Движение на българските майки - ВИДИН - тема 2

  • 9 567
  • 266
  •   1
Отговори
# 150
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Аз отново може би ще бъда по-рязка за някои, но положението е сериозно. В понеделник до обяд ще знаем колко деца точно ще дойдат и до следобяда трябва да платим билетите. вторник е мероприятието, а в сряда се пътува за София за уточнения и не само. Общата среща е изключително належаща! Йоанче, няма проблем да се съобразим с липсата на време, просто уточнете тези дни къде и в колко, защото така не е равнопоставено тичането. Всяка от нас може да си седи у дома, да чака материали и да прави картички. Между другото - не прекалявайте с бройката им, защото няма да са от най-търсените артикули. не, че аз бродирам, но мои приятелки са готови да напазаруват над 30 артикула - направете сметка и преценете. В понеделник ще проверя за ключодържателите. Трябва да се поделят силите поравно, за да спори работата и да се разберем за финансирането на дейността ни. Мими се срамува да каже- 180 лева са билетите на децата във вторник.30 бяха на кукления театър + 12 за тортата, която пратихме. Време е да се питаме и да коментираме тези неща. това е само за последните дни. Оттук нататък ще трябват още много. Старата мъдрост- Кой за каквото ще да говори-всъщност става дума за пари, важи с пълна сила . Предстои и среща с почти всички медии на територията, защото имаме нужда от разбиране, подкрепа и ПОМОЩ!Аз отново изглеждам като философ, но казах, каквото мисля, без да обидя някого, това е реалността. Вие сте на ход!!!!!!!!!!Ей, Мими, честито трето място на йоанка на конкурса в Сливен!!!!!!!на година очакваме само първите места!!!!!!!!!

# 151
  • Мнения: 7 106
Скорпион, разбирам те много добре!
Обаче не забравяй в кой град живееме и как стоят нещата с финансите. Аз лично не се срамувам да кажа, че в момента не сме в най-цветущо финасово положение и за съжаление не мога да отделя кой знае колко (да не говорим че николко, ама хайде ще се понапъна малко  Confused). Не работя, майчинство не взимам от половин година вече, което значи че с лични средства не разполагам, освен това, което ми отпуска скъпото за дневни разходи.
При това положение аз трябва да лиша детето си от нещо, за да дам за друго......
До колкото познавам и другите момичета, положението е горе-долу същото.
Та затова е тази неактивност по този въпрос от наша страна (естествено говоря основно за себе си, другите си знаят най-добре какво е положението им).
Не мисля, че някой трябва да се сърди за това и когато се организират такива мероприятия нека първо помислим откъде да набавим средствата за тях.

Предполагам какъв отзвук ще има постинга ми, но предпочитам а съм откровена, за да са ясни нещата.

# 152
  • Мнения: 2 657
Не мисля, че някой трябва да се сърди за това и когато се организират такива мероприятия нека първо помислим откъде да набавим средствата за тях.


Подкрепям написаното от Зори Peace

Както ве4е писах,нямам възможност да помогна от финансова страна Rolling EyesСветла знае много добре,в какво положение съм.не ми се искаше да пиша тук,но явно,4е няма да стане.Зори също знае.Ако щете вярвайте,ама нямам с какво да взема в други ден памперси за детето Twisted EvilИ се 4удя-какви врътки да направя Twisted Evil

За плетките ми,от в4ера до където съм стигнала,там си стоя.С малкия нямам никаква възможност,като е в къщи да плета.

# 153
  • Мнения: 2 653
lol
Май нещо не съм разбрала идеята.Има някакви полуготови картички, които трябва да бъдат донаправени или ?
И аз искам да помогна за Коледния ви базар, за театър и т.н. не съм и разбрала.Истината е , че не съм чела цялата ви тема  Embarassed
Сега ще се върна назад и ще прочета.
На коя Диди мога да дам парите Диди 81?
Кога точно ще е срещата, аз може да съм с бебка, ако майака ми има ангажимент и ако не е лошо времето.

# 154
  • Мнения: 2 657
Писах ти на ли4ни..

Не,не става въпрос за Диди81,а за Скорпион Peace

# 155
  • Мнения: 2 910
Диди, утре ще намина пак към теб, за да си изясна някои неща относно гоблените Rolling Eyes
Чорапчето го уших, обаче има едни кантове, които незнам как да ги направя, а сигурно е много елементарно Rolling Eyes
Тъй като в събота бях на кожен лекар да ми горят гадините по ръката и не мога да пипна нищо по домакинството 2-3 дена, пък и не трябва да я мокря 1 ден( затова и в петък си изчистих), реших, че само ще шия, защото панамата е лека и мога да я хвана, иначе все едно съм си с една ръка Close
И така вчера отворих второто пакетче (" Мадоната" )да шия, обаче панамата е много малка и не остава място за рамка, така, че се отказах, утре ще се увериш в това Peace За другите мислех в понеделник да закупя панама и конци, защото си правех сметка почивните дни да шия " Мадоната" и така останах без работа. Предполагам, че ще бъдеш в магазина и, ако не е много нахално ще мина към 11ч.
Относно парите и аз мисля, че е по-добре, първо да се помисли от къде ще се набавят и след това да се организират мероприятията. Всеки си прави сметка на финансите, а живота в малкия ни град е скъп, а приходите не толкова големи и като се сетя, че зимата само тока ни е 300-400лв., ми настръхва косата #Cussing out Не казвам, че 10лв. напр. са ми проблем, но винаги бих могла да ги вложа в нещо необходимо за домакинството или детето Peace
За срещата пишете кога ще е, аз ще съм на линия, но по възможност, ако може към 11.00-12.00ч, защото, ако съм с детето към 12.30ч. вече трябва да се прибираме.

# 156
  • Мнения: 7 106
За срещата пишете кога ще е, аз ще съм на линия, но по възможност, ако може към 11.00-12.00ч, защото, ако съм с детето към 12.30ч. вече трябва да се прибираме.

И аз се присламчвам към тази молба  Simple Smile.

# 157
  • Мнения: 2 653
Аз май съм ви разбрала грешно за картичките.
Аз правя обикновенно ето такъв тип
http://www.magazin4e.com/item.php?itemid=772
или с апликация ит природни материали -клечици, шумчици и др. разни такива.
Вие за какви картички говорите?
Аз съм ок за среща му 11-12 дори и да съм с беба ме утройва.

# 158
  • Мнения: 484
момичета споко  за парите,ще ги съберем все някак си-които има има,които няма не е проблем,пък и нали сега за това правим този коледен базар,да посъберем някое и друго левче точно за такива нужди  Simple Smile
Май нещо не съм разбрала идеята.Има някакви полуготови картички, които трябва да бъдат до направени или ?

неее, просто в мен има  каталог с  коледни картички това е на sos детски селища България,от който каталог можеш да си поръчаш  картичка и по този начин подпомагаш тези деца който са настанени в тези селища,та мислех newsm78 на срещата да ви го донеса да го разгледате картичките вътре са страхотни  Wink
на срещата трябва  и да се разберем кой ще ходи в София в сряда?  кой не? с коя кола?

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 22:14 от mona__

# 159
  • Мнения: 2 910
fiona, тези картички са много хубави и, ако можеш да ги направиш, аз мисля, че би трябвало да се продадат, затова давай смело Hug

# 160
  • Мнения: 484
http://www.magazin4e.com/item.php?itemid=772
или с апликация ит природни материали -клечици, шумчици и др. разни такива.
Вие за какви картички говорите?
супер са  newsm10

# 161
  • Мнения: 2 653
Значи тази картичка не съм я аз правила."Крада си " идеи от разни места.Ще разгледа, и каталога тогава .А в София за какво ходите?

# 162
  • Мнения: 2 502
momicheta ,

nedeite se kara , spoko

za golemite razhodi ni e neobhodim sponsor , ot  lizni sredstva  ne stava , na vsichki  ni e jasno
parickite za sega sqbirame koi ,kolkoto ima  za neobhodimite materiali za rabotata na Milena s decata v domovete , za sega sme dali njakolko momicheta po 10 lv , za da moze MIlena da kupi materiali i da pochne , a tja veche raboti s tjah i s decata druzno veche njakolko dni e v NOvo Selo
kolkoto do  meroprijatijata i golemite sumi napqlno sme pravi vsichki ,kato kazvame ,che ni e neobhodimi  sponsori  ,koito postojanno da ni pomagat pomalko ,kogato ni trjabvat , a ima dosta firmi v grada,
javno vsichki govorim za edno i sqsto , no ne se razbirame
apela mi beshe ,koito ima vqzmoznost i zelanie i poznati sred shefovete na firmi , da kaze njakoja blaga duma i da ima na kogo da razchitame
a za sega ostava sqbiraneto na 10 lv za materiali
i ne zabraviajte
NA NIKOJA OT NAS NE  SA IZLISHNI PARITE , NO GO PRAVIM OT DOBRA VOLJA I ZA DA DOSTAVIM USMIVKA NA EDNO BEDNO IZSTRADALO DETE

utre ot 11.30 do 12.00 -kqde
kazete vie

do fiona
Mila , kartichkata  e  super , raboti i derzai
kakvoto ti doide na um , dori i plagatstvai , Mimi iskashe da predlozi kataloga , za da go polzvate kato ideja , vsishki vie , koito imate srqchni rqze

# 163
  • Мнения: 7 106
Хайде да се съберем пред магазин "Видин" при Ичо, защото там е слънчево, децата ще има къде да играят, а ние да си кажем 2 думи на спокойствие?
Само предлагам, ако не се одобрява, предложете вие  Peace

# 164
  • Мнения: 2 653
Аз съм съгласна за магазин Видин.

Общи условия

Активация на акаунт