Пред страхотна дилема съм

  • 2 422
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 611
Малко оф ще пиша, но аз за пореден път ще споделя за безмислието на дипломата и на това , което всеки си въобразява, 4е е според някаква хартия....

Само ще кажа, 4е дълги години съм у4ила успешно и по никакъв на4ин не видях смисъла от това. 4овек трябва да у4и ако има желание, а не заради другите. Хайде, по добре да спирам, защото изведнъж ще кажа неразбираеми неща за другите.

Лека ве4ер.

А ти този тип го махай, за да си дадеш шанс за пове4е от него.

Там е работата, че аz имам желание zа учене, иначе въобще нямаше и да се zамислям.   Wink Искам да се zанимавам с това, което дълги години наред съм учила и точно zатова ми трябва дипломата (не че не мога да zавърша и тука, но някак нещата ми се струват супер трудни). Искам да работя това, което ми е хубаво, а не само щото работата ми носи пари... както сега  Thinking

# 31
  • Мнения: 3 611
Sigurna sum che si go turpiala poveche ot dva meseca predi da vzemesh tova reshenie, ta moiat suvet e da stisnesh zubi za oshte 2 maseca i da si zavurshish obrazovanieto. Posle ako ne se e iznesul lesno shte moejsh da se iznesesh, no shte si imash obrazovanieto.
Pravia ugovorka che suvetut mi vaji ako ne te bie! Ako te bie zariazvai vsichko i se mahai chas po-skoro.
Sujaliavam za sluchvashtoto se i ti jelaia kusmet!

Не, не, zа бой въобще не става и дума. То скандали няма... всичко е културно и треzво обсъждано (доколкото може да се обсъждат така теzи неща). То ако имаше нещо екстремно вече щях да ви пиша от БГ  Wink

За момента веzните клонят към иzкарването ми на семестъра в БГ , а като се zавърна (ако се zавърна) то тогава ще се вzемат кардиналните решения. Кат не... zдраве да е  Peace

# 32
  • Мнения: 3 461
Още един  глас в подкрепа на това да завършиш първо.Всяко отлагане действа демотивиращо а и винаги ще е в съзнанието ти,че има нещо недовършено и ще ти тежи.Да не говорим,че не можеш да отлагаш безкрайно,а всеки ден измислят нови правила.По мое време имаше определен срок,в който трябва да се дипломираш дори да си завършил семестриално,ако не,ти признават всички изпити,но трябва да се явиш пак на кандидат студентски,за да отидеш на държавен.Моя приятелка,арабска филология го закъса по този начин,не знам какво стана след това,говорим за СУ преди 13 години,сега може би нещата са други.Както и да е,по-добре да довършиш нещата,които си започнала,нали желязото се ковяло,докато е горещо. Wink.Успех ти желая.

# 33
  • Мнения: 3 461
И малко офф и аз:откакто изостави лунните диети съм в пълно неведение по отношение на дати,моля те направи нещо по въпроса,може и на лични. Hug

# 34
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ароус, не знам как стоят нещата в немско, но във Франция, доколкото съм 4увала, при един евентуален развод, съпругът е длъжен да остави апартамента на жената и децата, като той плаща наема, или трябва да им намери нов, но при вси4ки слу4аи, той ще плаща.
И моят съвет е да го изтърпиш и да си завършиш семестъра и разпитай за това, което ти писах.
Успех!

# 35
  • Мнения: 3 611
Ароус, не знам как стоят нещата в немско, но във Франция, доколкото съм 4увала, при един евентуален развод, съпругът е длъжен да остави апартамента на жената и децата, като той плаща наема, или трябва да им намери нов, но при вси4ки слу4аи, той ще плаща.
И моят съвет е да го изтърпиш и да си завършиш семестъра и разпитай за това, което ти писах.
Успех!

И в ДЕ е тъй, при раzвод съпругът плаща жилището, ако той е беzработен - арбайтсамта го плаща.
Днес говорих с шефа си, няма проблем да ми даде месец и половина отпуска, естествено неплатена. Поне проблемът с работата след като се върна ми е решен. Едно гайле по - малко.

# 36
  • Мнения: 4 390
Остава ти толкова малко от това учене, напъни се и си завърши семестъра.  Grinning
Ще ти е трудно, но така се е случило...
Късмет ти желая, каквото и да решиш! Peace

Общи условия

Активация на акаунт