма такива. Wink

# 3
  • Мнения: 2 274
   И аз нямах такива! Преносвах с една седмица, а 3 дни преди раждането тропах хора на площада по случай Нова година  Crazy! Чувствах се толкова добре, че имах чувство че скоро няма да раждам  Mr. Green! Доки ме обяви за луда  Mr. Green!
   Една сутрин просто се събудих с болезнени контракции и знаех, че ще раждам  Peace!

# 4
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Нямах никакви симптоми. Grinning
Леко и бързо раждане  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 840
Да, имах симптоми с първото раждане. Няколко дни преди раждането видимо ми се смъкна корема надолу, ден преди раждането започна да изпада част от слузестата запушалка, а в деня на раждането получих контракции - в началото съвсем слаби и на голям интервал, с течение на времето се усилваха, а интервалът между тях се скъсяваше. С второто раждане чаках някакви симптоми с огромно нетърпение, но такива просто не се появиха и като преносих 8 дни, накрая зи взех торбичката и в болницата. Като ми включиха система, за 2-3 часа всичко приключи, ама всичко стана ужасно бързо, но така е с второ раждане - нещата стават няколко пъти по-бързо.

# 6
  • Мнения: 2 019
мен започна да ме боли леко стомаха и си помислих,4е се почва и родих.имах подготвителни контракции от дълго време

# 7
  • Мнения: 2 241
Аз, след едно родено дете и още едно на път, така и не знам какво е контракция...

Ако първия път не ми бяха изтекли водите, за да стане ясно, че ще раждам - щях да си родя вкъщи. Laughing

# 8
  • Мнения: 742
Започна да ме боли кръста и корема, да стават болезнени контракциите-но като отидох на преглед нямах разкритие и нямаще изгледи да раждам. Следобеда много ме болеше, но вече знаех, че е нормално и не очаквах че е настъпил момента.
С една дума-нищо не се случи, което да ми подскаже, че бебчето ни е на път Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 177
Аз също много се интересувам от симптомите,защото при първото раждане нямах контракции и се наложи операция.Та в дебелите книги пише за следните сигнали за наближаване на раждането
1.Проясняване-бебето заема позиция за раждане и започвате да дишате по-леко
2.Бракстон-Хикс контракциите-стават по-чести и интензивни
3.Увеличена болка в гърба
4.Загуба на тегло
5.Силна вагинална секреция
6.Промени в маточната шийка
7.Стомашно-чревни неразположения
8.Изтичане на околоплодни води
9.Изблици на енергия.
Желая късмет

# 10
  • Мнения: 4 806
нямах никакви, ама никакви
в болницата ми изтекоха водите и раждането започна.

# 11
  • Мнения: 1 233
В деня преди да родя корема ми слезе надолу, сутринта едва дишах, толкова ми подпираше, а вечерта буквално не можех да си събера краката.

# 12
  • Мнения: 3 268
Бяха минали 2 дни след термина и сутринта към 4 часа започнаха болки в областа на кръста и корема.След 2 часа ми падна и така наречената слузеста запушалка докато пишках.Така започна всичко и продължи доста време ,ама няма да те плаша,щото моя син се роди 4 кг 55 см.Леко раждане.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В деня преди да родя корема ми слезе надолу, сутринта едва дишах, толкова ми подпираше, а вечерта буквално не можех да си събера краката.
И при мен беше така, но ми се смъкна корема много преди да родя - около 10-тина дни.

# 14
  • Мнения: 3 500
Ще усетиш като започне. newsm10

# 15
  • Мнения: 566
оооооооо, аз мога много да изпиша.
 моите симптоми или по-точно моето раждане започна месец и половина преди Христо да се появи.
първите дни на 8-я месец получих неболезнени контракции и разкритие
   началото на 9-я месец - още разкритие и контракции. тапата започна да ми пада и това продължи около 1 седмица.
    денят преди да родя ме понаболяваше кръста, но си мислех, че е от домашната работа. тогава организмът ми си направи естествена клизма
    когато започна раждането имах някаква болка, която беше много търпима, не беше на равни интервали както ми обясняваше доки и беше по-скоро в областта на кръста
   и най-интересното е, че сънувах кога ще родя, но родих предния ден.
                     Успех и лек час!!!

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 76
Нямах никакви симптоми. Grinning
Леко и бързо раждане  bouquet
Peace

# 17
никакви симптоми нямах. Изтекоха ми водите и разбрах 4е ще раждам ка4иха ме на магарето и видяха 4е имам 7см разкритие докато сляза до предродилна зала бях полу4ила пьлно разкритие и синковеца излезе  Grinning

# 18
  • Мнения: 419
Два-три дни преди да родя ме налегна страхотен мързел Embarassedи нищо не ми се правеше,корема ми натежа и много ми се спеше Peace

# 19
  • Мнения: 517
Хей, мами.. нека продължим темичката..разпишете се..Simple Smile) Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 35 939
Нямах никакви симптоми. 
Леко  раждане

# 21
  • Мнения: 5 026
 Като изключа подготвителните контракции, предния ден имах невероятни болки в кръста, а на следващият (дена на раждането) започнаха леки контракции от сутринта. И пак не бях сигурна, че ще раждам. Около 16ч. ми падна тапата и така...имах 1 см разкритие!
 Леко раждане!

# 22
  • Мнения: 2 040
Нямах никакви симптоми, оставаше ми цяла седмица до термина и изобщо не бях психически подготвена, че на следв. ден ще раждам ... Видях петно по бельото и отидох на преглед, без контракции, без разкритие, без болки ... тогава лекарката реши да си ме изпрати вкъщи и да чакам, но притеснението до болницата че се започва не исках да го изживея още веднъж на следващия или по- следващия ден и казах, че искам система и така и така съм там, да предизвикваме раждането ...  Grinning
И няколко часа по- късно имах бебе  Heart Eyes

# 23
  • ES
  • Мнения: 2 172
........
3.Увеличена болка в гърба
...........
7.Стомашно-чревни неразположения
Една седмица преди това имах силно стомаШно неразположение, повръШтане, даже вода не можех да задържам. Мислех, 4е няма вразка с раждането, но в последствие се установи, 4е хормоните подготвят тялото за раждане. А кръста ме болеШе адски от 8ия месец и продъжава и сега. Не се страхувай, по-голямо от страха няма. Леко раждане  Peace

# 24
  • Мнения: 226
Нямах никакви симптоми, дори лекарката ми каза, че ако родях него ден /термина ми/ или следващия ще е чудо, но чудото стана  Joy
Започнах с леки контракции вечерта и така бавно и славно се отправих към болницата  Laughing
Леко раждане   bouquet

# 25
  • Мнения: 517
аз не се страхувам от раждането..приемам го като предизвикателство..а и резултата от мъките ще са бебче!
Последните два дни ми е много зле..имам чувството, че ще припадна..гади ми се.. имам неразположения в стомаха.. Вчера мислех ,че може да е защото не бях спала предната вечер..но снощи се наспах..като станах тази сутрин нищо ми нямаше..и ето,че преди малко пак ми стана така .. Дали това има връзка с предстоящо раждане ?  newsm78 Вече съм в девети месец..Терминът ми е за 20.10 ..

# 26
  • Мнения: 1 768
Да побутна теми4ката,4е и мене ве4е ме вълнува..Та нека се раЗпи6ат моя пове4е мами. Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 978
При мен нямаше някакви симптоми. Имах контракции от към 22,30ч вечерта. През нощта станаха по-редовни , но стиснах зъби. После се забавиха и почти затихнаха.Въпреки това сутринта към 8ч. се обадих на лекаря ми и като отидох в Шейново веч бях с 6см разкритие. Родих в 13,45ч прекрасен малък принц. Контракциите усещах като силна болка в кръста.
Леко и безпроблемно раждане Vessito bouquet
И очаквам скоро да се похвалиш с едно голямо, здраво бебе

# 28
  • Мнения: 1 013
А пък според мен няма как да сбъркаш усещанията преди раждане.

# 29
  • Мнения: 112
Най-сигурния симптом за раждане е когато ти изтекат водите. Тогава с или без контракции се налага да се ражда  Simple Smile

# 30
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Никакви симптоми нямах. Коремът си ми беше ниско през цялото време, така че не можех да преценя дали се е "смъкнал".
Два - три часа преди да започнат контракциите, ме заболя кръста. Това беше, после ми падна и тапата, но вече си имах контракции.

# 31
  • Мнения: 6 461
Нямах симптоми.
Двете ми раждания бяха побутнати чрез системи....... Mr. Green

# 32
  • Мнения: 5 362
Получих силни и чести контракции,а тапата ми беше паднала предния ден.Така разбрах,че ще раждам в най-скоро време Grinning

# 33
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Нямах никакви симптоми. 2 часа преди да родя имах леко разстройство и това е.

# 34
  • Мнения: 2 849
Хайде  да се разпиша и аз -и двете раждания започнаха след изтичане на водите и зачестили болезнени контракции .
Успех . Grinning

Общи условия

Активация на акаунт