Плащахте ли си за изследванията?

  • 2 005
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Досат неща платих, лабораторията не работела с касата за повечето от нещата. Вчера  - 30лв. СПИН, Васерман, Хепатит.

Вагинални прегледи, ако може така да се нарече цитонамазка, микробиология /няма как иначе да се вземе секрет, а е важно!/ и контролната микробиология след лечението. Общо три пъти досега. Тогава лекарката ми каза, че така и така трябва да погледне как е положението. Май че е мит, че не трябва да се "бърка" по време на бременността. Похранван от факта, че наистина не е приятно.  Wink

# 16
  • Мнения: 1 117
Платих си само Васермана -5 лева +някаква такса 2 лева

# 17
  • Мнения: 1 555
Плащах си всичко до последно, защото нямах нерви да ходя при джи пито и да искам направления и си ходих в частна лаборатория ! А иначе вагинален преглед ми направиха в 9 месец само, ако нямаш някакви оплаквания  Thinking Naughtyне се прави всеки месец докато тече бременността поне аз така знам !

# 18
  • Мнения: 240
Да плащала съм си изследванията.Здравната каса отпуска талони всеки месец , но ако лекаря има повече пациенти , свършват.Поне това ми обясниха на мен.

# 19
  • Мнения: X
Платен абонамент в Шейново, включва всички изследвания, май без амниоцентеза, ако се наложи (не съм сигурна).
А вагиналния преглед: при установявяване на бременността с ваг.ехограф само. После още 3 пъти, защото имах кървене. А и още веднъж за вагинален секрет.

# 20
  • Мнения: 329
Вагинален преглед правих само в началото при установяване на бременността, тогава пуснахме и микробиология, след това не съм правила, а за изследванията не съм плащала освен 2 лв. такса в лабораторията, включително и за кръвната група в лаборатория Кандиларов, но с направление от наблюдаващият гинеколог или Джипито.

# 21
  • Мнения: 942
Платих си само Васермана -5 лева +някаква такса 2 лева
И аз Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 537
За цитонамазката си платих, мисля о/о 4 лв, за кръвна група - 30 лв, за австралийския антиген се плащаше, за ехограф втория път платих, защото по Здравната каса сме имали право само на един безплатен преглед с ехограф, според наблюдаващия ме гинеколог.

# 23
  • Мнения: 105
Оххх нещо се обърках, следващият понеделник ще ходя да си правя първите изследвания, наблюдаващият ми гинеколог (от поликлиниката в района ми) ме изпрати в лаборатория която има договор с ЗК, сега аз като здравноосигорена и с направление трябва ли да платя нищо, и колко? И защо не ги правят в поликлиниките, а трябва да ходя на друго място?

# 24
  • София
  • Мнения: 618
На касата в поликлиниката ми взимат по 2лв за направление, независимо колко изследвания са изредени на него. Единствено ми искаха 5 лв за кръвна група, защото не се поемала от ЗК. Не мога да им хвана края - за изследване на кръв по 4 показателя 2лв и за урина пак 2 лв  Thinking (лабораторията се казва Лора и е в самата поликлиника). Вагинален преглед ми правиха в началото за гинекологичен статус и цитонамазка. А на мъжът ми в друга поликлиника за кръвната група му взеха 7лв.

# 25
  • Мнения: 742
И аз плащах - първо си платих изследванията за кръв и урина -понеже никой не ми каза, че са безплатни. После си платих за кръвна картина и кръвна група - понеже не ми ги поема здравната каса. Цитонамазка не ми правиха - понеже бяха свършили направленията...или нещо подобно... #Crazy

Благодаря на бога, че всичко мина добре и през бременността и след това - че иначе с това безплатно за бременни щях да се разоря!

# 26
  • Мнения: 1 353
Честито и лека бременност   bouquet

Само Кръвната крупа си платих- 11 лв.
При мен беше същото. smile3521

# 27
  • София
  • Мнения: 361
Честито и лека бременност  Peace
аз не съм плащала за никакви изследвания, а при мен в началото ми направиха вагинален преглед за установяване на бременноста и после се наложи в 7-я месец пак Thinking

# 28
И аз плащам за всичко за една обикновенна консултация при генеколожката ми плащам 30 лева Whistling

# 29

Общи условия

Активация на акаунт