Въпросите в мен...

  • 600
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Привет,
понякога ми е толкова трудно да запазя вътрешното си равновесие и спокойствие от хилядите въпроси в мислите ми.
Бременна съм вече в третият месец ,имам горчивият опит на жена преживяла спонтанният аборт,имам и опита на щастлива майка,но страховете при настоящата ми бременност си остават,ще ви помоля да ми опишете начина по който вие сте усещали или усещате контракциите си.
  Пожелавам на всички сбъднати мечти и желания.

# 1
  • Мнения: 3 500
Нещо не можах да разбера какво точно те притеснява.Аз също съм изживявала спонтанен аборт и после, когато забременях с Моника умирах от страх в първите 3 месеца.Знаех, че не трябва да мисля за това, не трябва да се безпокоя, но страха постоянно нахлуваше в мислите ми, не можех да се отърва.Бях в болница в 9 седмица, защото повръщах ужасно много и там лежах с едно момиче, което преживя 5-ти спонтанен аборт, а се бяхме сближили много с нея.Когато й направиха абразио и я докараха в стаята избухнах в неистов плач, страха ме беше сковал жестоко и тогава си помислих, че ще се случи най-лошото, ще преживея кошмара отново и аз ще съм виновна.Слава богу нищо такова не се случи, минах 3-ти месец, поуспокоих се и всичко с бебо беше наред.Сега се радвам на едно прекрасно слънчице, което едва не изгубих при раждането.Но с оптимизъм и с вяра всичко се оправя и всичко епо-хубаво.Радвай се спокойно бременността си и не му мисли много-много, вярвай, че всичко ще е наред.А какво точно те притеснява пиши по-подробно.И какво точно те интересува за контракциите?Не разбрах.Извинявай!

# 2
  • Мнения: 3 929
Е, в третия месец едва ли би могла да усещаш контракции, но.... Подготвителните контракции при мен представляваха втвърдяване на корема на определени места, придружено със стягане на същото място, но не болезнено. Даже често бърках тези контракции с ритането на бебчо. А същинските родилни контракции си бяха бая напъни - много по-болезнени от болезнена менструация.

# 3
  • Мнения: 1 104
Още е рано май за контракции.Иначе подготвителните контракции са без болка или съвсем слаба и са като втвърдяване на корема.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 246
Не знам дали са точно контракции, но съвсем първите седмици на бременността имах болки ниско долу от това, че матката се разширява и подготвя за растящия плод.
Конкретно по въпроса на авторката - мисли окуражително и не се поддавай на страхове - още повече, че имаш и една успешна бременност. А и вече най-рисковия период е минал. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 8 917
Рано е за контракции, а с тези притеснения "какво може да стане" само си вредиш. Успокой се и гледай по-ведро и след 6 месеца ще гушкаш здраво и хубаво бебенце Hug

Общи условия

Активация на акаунт