Грозни думички

  • 1 163
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Една смешка по този повод - Ането гледа филм по Астрид Линдгрен, в който едно момиченце казваше "нещата, които никой не иска да чуе" в тоалетната и малко по-късно я намерих там да казва "картоф"  Joy Joy

Ха- ха  Laughing...........много сладко

# 16
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Явно всяко дете като тръгне на ясла или градина научава по някоя глупост.
Но пък и няма как да не е така.В нашата група имаше едно детенце ,което като го вземаше баща му ако детето се разтича или нещо подскача баща му започвеше едно"я ела тука бе педераст ще ти е.. майката".

Направо ум да ти зайде. Shocked

# 17
  • Мнения: 1 047
Като каже някоя неприлична дума за първи път не реагирам по никакъв начин пред него.
Споделям със съпругата си и го наблюдавам дали ще я употреби отново и кога. Най-често я забравя след 2-3 дни.
Ако им се скарам това означава,че им обръщам внимание към тази дума,жест и обикновено го запаметяват и употребяват отново,както е в твоя случай.
Ако започне да повтаря думата,което до сега не се е случвало,ще поговоря с него и ще му обясня,че това е лоша и грозна дума и не е възпитано да се употребява. bowuu

# 18
  • Мнения: 1 722
Моят казва "баси маката" и "деба маката", но това е когато е ядосан. Ми какво да му правя, първо се хилех като картоф, защото примерно "оправя" някаква счупена играчка и някак си замислено изпсува - точно като голям човек. После му казвах, че така не се говори - обратен ефект. Сега просто не му обръщам внимание и той ги използува по-рядко.

# 19
  • Мнения: 1 077
В къщи не се псува, не броя "по дяволите". Ида ми домъкна от яслата "мама стальа", "мама дебата". Първият път не бях сигурна какво чувам, после, когато го чух със сигурност, употребени съвсем на място, обясних, че такива думи не са приятни за слушане и само Божидар и Кристиян така говорят (виж Бу  Mr. Green), а тях няма да ги вземат при големите деца в градината, докато не се научат да говорят като хората.
Не употребявам израза "ти/той е лош" и обяснявам, че дори понякога някой да каже нещо грозно или да те ущипе/ухапе/удари не е лош, просто не се е научил да се изразява правилно и не едорасъл да се скара, вместо да се сбие.
Малко не по темата, но ... сега на ред у нас са страшните заплахи "Ще вземам една сабя и ще го убиям", "Ще те хвърлям на боклука", които замениха много модерното дълго време в тяхната ясла "Ти си лош". Сега очаквам нови попълнения от градината.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Все пак да подчертая, че правя забележка веднъж. Ако се случи да повтори и да ме гледа изпитателно, не реагирам и не обяснявам пак. Задоволявам се с един поглед и отивам в другата стая и казвам, че не ми е прятно дза слушам глупости. След малко идва при мен и ми казва "Мамо, много те обичам".

Не знам обаче какво да правя със страшните заплахи... Те всъщност са един напълно приемлив, според мен, за тази възраст израз на агресия. Все пак се старая да ги доразвия в разговор. Ами така де, човек трябва и да умее да се кара, пардон, да спори..  Rolling Eyes Mr. Green

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
"Ще те хвърлям на боклука"

Моля ти се... още първия (!!!) ден на градината госпожата ми каза, че двете са я заплашили да я изхвърлят на боклука...

# 21
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Моя за цялото му ходене на градина (3 група е) е донесъл само "глупак" и "тъпак" и рядко ги казва. Но напоследък чувам и "мама му стаа" - не може да казва "р"
И се подхилва като ми срещне погледа, явно знае, че нее хубаво дето говори така, и само ме дразни. Затова и не трябва да се вързвам.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами....когато ми изтърси много гордо думата "путка"...иказах, че накой се е объркал ... явно е имал предвид "питка"...и тя се съгласи:)

# 23
  • Мнения: 953
В началото като я чух да употребява такива думички, започнах да и казвам, че говори глупости ине не трябва да ги казва. Сега вече баща и като кара колата си позволява да употребява такива и тя гордо казва: ТАТИ ГОВОЛИ ГУПОСТИ................. нали мамо.

# 24
  • Мнения: 414
В нашата група имаше едно детенце ,което като го вземаше баща му ако детето се разтича или нещо подскача баща му започвеше едно"я ела тука бе педераст ще ти е.. майката".

Направо ум да ти зайде. Shocked

Неее! doh doh doh Shocked Shocked Shocked ooooh! ooooh! ooooh!

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
баща му започвеше едно "я ела тука бе педераст ще ти е.. майката".


Е...истината е казвал човека - втората част визирам Mr. Green

Иначе кофти обръщение към собственото ти дете.

# 26
  • Мнения: 397
Когато в началото го чух да употребява такива думички му правех забележка, но имаше обратен ефект - той още по-настойчиво ги повтаряше и откакто започнах да се правя, че не го чувам, на него вече не му беше интересно и след известно време забравяше за думичката.

Общи условия

Активация на акаунт