Майчета дайте ми съвет, наддала е малко през 4-я месец

  • 1 000
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 942
Здравейте!
Много ми е кофти Cry и не знам откъде да започна Sad
Днес с Ники бяхме на консултация и за моя голяма изненада се оказа че бебка е наддала само 240гр. за един месец.Стана ми много криво Sad всички ми казват че 240гр. е прекалено малко,направо ми се  CryСамо на кърма сме.мислех си,че ако не й стига ще ми даде някакъв сигнал,но или аз не съм разбрала или.....Ние се родихме 2.80,изписаха ни 2.580,първи месец бяхме 3.670,втори 4.670,трети 5.660,а сега четвърти 5.900 #Crazy.Кажете ми къде сбърках newsm78 Следвам всички съвети дадени от вас по опитните.Изчетох библиотеката(всичко засягащо кърменето) и какво стана този месец не разбрах.Пия си патогенни чайчета,пия доста течности(около4-5 литра на ден),ям овесени ядки бе изобщо стимулирам си лактацията с всякакви средства.
Иначе Ники е много живо дете,голямо шило е , не може да седи спокойна,гледа винаги с кой да се закача,смее се много.Но.........но дали тези 240гр. за един месец са достатъчни за малкото ми съкровище?Моля ви кажете достатъчни ли са й ?PraynigПамперсите ги мокрим редовно,цапаме ги по 2 пъти на ден.Просто нищо не ми е показала че не й стига яденето аз си мислех,че всичко е наред.Е да имало е вечери в които се криви,но мисля че е нормално newsm78
Разберете ме момичета не искам да почвам захранването!Искам да го почна от шести месец,но май сега най-важно е бебка да е доволна и спокойна.Кажете ми какво да правя PraynigДали наистина кърмата не й стига или проблема е някъде другаде? newsm78

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 11:35 от Бу

# 1
  • Мнения: 919
Според мен всичко си му е наред на детето, не може да очакваш да качва по килограм всеки месец! Принципно бебето трябва да удвои теглото си до 6тия месец, твоето си е удвоило теглото на 3тия, а и щом е спокойна и игрива, мисля че просто няма причина да се тревожиш.. аз лично не виждам никакъв проблем.
Казваш че си имате достатъчно пишани памперси (а и ака по 2 пъти на ден Wink), това май е най-точния критерий.
Само ще добавя че не смятам че като се захрани детето ще започне да наддава повече, дори напротив.

Даже няма да коментирам колко са точни кантарите в лекарските кабинети..

# 2
  • Мнения: 942
Според мен всичко си му е наред на детето, не може да очакваш да качва по килограм всеки месец!
Аз не очаквам да качва по килограм на месец.Знам че ако е по килограм къмпървата годинка ще си имам малко слонче Laughing
Принципно бебето трябва да удвои теглото си до 6тия месец, твоето си е удвоило теглото на 3тия,
не беше ли до третия да се удвои а до 6-ти утрои? newsm78

# 3
  • Мнения: 919
не беше ли до третия да се удвои а до 6-ти утрои? newsm78

не, до 6ти месец трябва да удвои теглото си, до 12 да го утрои Peace
целувки на палавата сладурана Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 8 917
не беше ли до третия да се удвои а до 6-ти утрои? newsm78

не, до 6ти месец трябва да удвои теглото си, до 12 да го утрои Peace
целувки на палавата сладурана Heart Eyes
Това са "глупости в рамки" Peace Гери си го удвои на 3-я месец, а на 7-я си го утрои и пак не беше дебеланка. Роди се 3,000 кг и 50 см. Въобще не се вглеждай - всяко дете е различно, както и възрастните  Peace

# 5
  • Мнения: 4 181
Миличка, хич ен се притеснявай.
Гледай си детенцето. Кърмените бебета бебета наддават на периоди.
Моят качи килограм само първия месец, някъде  към четвъртия, петия месеца беше качил само 50 гр и аз бях в същата сиутация като теб, чудех се дали му стига кърмата.
Ето сега вече е доста по-голям, а миналия месеца беше качил 300 гр. Твоята госпожица да ти кажа честно си е достатъчно тежичка, така че не виждам за какво се притесняваш Laughing
Като ти изглежда жизнено детенцето и доволно значи няма никакъв проблем.
Не се подвеждай по думите на разни "доброжелатели", а ако ти говорят за по-ранно захранване за твоя информация да знаеш, че както ти е казала Гаргамелчо това няма да доведе до повече килограми.
До годинката децата усвояват най-добре млякото и много малко от другата храна, която им се дава. Тя е за опитване и за привикване към нея, а не за наяждане. така че нямай притеснения.
Както беше заглавието на една тема тук преди време "Не гледайте кантара, гледайте бебето"  bouquet

# 6
  • Мнения: 942
не беше ли до третия да се удвои а до 6-ти утрои? newsm78

не, до 6ти месец трябва да удвои теглото си, до 12 да го утрои Peace
целувки на палавата сладурана Heart Eyes
Това са "глупости в рамки" Peace Гери си го удвои на 3-я месец, а на 7-я си го утрои и пак не беше дебеланка. Роди се 3,000 кг и 50 см. Въобще не се вглеждай - всяко дете е различно, както и възрастните  Peace
И аз не съм привърженик на някакви нормиими е пределно ясно, чеис теб може цял месец да ядем едно и същоа резултата да е за мен +10 кг,а за теб+2,ама се притесних защото майки с дългогодишен стаж в кърмрнрто ми казаха,че това е страшно малко(240гр.) и имало повод за притеснения Sad

# 7
  • Мнения: 942
Благодаря на Гаргамелчо и kleo_80  за успокоенията   bouquetHug.ако знаете какъв камък ми падна от сърцето Hug

# 8
  • Мнения: 4 181
Благодаря на Гаргамелчо и kleo_80  за успокоенията   bouquetHug.ако знаете какъв камък ми падна от сърцето Hug
няма защо, нали за това сме тук Hug

# 9
  • Мнения: 4 242
В началото детето е наддавало доста за това сега забавя малко темпото, така че успокой душата. И аз минах през това, третия месец дъщеря ми беше качила само 200гр, при положение че два месеца качваше по 1.200кг, бях се ошашкала доста, не ми се търси назад темата от преди 2 години да видиш за каква паника иде реч Joy Следващия месец си навакса с около кило, и при вас ще е така най вероятно. Но дори да не е, знай че си има период когато децата рязко започват да качват значително по малко от преди и това е нормално. Щом виждаш че детето е жизнено и спокойно и най-важното че пълни доволно пампите- пей сърце.
Вярно е че на 6м. детето е удвоило теглото си а на годинка го утроява. Разбира се има изключения. Дъщеря ми се роди 4кг, на 6м. беше 8.250кг, на годинка 10.100кг- уж под "нормата" с 2 кила според правилото нали Wink Сега на почти 2 г е пак наднормена, връстниците и са по 12-13кг я тя е почти 15.
 Така че всяко дете си е различно и това е правилото, важното е да сте здрави и щастливи! Не си помрачавай радостта с разни мерки и теглилки а си гледай кефа!  bouquet

# 10
  • Мнения: 742
Напълно те разбирам как се чувстваш Hug Във втърник бяхме на консултация и се оказа, че  Криската е качила само 300 гр за последния месец. Роди се 2700 кг- а сега е 6.500кг
Ние също сме само на кърма- и ми стана кофти като ме питат защо не съм захранила още...
Това некачване на килограми аз го отдавам на факта, че малката постоянно е в движение - все се надига, иска да стои права, обръща се по корем - а всичко това е страшно много усилие от нейна страна. А и щом спи спокойно по три часа и пълни памперсите - чвно всичко е наред!
Води се по детенцето - ако е жизнено - няма от какво да се боиш!  bouquet

# 11
  • Мнения: 942
Това некачване на килограми аз го отдавам на факта, че малката постоянно е в движение - все се надига, иска да стои права, обръща се по корем - а всичко това е страшно много усилие от нейна страна. А и щом спи спокойно по три часа и пълни памперсите - чвно всичко е наред!
Води се по детенцето - ако е жизнено - няма от какво да се боиш!  bouquet
И аз на това го отдадох,но както каза kleo_80 разни "доброжелатели" ми казаха че това било невъзможно да е от това че беба е много жива Close Но както и да е,днес вече съм забравила думите на тези  "доброжелатели" иси гледаме с Ники кефа Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 181
Само таак момичета, не се подавайте на провокации Mr. Green
Поздрави от нас, междудругото имайте предвид и още нещо, моето педи например каза, че Алекс има леки кости, затова всички хора като го видят навън го мислят за по-голям, а на килограми е на долната граница.

# 13
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравей, и нашият случай е такъв, точно в 4-ти месец се "изложихме", но аз бях чела за толкова подобни случаи тук, че даже и не пуснах тема, бях си спокойна. Малко е неприятно като подмятат, че като е само на кърма това може да се очаква..

# 14
  • Мнения: 4 181
Аз в такива случаи им разказвам за едно бебе в парка, което беше само на кърма до 6 месеца и тогава беше 11-12 кг Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт