Приятелство????

  • 3 613
  • 67
  •   1
Отговори
Бих искал да попитам за вашето мнение по един доста болен за мен въпрос. Със съпругата ми сме женени от11 години. В последно време тя започна да се вижда с един свой колега, с когото се запозна преди 4  години на работата. Твърди, че той преди доста и е помагал и ми обяснява че отношенията им са само приятелски. Упреква ме ,че съм ревнив, че ме обичала, че не би ми изневерила, но.........
Според вас възможно ли е това, без задни чувства.(въпроса ми е повече към женската част във форума)
Благодаря Ви.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Според мен е възможно да има такова приятелство.
Ама дали няма да прерастне в нещо друго  newsm78
Остави я да има собствено пространство - собствен личен живот, в който да се разтовари от ежедневието си. Бъди до нея, подкрепай я, но никога не я дръж изкъсо   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
След като е казала, че са само приятели, ти защо не й вярваш? Възможно е да има такова приятелство. Не бъди толкова ревнив. Нека диша. Ако започне да те сравнява с приятеля, тогава мисля, че нещата са се развили, в посока, различна от приятелство.

# 3
  • Popovo
  • Мнения: 571
Възможно е да. Не притискай жена си, дай и малко свобода и не пълни главата си с мисли как тя ти изневерява.

# 4
  • Мнения: 4 473
Абсолютно възможно! Пък и да ти кажа, щом от 4г се познават - ако е имало нещо да става между тях, вече да е факт. Ревността не е добър съветник. Естествено и недей да позволяваш да ти се качи на главата. Ако има все пак нещо - по поведението и отношението й към теб ще разбереш. На жените това ни е слабото място, в такива ситуации винаги прозираме.

# 5
  • Мнения: 5 577
Разбира се!
Аз обожавам колегите си от университета (познаваме се от 4-5години вече), имаме си наши си отношения - съпруга ми изобщо не му е минавало през ума да се съмнява нещо.
Те са прекрасни младежи, неверояни сладури и с удоволствие прекарвам времето си с тях, излизали сме, по цяла нощ даже, събирали сме се, напивали сме се - абе какво ли не. Чисто приятелски.

Бъди спокоен, ако реши да изневери няма да е баш с колегата (това май не е на място, но да си кажа).

# 6
  • Мнения: 1 047
Лично аз имам няколко такива приятелки.
Запознал съм ги с жена си,а често излизаме и семейно.Някои от тях ни станаха семейни приятели,но има и такива,които си останаха само мои приятелки.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Разбира се, че е възможно такова приятелство! Аз лично имам няколко такива приятели, с които сме много близки, но знам, че е само приятелство. Не мисля, че има за какво да се притесняваш.

# 8
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Според мен е възможно да има такова приятелство.
Ама дали няма да прерастне в нещо друго  newsm78
Остави я да има собствено пространство - собствен личен живот, в който да се разтовари от ежедневието си. Бъди до нея, подкрепай я, но никога не я дръж изкъсо   bouquet
Много добре казано.Подкрепям.

# 9
  • Мнения: 8 505
Може,да.Не я ревнувай обаче,не ставай параноик.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Принципно е възможно. Аз имам един приятел, с когото сме страшно близки и това, че смени службата и вече не сме колеги не се отрази по никакъв начин на приятелството ни - продължаваме да се чуваме и виждаме.
Също така имах приятел - колега, с когото обаче отношенията ни прераснаха в нещо повече...и това е съпругът ми  Grinning
Тъй че принципно всичко е възможно, но какъв е точно случаят на жена ти - само тя си знае...
Подкрепям strelche® - дай и свобода, същевременно обаче не я оставяй да ти се качи на главата и да злоупотреби с доверието ти...

# 11
  • Мнения: 53
Мда, възможно е е жена да иска чисто приятелски отношения с друг мъж.
Друг е въпросът, че мъжете не го разбират защото при тях нещата стоят точно по обратния начин Simple Smile Те рядко търсят приятелски отношения с жени, които не ги привличат физически. Разбира се винаги има изключения от правилото, но... аз не познавам такива Simple Smile
Затова и ти се съмняваш предполагам, но според мен няма смисъл - поне докато не се появят други фактори, които да те притеснят.

# 12
  • Мнения: 3 164
Мда, възможно е е жена да иска чисто приятелски отношения с друг мъж.
Друг е въпросът, че мъжете не го разбират защото при тях нещата стоят точно по обратния начин Simple Smile Те рядко търсят приятелски отношения с жени, които не ги привличат физически. Разбира се винаги има изключения от правилото, но... аз не познавам такива Simple Smile
Затова и ти се съмняваш предполагам, но според мен няма смисъл - поне докато не се появят други фактори, които да те притеснят.


 Peaceподкрепям горното мнение. А от твоя въпрос не става много ясно дали през тези 4г те са работили заедно или вече неработят на едно място, но от известно време са започнали да се виждат ThinkingА ти познаваш ли въпросния приятел??Той семеен ли е??

# 13
  • Мнения: 712
Аз имам такъв приятел от детските си години. Бяхме позагубили връзка за известно време, но от 3-4 години насам сме много близки. Сега заедно гледаме децата си. Мъжът ми, естествено, не го харесва и това ме притесняваше в началото. После се разбрахме по въпроса за личното пространство. Той каза, че има неща, от които не може и не иска да се лиши и тогава аз определих за себе си такива неща. Сега всичко е наред.

Мисля, че за жените е по-лесно да поддържат приятелство с мъж, без това да доведе непременно до започване на интимна връзка. При мъжете, обаче, нещата май са други.

# 14
  • Мнения: 766
Абсолютно е възможно!
Имам такъв приятел и то от 7 години.
Много съм благодарна на мъжа ми за разбирането му  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт