За държавният рекет

  • 1 409
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Сигурно и на вас ви е направило впечатление, че каквито данъци и такси да плащаме в София - данък сгради, данък за доходите на физически лица и т.н. комисионната на СИ Банк е в скромният размер от 2 лева!
НАпример лихва за просрочване на задължение в размер на 0,63лв. и такса за това, че плащам - 2 лева!
Пълно безумие, безобразие и незнам още какво.  #Cussing out
Какво е вашето мнение? Не трябва ли пред данъкоплатеца да се предложи алтернатива - да плати директно или в банка?
Моля ви за мнение справедливо ли ви се вижда това?

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 13:09 от Ламята НЕСПАСКА

# 1
  • Мнения: 3 116
Трябва да има алтернатива, разбира се, обаче как тогава ще се пълнят чуждите джобове от сключените под бюрото сделки  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 462
И 0,63 лв, и 2 лв, все е рекет.

За мен проблемът е, че 0,63 лв отиват за държавата, а 2,00 лв - за мафията.

# 3
  • Мнения: 3 091
Добре, наивна ли съм? луда ли съм? Мен тези неща ужасно ме дразнят! Питам ви именно, за да потърся мнения и да видим има ли начин да се оспори това безобразие.
Баща ми например е вдигнал гигантски скандал и е казал, че като пенсионер и инвалид, няма пари за банкови комисионни и иска да му се каже къде да плати директно. Прав е!
А останалите защо плащат? 2 лева не ми се струват малко. Независимо дали преводът е от СИБ към СИБ, което вече е връх!

# 4
  • Мнения: 1 134
Друг пример:

В Агенцията по вписвания незнайно защо има каси на ЦКБ, а обслужваща банка на въпросната Агенция е ДЗИ.
В резултат: държавната такса за една справка е 1 лв., но комисионната на ЦКБ - 2 лв., на ДЗИ - 1 лв.

# 5
  • Мнения: 2 070
Един от начините за излъгване на банката или не знам там кой вслучая е да имаш познат, който работи в банката, защото за служителите на банките тези преводи са безплатни, доколкото наскоро разбрах... Иначе - не мога да изкажа кой знае колко компетентно мнение, но за разни такива неща е добре човек да се обръща към Асоциацията зазащита на потребителите...

# 6
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Вътрешнобанковите преводи не са ли безплатни?
Разбира се,че трябва да има алтернатива,безумно е за 0,65 лв да ти искат 2 лв за превод.Но какво ли ме учудва,живеем в Абсурдистан все пак!

# 7
  • Мнения: 7 110
Защо ли ми се клати нещо в тимбарицата точно по повод на идентични недоволства, че банките разположени в НАП-овските офиси трябваше да започнат да приемат плащания без да вземат комисионна за услугите  newsm78.
Таксите за общините се плащат и на каса.

# 8
  • Мнения: 5 228
По същия абсурден начин, когато си вадих нова шофьорска книжка, ми взеха освен обичайните такси, допълнителни4 лева за банковия превод. Опитах се да получа някакво обяснение на гишето защо ми вземат тези пари, но така и не ми дадоха смислен отговор.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 18:37 от Фукла

# 9
  • Мнения: 1 072

Пълно безумие, безобразие и незнам още какво.  #Cussing out


Добре дошли на Мелмак. Спомням си един надпис в една кръчма.......
Тук е така!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз открай време се възмущавам от абсурдите в тази държава, но кой ли ме слуша  newsm78
Крайно време е да направим нещо, въпреки, че от Януари 2007 може да има съвсем други правила - надявам се !

# 11
  • Мнения: 94
Какво общо има държавата с банковите такси?

Аз друго да попитам - колко плащате за годишен данък на апартамент в София?

В САЩ примерно данъците са от порядъка на $20-30 на $1000.  Примерно за имот от $100,000 плащаш $2,000 на година.



# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Какво общо има държавата с банковите такси?

Аз друго да попитам - колко плащате за годишен данък на апартамент в София?

В САЩ примерно данъците са от порядъка на $20-30 на $1000.  Примерно за имот от $100,000 плащаш $2,000 на година.

Що за смешно сравнение не мога да разбера ??? Ти знаеш ли, че тук голяма част от хората нямат доходи 2000$ за цяла година ??? Друг път помисли преди да напишеш нещо ! И ако за теб 2 лв са смешни за някои пенсионери да не кажа по-голямата част това е порциона за храна за 2 дни !
Аааа и още нещо - Държавата има много общо след като няма алтернатива за плащане на ДЪРЖАВНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ !!!
Сега изясни ли ти се ?

# 13
  • Мнения: 431
Данък сгради и данък смет защо го плащате чрез банки, аз ходя да го плащам в районното данъчно и не изпозлвам услуги на банки. Мисля, че и данъка за ФЛ може да се плаща в съответните каси без такси за превод. newsm78

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В САЩ примерно данъците са от порядъка на $20-30 на $1000.  Примерно за имот от $100,000 плащаш $2,000 на година.

В САЩ примерно, колко е минималната месечна заплата?

Общи условия

Активация на акаунт