Изчерпах се тотално и от към нерви и от към търпение....

  • 3 919
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, нямам сили вече, нямам и желание да се занимавам с това моето дете. #Puppy dog

Принципно е разбрано и послушно /аз не харесвам тази дума/ дете, нормално за двегодишно. Има стандартните тръшкания от време на време, но всичко да речем в рамките на нормалното. Винаги се стремя да подхождам спокойно и с търпение, гледам да не и показвам, че има някакъв начин да ме разиграва, но напоследък върти едни номера, коите ме изпиха психически.

Сега сме на етапа, в който не дава ни да го съблечеш, ни да го облечеш. Крещи истерично "блузкатаааа, блузкатаааа, икам блузкатааа и якетооооо" и на всичко "не неискам"  smile3515. То хубаво да го оставиш, ама сутрин бързаме за работа и ясла нямам сто часа да се размотаваме облечи-съблечи. При това изпада в такива неистови кризи, крещи, като че я колиш, почва да се дави, кошмар. А е голяма и е много трудно да я пребориш вече  smile3511. Тия кански ревове се разиграват поне три пъти дневно, спала е с яке, ходи боса и гола редовно, ма вече ми писна. На всичко "не неискам" и ако тя не реши, че иска да направи въпросното нещо, нищо не е в състояние да я накара............ абе ужас. Чак нямам сила да пиша в момента, нямам желание/настроение да измислям смешки, номерца.....

Ами....ако можете да дадете някакъв съвет........ много ще съм ви благодарна, че така ми иде да реееввнаа, като магаре, точно както диването -  едно гадно, протяжно и гърлено "А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А-А" Weary

# 1
  • Мнения: 3 663
пандора, според мен просто имаш нужда от малко почивка
оставете я на баба или някой друг да я гледа през уикенда и отидете някъде с половинката да разтушите малко
ей така да събереш запас от здрави нерви Simple Smile

и ако има как известно време някой друг да я облича и оправя сутрин също си мисля, че може да помогне
таня често пъти не ми дава я да я облека, я да я изкъпя, а като дойде баща й веднага склонява

ПП: и защо пък да не си поревеш, голяма работа Simple Smile олеква....

# 2
  • Мнения: 311
Hug дъщеря ми е двегодишна и прави абсолютно същите магарии.  Номера с блузката и якето е класически. Сутрин приготвям първо нея за ясла, за да мога ужким да си обърна повече внимание да изглеждам, като човек на работа.
Дръжки!
На втората минута е без чорапи, а в по-тежки случаи - чисто гола. Всичко започва отново. Ходи до скрина й и сама си избира дрехите. Чудо трябва да стане, за да сложа нещо различно от това, което е решила. Убеждаваме се по сто часа и ако има проблясък, може и да пробутам моя избор.
И аз истерясвам, но всички ме успокояват, че било временно и щяло да отшуми. Засега гледам, когато не мога да се преборя с нея, да й отвлека вниманието по някакъв начин, било чрез играчка, книжка или филм. В повечето случи се правя на идиот и се опитвам да я разсмея. Ако успея, всичко става много по-лесно. Здрави нерви, това мога да ти пожелая.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: X
А, ще порева, то е ясно  Grinning
Иначе ще я пратя малко да си почина, че наистина съм много "изцедена" и неадекватна................може пък проблемът да е в мен smile3506

# 4
  • Мнения: 189
Няма нужда да ревеш, детето ти е в първата критична възраст. На мен не ми се прибираше в къщи, а един път съседите ме попитаха дали всяка вечер го бием това дете. Ревеше, че става, ревеше че ляга, че яде, че спи, че баща и е в банята и после че е излязъл и т.н. Това беше ад и то цели 7-8 месеца. После изведнъж престана. Нищо неможах да направя, просто мина с възрастта. Лекарката ми каза да се въоръжа с нерви и търпение, ако трябва да пия хапчета, но това е положението. А между другото започнах да ставам 30 мин. по-рано, да и давам три комплекта дрехи от които да си избере един и така се спасих от проблема с дрехите. След това нареждах поне две неща за закуска и така и от това тръшкане се спасих. След това тръгвахме при майка ми, че тя я гледаше тогава, но вечер като я вземех се започваше този адски рев и аз просто на втория месец след молби, увещавания и гимнастики просто я оставях да се нареве и като и писне спираше, и всичко беше наред. Е, както казах съседите малко бяха вдигнали ръце от нас, ама мина. Ами дано да съм ти помотнала с нещо. Втората такава възраст е на 4 години, успех и железни нерви.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ами то май всички деца минават през този период, колкото и да не ни харесва  Close
Просто я остви тя да си избира дрехите с които да излиза, или се разберете, дрехите за вкъщи да си ги избира тя, а за навън -ти. Така ще разбере че вече е голяма и й имаш доверие  Wink
Ако и това не помогне и иска да ходи по сандали навън ( а вече е хладно ) , се разходете до болницата и подетски й обясни какво правят докторите с болните деца ( бият инжекции ) - при моя син помага...

# 6
  • Мнения: 4 473
За моята дъщеря ли говориш? А не помня да си гледала записи от тази й възраст newsm78
Шегувам се, разбира се. Grinning Действително обаче имам чувството, че говориш за Гергана, когато беше на 2г - всичко описано, с тази разлика, че на ясла не е ходила, но така или иначе никой не цъфти от ентусиазъм да се бори с преобличане 1 час. Confused Лошото е, че лек за тази истерия така и не намерих, но щом още не съм на 4-ти км Laughing - става.  Гергана е почти на 6г и ела да видиш какво е сутрин - закусва по 30мин, като на всяка хапка повтарям "хайде яж, закъсняхме" ooooh!, а в отговор получавам "Не ме интересува! Crossing Arms"  Shocked Shocked
Не ти помогнах особено Blush
Почивката е релакс, да. Организирай си такава възможно най-скоро и най-често! Peace
Дерзай Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Pandora, спокойно! И у нас е същия цирк. Като се започне със събличането и обличането и се стигне до всякакви други изцепки. За съжаление проблемът само ескалира, ако преди успявах да отвлека вниманието и да мушна някоя дреха, то сега вече нищо не сработва. Редовно имаме случаи като се приберем да съм го събула за да иде на гърне и да си остане чисто гол от кръста надолу, а от кръста нагоре да бъде облечен със всичко, включително и с яке. И така може да ми се размотава с часове докато стане време за къпане. Само тогава ми разрешава да го съблека. Обаче след баня се започва наново, защото пък не иска да се облече и се разкарва чисто гол. Само чакам мъжа ми да се върне вечер та да облече поне едни гащи и един потник. Ми това е положението, аз почти съм се предала. Пробвала съм всякакви тактики, изчерпах си репертоара, сега стоя и чакам да отмине тоя период, само дето го държи вече повече от половин година. Едва ли ти бях много полезна, просто знай, че не си сама.

# 8
  • Мнения: 14 133
Успокоих се, докато четях мненията ви. И аз съм се превърнала в голяма истеричка.  И Сашо мрънка и се криви за всевъзможни глупости.

# 9
  • Мнения: 1 840
Спокойно, всички сме минали през този период. Изобщо 2-годишната възраст е кризисна не само за детето, но и за майката, която, един път вече е страшно преуморена от системното недоспиване и преумора покрай грижите за детето, и второ - тези истерии на детето, това постоянно отрицание е истинско изпитание дори и за отпочинал и отспал си човек. Но хубавата новина е, че към 3-годишна възраст нещата се уталожават - децата започват да спят по-качествено, не се будят нощем и стават по-разбрани, по-лесно се излиза на глава с тях, вярват вече на Баба Яга и Дядо Коледа и по-лесно можем да ги "манипулираме", за да стане нашето. Пак ще повторя - спокойно, няма да е все така. Но, от друга страна, трябва повече твърдост, защото колкото повече отстъпваме на детето, толкова по-лошо става, то вече не знае какво иска и започва да се дере ей така, за всичко, по всякакъв повод. Сега е момента детето да разбере "кой кара влака и кой хвърля въглищата", защото после ще бъде късно, то ще свикне с властта, която му позволяваме да има над нас и като порасне повече - жална ни майка. Абе с една дума - не е лесно да си родител, но ще се справим, нали?...

# 10
  • Мнения: X
Ох, много е хубаво да видиш, че не си сам на "клона".
И то проблема е, че понеже се опитвам да не викам, да гушкам повече, да измислям някакви други забавления, отвличащи вниманието и всичко в един момент ескалира, ескалира.......

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ааааааа, Пандорке, нямаш право да се оплакваш LaughingХодиш на раобота, а аз съм по цял ден с моя звяр.Нали разликата им е от няколко дни, ситуацията е точно същата Twisted EvilПонякога аз го държа, а баща му го облича, голяма борба е.Едно знам, не трябва да му се карам, или повишавам тон, защото става много по-лошо!Понякога ми идва да издера мазилката от нерви, но целта е да не се изпускам пред него.Хората правилно са казали"Куче по комат и дете по блага дума".Когато иска или не иска някоя дреха, се старая да му отвлека вниманието и сещо друго.Има една кутия с  крем за дупе и му я слагам в ръцете да я държи, уж ще му мажа дупето.Научих го сам да си изхвърля памперса и като се разпищи му го връчвам с пликчето да ходи да го изхвърли.Общо взето сама трябва да видиш какво ще е интересно на Ния.Но за спането с дрехи се преборих.Той се дере от рев, аз го гушкам, нося го на огледалото, говоря, правя се на маймуна и по някое време той забравя.

# 12
  • Мнения: 5 577
Имате нужда от раздяла. По възможност около 10 дни.

Познато, познато ... дано да минава бързо тоя период.


# 13
  • Мнения: 2 070
Уффф, Яна е същата, днес даже ме изкара от нерви и я пляснах по дупето, но тя май се забавлява от това... Сутрин е кошмар... но пък след ясла явно съм и липсвала и много иска да ме гушка и в повечето случаи ме слуша... влез в темата на Бу за кризата на две годишните, има добри идейки... Имаше и още една такака тема, някъде в първите страници е... лошото е, че в такива моменти кипваш и не ти е до прилагани на подобни тактики и забаламосвания, но тр се научим, иначе щеше да е мн лесно...

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И при нас е същото положение с обличането, писъци и не мамо, бабо, там който я облича.
В магазин не мога да вляза да  и премеря дреха да й купя. Нощем спи отвита, а съм я завила почват писъци и ритане докато се отвие как усеща незнам.
Започнах да й обличам чорапогащник, макар че е  още топло според мен ама не държи чорапи на краката си, а е все на пода.
Дано скоро мине периода

Общи условия

Активация на акаунт