Нощно кърмене в Шейново-как да стане?

  • 1 522
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
Ако много искаш да кърмиш нощем (което си е много важно за бебето, а и за теб, ако ти се препълнят гърдите - аз преливах и цяла нощ се цедих и хвърлях безценната коластра в мивката), то Шейново не е мястото. Говори с гинеколога си как може да се заобиколи правилникът, но се съмнявам да стане. И не е вярно, че първите дни нямат значение, а после кърмиш колкото си искаш - именно първите дни са особено важни, важно е да не се започва с АМ, без да има сериозна причина, важно е детето да има непрестанен контакт с майката, а това дето ще си починеш в болницата - не го признавам. Това не е хотел 5 звезди, че да си почиваш - станала си майка, край на почивката. Нуждите на детето ти са най-важни, особено след стреса от раждането. И в тези дни ти си единственият човек, който то вече познава (ритъма на сърцето ти, гласа ти), всички други са някакви чужди хора, които няма как да му дадат това, което само ти можеш да му дадеш.

# 16
  • Мнения: 385
Аз раждах във 2 градска, но тогава беше мн студено и нямаше парно и ги взимаха при тях, за да им пускат печки. Не се паникъосвай ако не можеш да кърмиш нощем, изцеждай се ако чувстваш напрежение, после като се приберете в къщи ще си се кърмите колкото си искате. Важното е да не се ядосваш, важно е за кърмата! Успех!!!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 480
Ако искаш да си кърмиш на поискване от първия ден ти препоръчвам 2-ра градска. За разлика от chochka_nadik , когато аз бях там (октомври 2005) имаше парно по стаите и бебчо си беше почти постоянно с мен. Никой не се интересуваше кога и по колко време го кърмя.

# 18
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Ако много искаш да кърмиш нощем (което си е много важно за бебето, а и за теб, ако ти се препълнят гърдите - аз преливах и цяла нощ се цедих и хвърлях безценната коластра в мивката), то Шейново не е мястото. Говори с гинеколога си как може да се заобиколи правилникът, но се съмнявам да стане. И не е вярно, че първите дни нямат значение, а после кърмиш колкото си искаш - именно първите дни са особено важни, важно е да не се започва с АМ, без да има сериозна причина, важно е детето да има непрестанен контакт с майката, а това дето ще си починеш в болницата - не го признавам. Това не е хотел 5 звезди, че да си почиваш - станала си майка, край на почивката. Нуждите на детето ти са най-важни, особено след стреса от раждането. И в тези дни ти си единственият човек, който то вече познава (ритъма на сърцето ти, гласа ти), всички други са някакви чужди хора, които няма как да му дадат това, което само ти можеш да му дадеш.
newsm10
На моята й дадоха АМ - за кърмене ми я донесоха на 30 -тия час след раждането. Девойката вече знаеше колко лесно и бързо пълни коремчето от шишето и като установи колко трудно и бавно става от гърдата разбира се отказа да суче. Така 3 мес. се учихме да сучем после заради 3 дни в Шейново. Повече там не раждам.

# 19
  • Торонто
  • Мнения: 837
Моето бебе също му даваха АМ в болницата, но в къщи нямахме никакви проблеми със сукането от гърда.  Може да не е 5 звезден хотел, но след супер тежко раждане и да искаш не можеш да станеш от болки.

# 20
  • Мнения: 3 161
Моето бебе също му даваха АМ в болницата, но в къщи нямахме никакви проблеми със сукането от гърда.  Може да не е 5 звезден хотел, но след супер тежко раждане и да искаш не можеш да станеш от болки.

Ами аз едва ставах от болки след секциото. Но ако си държиш бебето в леглото, не се налага много да ставаш. В къщи и ние нямахме проблеми, затова пък в болницата имахме достатъчно проблеми именно с кърменето - и за мен, и за бебето.

# 21
  • Мнения: 114
аз раждах в Шейново и не дават бебетата-нито на нас простосмъртните,нито на ВИП-а. не виждам обаче защото толкова се притесняваш за нощното кърмене- ти си гроги след раждането и се нуждаеш от малко почивка(тогава не го осъзнаваш) преди да започне усиленото гледане.толкова се издържат 3 дни...а и съм доволна- сега бебка само веднъж нощно време се буди.това обаче не й пречи да си наддава както трябва.
желая ти леко раждане!    bouquet
П.С. не мисля че трябва да се притесняваш за нощното кърмене.по-голям проблем е липсата на информация- никои не ти казва как да кърмиш и всичко останало.проблем е и с изписването.пожелавам при теб да е по-организирано.успех!!!

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Раждай в Майчин дом, Тина Киркова или друга болница, където бебета са си при майките.
Мен тия неща с "вътрешния ред" не ми понасят. 9 месеца го чакаш това бебе и после ти го вземат - бива ли?
След първото раждане бях толкова развълнувана, че почти не спах. Гледах дъщеря си и виждах как от едно набръчкано и намацано с нещо бяло бебе се превръща в розова и красива принцеса. Това са незабравими неща и се радвам, че не са ми ги отнели.
Синът ми се роди с дефект на небцето, който не бяха забелязали след раждането.
Правеше характерни задушавания заради този си проблем, и ако не бях до него, сега нямаше да е жив...  Беше студено през нощта и акушерката ме окуражи да го сложа при мен в леглото да го топля и благодарение на това го усетих, като спря да диша и реагирах веднага - вдигнах го, обърнах го по коремче във въздуха и си пое дъх.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И поради що...? Поради каква причина една бъдеща майка тогава ще пожелае да ражда в Шейново...? Да си дава бебето на някаква сърдита акушерка или сестра и то да се дере цяла нощ от глад...? Гати и политиката, гати и болничния ред...
Какво по-естествено и нормално... Да гушнеш новороденото бебче и да му дадеш да суче... А те ще го тъпчат с вода... Нямам думи...
Diddi, много правилно си го казала... "Иван оцеля две нощи в Шейново..." Въпросът е... Защо се налага тая простотия...?
Emem, много ми хареса казаното от теб... Красиво... "Нуждите на детето ти са най-важни, особено след стреса от раждането. И в тези дни ти си единственият човек, който то вече познава (ритъма на сърцето ти, гласа ти), всички други са някакви чужди хора, които няма как да му дадат това, което само ти можеш да му дадеш..."
Всичко друго, освен теб, неговата мама, е една огромна студенина и празнота...



П.С. Явно в Стара Загора Родилното отделение е "по-човешко"... Бебетата са при майките от трети, четвърти, пети час след раждането...

# 24
  • around the world
  • Мнения: 651
Във Втора градска бебетата са непрекъснато с майките, в Св. София, по желание - също. Доколкото знам в Шейново това е почти невъзможно Sad
Ужасно  Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 688
Раждай в Майчин дом, Тина Киркова или друга болница, където бебета са си при майките.

 newsm10

# 26
  • София
  • Мнения: 3 648
Не искам да споря, но за мен това решение е по-добро! Това, че беше в детско отделение през ноща не попречи на моя син да лочи сега по цели нощи, а АМ не дават със сигурност, ако няма проблем!

# 27
  • Мнения: 3 161
Още нещо се сещам. Като се прибрахме от болницата. Ирина не заспиваше до 2-3 през нощта - нямаше представа за нощ и ден, ревеше и искаше непрестанно да суче. Интересно какво ли правят в детското с такива бебета? Какво им дават? Как ги успокояват, когато реват?

Единия път, като ми я донесоха (говорим за Шейново), имах препълнени гърди, но ми дадоха аналгин и казаха да не кърмя. Дадох си АМ, както си е редът (тогава ги носеха с шише в леглото - има-няма проблем, и някак си мислиш, че трябва да дадеш), но Ирина го изпи за 5 мин. и продължи да се дере и да търси с уста, беше ужасно. Половин час не можах да я успокоя и извиках акушерка да помоля за още АМ. Не можело - имало си дажби и повече от предвиденото не дават. Помолих поне вода да й дадат - и това не можело, до час след хранене, защото повръщали. И успокоението беше:" Бебетата плачат, не знаете ли". (В интерес на истината, с кърменето на поискване Ирина почти не е плакала след това като бебе).

Не само че в Шейново не ми казаха най-лесното - да поставя детето на гърдата, да го нахраня и успокоя, а и собствената си мъка да облекча (бях почнала да вдигам висока Т от препълването), ами ми бяха казали да не кърмя. Пълен абсурд. Както казах по-рано, цяла нощ се цедих и хвърлях в мивката, не знам тя до кога се е драла в детското и как ли се е чувствала, но вече не бих раждала там, даже и да ми дават пари.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 648
Е, няма спор, че акъл от там неможеш да получиш свестен! първия път незнаех нищо по въпроса за кърменето, за пърненето на гърдите и проблемите, които могат да произлезат от нецеденето и ако не познавах една акушерка да ме открихне кой знае какво щеше да стане! Имах и зъпушени канали, въобще...! А никой нищо не ти казва! така е!

# 29
  • Мнения: 1 383
Струва ми се че няма как да заобиколиш правилата в болницата. По-добре си избери такава, в която бебетата са при майките. Но и да си в Шейново не се притеснявай толкова - в началото бебетата са сънливи и не се будят толкова много.

Общи условия

Активация на акаунт