Една тема за есента и къщите

  • 7 390
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Идва есен.
Една от причините да обожавам есента е, че е толкова .. уютна и домашна. Малките улички на стара София, балконите, от които се носи аромат на печени чушки...Женския пазар, жените мъкнещи камби за царската туршия ....Размяната на рецепти за перфектните кисели краставички  Laughing
Влюбена съм в есенното слънце, в цветовете на есента - едни такива медни и златни.. а ако има и червено...
Винаги използвам есента, за да пренеса цветовете й вкъщи. Мъкна разни клонки и листа от дългите разходки из Южния парк , купувам тикви от бул Черни връх... свещи с цвят на есен..

Това ми е първата есен в Италия и бих искала да пренеса тази си любов към есента и цветовете й и тук, в новия ми дом. С още повече размах на фантазията.

Това е тема за есенните идеи за това как да направим къщите си уютни и красиви.
Ще се радвам да споделите вашия опит , както и идеи за есенна 'украса'.
( пък ако постнете и снимки съвсем ще се разплача  Wink)

 Peace

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Освен с някоя клонка, по друг начин не я усещам в дома си. Но и аз обичам есента. Обичам есенните разходки в планината, склоновете преливат от цветове. Есента ми носи спокойствие. Истинската пъстра есен в Пловдив започва в средата на октомври.

# 2
  • Мнения: 5 577
Като начало зазимявам летните дрехи и вадя хубавите половерчета, ех ... изпирам ги с омекотител и пускам в употреба.
Разребвам, за сега друга украся няма, но ще измисля нещо.

Офф: С есента забелязах, че дойде и времето на майонезените салатки?

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сега не мога да снимам, но на масата в хола имам кошничка и в нея децата слагат кестени, листа и камъчета...
На скрина имам ютия от ония, старовремските, на въглища. Сега ми служи за ваза, в която си бучвам клончета и листа от клен - най-съвършеното нещо през есента.
Във фруктиерата има ябълки и грозде и домът ни ухае на есен.

# 4
  • София
  • Мнения: 819
Специално за Lennie и всички, които си падат по есенни пейзажи и циганско лято  bouquet, тази и следващите няколко снимки от мен Hug ENJOY:
http://snimka.bg/album.php?album_id=16897&photo=129

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пети,   bouquet
Това е красотата на есента. Ако поне мъничко от нея пренесем в душите си, няма да ни е толкова тъжно за отишлото си лято.

# 6
  • София
  • Мнения: 819
Благодаря ти, мила Hug Надявам се, че внесох поне малко красота и усмивки в деня ви, момичета Hug

# 7
  • Мнения: 6 167
Ах, че красивоооо

Ето това искам вкъщи! Пети, страхотни снимки!

Де Ваня, това с ютията е страшна идея.
Имам леля, която има поне 5 такива ютии и всичките стават на есенни 'вази'   Heart Eyes
ще видя тук дали не мога да намеря..

# 8
  • Мнения: 4 358
Пети, снимките са вълшебни  Heart Eyes
Обожавам есента и есенните светове... прекрасни са  Heart Eyes

   

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ооо, да! И с нетърпение чакам хризантемите на мама да нацъфтят, за да наслагам вази навсякъде, във всяко ъгълче. Мама казва на хризантемите есенко, ама колко е точно, нали?

# 10
  • София
  • Мнения: 819
 HugАйде, нали съм добра, от мен да мине:
http://www.ks.uiuc.edu/~tskirvin/pics/nature/Autumn2004/tn/img_5355.jpg.html
 smile3525

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А аз довечера ще ви пусна цъфнали кестени. Ама снимката е от тази сутрин - от едната страна, откъм пътя са нацъфтяли, а от другата са с кафяви листа и бодилчета...

# 12
  • Мнения: 4 668
Обичам есента , зарежда ме и ме успокоява  Hug точно днес смятах да си купувам есенни украси за в къщи ...
Набелязала съм си кошнички с панделки и есенни цветя в тях , много харесвам малките , декоративни яркожълти тиквички , ще си взема и изкуствени есенни листа , както и свещи в жълто и кафяво в които има вградени листа и цветя ...
Това е за сега  Grinning
Поздрави на всички и хубава и спокойна есен !  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 819
А аз довечера ще ви пусна цъфнали кестени. Ама снимката е от тази сутрин - от едната страна, откъм пътя са нацъфтяли, а от другата са с кафяви листа и бодилчета...
Тежко ви, люта зима ще има, така знам де, ако цъфнат отново дървета по никое време Thinking Ама ти дай снимката, де, щом ни е хубаво на душите, на кого му пука каква ще е зимата? А и има време newsm78

# 14
  • Мнения: 1 937
Имаме такава ютия, веднага ще бъде превърната във ваза, но ... засега нямам нищо, което да сложа в нея.
ДЕ ВАня, благодаря!

Една от масите ни е стъклена, на две нива. По идея от един стар брой на Brava Casa, мисля да направя покривка от листа, но трябва да измисля с какво да ги притисна.
Ще ги аранжирам на долното ниво.
Снимки, ако намеря списанието и ако успея да реализирам идеята!

Общи условия

Активация на акаунт