Изгубена здравна книжка?

  • 9 768
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Някой знае ли каква е процедурата при изгубена здравна книжка? Към кого трябва да се обърна за да ми бъде издадена нова? Освен това в старата здравна книжка съм с моминската си фамилия, а гинеколожката ми каза, че като дойде време за раждането всичко с тези формалности трябва да е изрядно, че понякога от болницата правели проблеми.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Цитат на: Melpomena
Някой знае ли каква е процедурата при изгубена здравна книжка? Към кого трябва да се обърна за да ми бъде издадена нова? Освен това в старата здравна книжка съм с моминската си фамилия, а гинеколожката ми каза, че като дойде време за раждането всичко с тези формалности трябва да е изрядно, че понякога от болницата правели проблеми.


Аз колкото съм ходила при джи-пи-то и на други места, никой никога не ми я искал. И мойта е със старата ми фамилия...

# 2
  • Мнения: 1 277
Една акушерка ми каза, че здравните книжки трябвало непременно да се носят за раждането. А на мен ми трябва и за зъболекарката- Здравната каса покривала някаква сума, но задължително трябвало здравната книжка.

# 3
  • Мнения: 3 042
Искат я и при раждане, и при зъболекар, моята и тя още е с моминската фамилия. Обаче за формалностите покрай изгубена здравна книжка - виж тук не мога да помогна Neutral Face

# 4
  • Мнения: 7 837
Трябва да информираш GP-то. Тя по служебен път ще ти издаде нова.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 920
Здравей:)
Аз имах същия проблем и процедурата е следната. Искаш номера на книжката от GPто си и пускаш обява в ежедневник / най евтино е в Позвънете/ че книжка с този номер е загубена. След това с квитанцията отиваш в Здравната каса / на ул. Мила родина мисля че беше / и там ще ти обяснят. Попълваш една молба и те ти дават нова книжка, която трябва да завериш при личния си лекар.
Хубави празници:))

# 6
Здравей Melpomena, този месец извадих нова здравна книжка на дъщеря ми (понеже естествено съм загубила някъде старата Embarassed ). Извън темата - книжката ми трябва единствено защото ще и сменям лекаря. Отиваш в Здравната каса - бивша Проектантска (следобед работят от 14.00), чакаш първо на деловодството, после се качваш горе и съвсем бързо и за около 60 ст. ти издават нова книжка. На мен не са ми искали нито обява, нито акт за раждане, само ЕГН на детето и личната ми карта.

# 7
  • Мнения: 1 277
Благодаря ви за помощта! След празниците ще действам по въпроса.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 786
А, да, зъболекарят ми я искаше - да ми излезе по-евтино една пломба  Wink

Общи условия

Активация на акаунт